fbpx
FindeksKredi Notu

Turkcell 1112 Kısa Mesaj ile Kredi Notu Sorgulama ve Ücreti

Türkiye’nin ilk mobil operatör sağlayıcıları arasında yer alan Turkcell, kullanıcılarına pratik çözümler sunmaya devam ediyor. Kredi puanını sorgulamak isteyenler için Kredi Kayıt Bürosu ( KKB ) ile yapmış olduğu mutabakat ile 1112 kredi notu servisini kullanarak, kredi notu servisini başlatmıştır. Turkcell müşterilerin mevcut kontrolü hatlarla verye faturaları üzerinden, nasıl kredi notlarını öğreneceğini aktarmak istiyoruz. Kredi notumu nasıl öğrenebilirim (Kredi notu sorgulama ve öğrenme konusunda detaylı bilgi için https://onlinekrediler.net/ucretli-ve-ucretsiz-aninda-kredi-notu-sorgulama-yapabileceginiz-8-platform/ bölümünü de ziyaret edebilirsiniz) diyenler için çok büyük avantaj sağlayan bu sistemden, kısa süre içerisinde sizlerde faydalanabilirsiniz.

turkcell kredi notu öğrenme sorgulama
turkcell 112 kisa mesaj ile kredi notu sorgulama ve ucreti

KKB Kredi notu nedir önemi nedir?

Ülkemizde kredi değerlendirme kurumu adında, bir oluşumun olduğunu söylemek isteriz.  Tüm bankalar kurulan bu ortak havuz üzerinde, bireyin bankalar ile arasında geçen diyaloglar not alınır. Değerlendirme kurumu bireyin ödemelerine bakarak, artı veya eksi değerlendirme yapar ve ortaya kredi skoru doğar. Guruplar halinde oluşturulan cetvel de puanlar 1 den 1900 e kadar oluşur ve yine içlerinden az riskli, riskli, orta riskli ve güvenilir olarak gruplara ayrılır. Bunun yanı sıra kredi notu sıfır da çıkabilir. Şayet riskli gurupta yer alıyorsanız bankalardan kredi alabilmenizin oldukça zor olduğunu sizlere söylemek isteriz. Bu durumlarda yer alan tüketiciler genelde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurur ve bu bankaların araştırması içerisine girerler. Bankaya gitmeden önce şayet aklınızda kredi notunuz ile ilgili bir soru bulunuyor ise bunu günümüz şartlarını ele alacak olursa, iki şekilde öğrenebileceğinizi söyleyebiliriz.  Peki bu yollar nelerdir ve nasıl öğrenilir?

1112 üzerinden kredi notu nası öğrenilir?

Ücretli olarak ve anında kredi notu öğrenmenin biliyoruz ki en kolay kolu, sms ile öğrenmektir. Yani cebinizde bir akıllı veya akılsız Turkcell cep telefonu mevcut ise yapmanız gereken tek şey 1112 ye TCKN yani Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakıp sadece doğum yılınızı yazarak göndermeniz olacaktır. Bu işlem karşısında sizlerden yalnızca 9 TL tutarında ücret talep edilir ve bu rakam oldukça düşük tutulmuştur.

kredi notu sorgulama turkcell
turkcell 1112 kredi notu ogrenme ucreti ne kadardir

Ücretli olarak kredi notumu öğrenmek istiyorum ne yapmam lazım?

Ücretli olarak Findeks kredi notunuzu öğrenmenin birçok yolu olduğunu sizlere söylemek isteriz. Şayet sürekli olarak bu uygulamadan yararlanmak için, sizlere önerimiz KKB yani Kredi Kayıt Bürosunun oluşturduğu paketleri almanızdır. Kredi notu sorgulama paketleri limitine göre ikiye ayrılabiliyor. Klasik olan paketler aylık 5,25 TL olup yıllık 54 TL dir. Bir puan sorgulama paketi de sınırsız sorgulamaya sahip olan GOLD TAKİPÇİ paketleridir. Bu paket ile sınırsız olarak KKB kredi skoru sorgulamaları yapılabilmektedir. Paketin aylık bedeli ortalama 8,25 TL yıllık ise 99 TL dir. Bu paketleri az öncede belirtmiş olduğumuz gibi, yalnızca KKB’nin sitesinde yani findeks üzerinden alabilirsiniz. Ücretlerde bir indirim söz konusu değildir ve risk analizlerinize kadar mail adresinize gönderilir.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu