fbpx
Bireysel EmeklilikVakıfbank

Vakıfbank BES İptal Ayrılma Formu ve Telefonu 444 9 237

Zorunlu BES (Bireysel Emeklilik Sistemi ) aracılığıyla tasarrufun artırılması ve çalışanların emeklilik öncesinde devlet katkısından yararlanarak ciddi bir birikim sahibi olması amaçlanıyor, ancak çeşitli sebeplerle cayma hakkının kullanılması da gerekebiliyor. BES hesabını Vakıfbank’ın yan kuruluşu Vakıf Emeklilik aracılığıyla açtıran çalışanların çeşitli yöntemlerle iptal başvurusunu iletmesi mümkün.

Vakıfbank BES SMS’le İptal

Vakıf Emeklilik tarafından cayma hakkı için müşterilere tanınan en kolay yöntem kısa mesajla BES iptalidir. Bu kapsamda iptal başvurusu iletmek isteyen müşterilerin VEML boşluk TC Kimlik Numarası boşluk CAYMA boşluk Doğum Tarihi yazıp 4933’e mesaj göndermesi yeterli olacaktır. Örneğin; VEML 12345678900 CAYMA 11.12.1975

Kısa mesaj gönderildikten sonra iptal başvurusu işleme alınacak ve kısa süre içerisinde sonuçlanacaktır. İptal gerçekleştikten sonra en geç 10 iş günü içerisinde iade yapılmaktadır.

İnternetten BES İptali

Vakıf Emeklilik yapay zeka teknolojisinden yararlanarak bir Messenger uygulaması geliştirmiş ve bu uygulamayı web sitesine de entegre ederek BES iptali için canlı yardım servisinden yararlanılabilmesini mümkün kılmıştı. Bu kapsamda BES iptali yapmak isteyen tüketiciler Vakıf Emeklilik’in web sitesine giriş yaptıktan sonra ekranın sağ ast bölgesinde beliren Otomatik BES Robotu alanına tıklayarak sohbet başlatabilir ve çok kısa bir süre içerisinde BES iptalini gerçekleştirebilir.

Görüşmeyi başlat butonuna tıklandıktan sonra sohbet alanına otomatik BES iptali yazılmalıdır. Daha sonra robot cevap vererek BES’in avantajlarından söz edecek ve yine de istemeniz halinde TC kimlik numaranızı yazabileceğinizi söyleyecektir, TC kimlik numaranızı sohbet alanına yazıp gönderdikten sonra çıkış işleminiz tamamlanacaktır.

vakifbank bes iptali ayrilma formu indirebilirsiniz.

Vakıfbank Telefonla BES İptali

Vakıf Emeklilik aracılığıyla oluşturulan BES sözleşmesini iptal etmek isteyen müşterilerin yararlanabileceği diğer bir kanal da Vakıf Emeklilik çağrı merkezidir. Bunun için 0850 222 9 657 veya 444 9 237 numaralarını aramak yeterli olmaktadır. Müşteri temsilcisi ile yapılacak görüşme sonrasında BES iptali gerçekleşecektir.

vakıfbank bes iptal telefon sms
vakif emeklilik zorunlu bes cikis icin ne yapmak gerekiyor

Vakıfbank WhatsApp Aracılığıyla BES İptali

Vakıf Emeklilik teknolojinin her imkanından yararlanmayı ilke edinmiş durumda. Bu kapsamda müşterilerin BES ile ilgili her türlü soru ve iptal talebi için 0549 802 47 75 numaralı telefonla WhatsApp üzerinden konuşması mümkündür.

Sitemiz üzerinden Zorunlu BES ten Nasıl Çıkarım konulu bölümü buradan okuyarak; BES iptal ve çıkış sürecinde dikkate almanız gereken önemli aşama ve bölümleri öğrenebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

64 Yorum

 1. BES sözleşmemi iptal ettirmek istiyorum.Fakat bir türlü yetkiliye ulaşıp derdimi anlatamıyorum.Mesaj gelecek deniyor fakat henüz mesaj gelmedi.

 2. Bireysel emeklilik iptali yatım tam 1 ay oldu mesaj da geldi 5 is günü içinde paranız yatacak diye hala bisey yok müşteri hizmetlerini arıyorum bir türlü bağlanmıyor böle bisey görmedim ilgisizlik diz boyu kimle muhattap olcaz artık ne zaman yatacak bu ara

  1. Vakıf emeklilikte yatırımım gözükmüyor paramı geri nasıl alabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

   1. Merhaba Ayşe Hanım, yazımızda belirttiğimiz yöntemlerle Vakıfbank BES iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 3. Merhaba, şubenize gelip bes iptal edebiliyor muyum? Form göndermekle uğraşmak istemiyorum. Ne kadar uğraştırıcı kötü bir hizmetiniz var. Vakıfbankı gördüğümde yolumu değiştireceğim.

  1. merhaba arkadaşlar işveren adı altında bese giriş işlemleri sağlıyorum çıkmak isteyenleri yönlendirdim herhangi bir problemle karşılaşmadılar direk internet bankacılığından bes sözleşmenize ulaşıp başvuru alabilir 0549 802 ** ** numaralı whatsap hattıda sizi yönlendirebilir veya internet üzerinden ayrılma formu var çıktı alıp doldurun ve el yazınızla vakıfbank emeklilik adına dilekçe yazı hangi ibana ödemeyi istiyorsanız belirtip info@vakıfemeklilik.com.tr ye mail atabilir siniz.

 4. 4 aydır arıyorum tamam işleminiz onaylanmıştır deyip telefonu kapatıyorlar ama her ay daha para kesiliyor

   1. merhaba. Ek / de sağ tarafta bulunan bilgilere nasıl ulaşacağız ki? Bu teknik kısımları kendilerinin hesaplayıp doldurması gerekmiyor mu acaba?

 5. ben müşteri temsilci ile görüşemeden iptal ettim ama param hesabıma ne zaman yatacak bilmiyorum. tarafınıza onay mesajı gelecek dediler ama 2 hafta oldu hala birşiy yok

  1. Yahu ne kadar saçma bir durum, ben istemeden BES’e dahil edildim. Şimdide çıkamıyorum, müşteri hizmetleriyle görüştüm iptal ettirdim ama şimdide formu doldur gönder diyorlar.

 6. İyi günler, telefon ile ayrılma sürecini yapmaya çalıştım ama ne hikmet ise müşteri temsilcisi ile iletişim kuramıyoruz. Otomatik bilgisayara bağlanmış.

  1. Merhaba Besim Bey,
   Telefon yerine yazımız içeriğinde bahsettiğimiz üzere Vakıf Emeklilik e hitaben bir dilekçe hazırlayıp, buna yazımızda yer alan Vakıfbank Bireysel Emeklilik Ayrılma formunu da doldurup ekleyebilirsiniz.

 7. ne yaptıysak olmadı attıgınız forumu indiriyoruz oda doldurulmuyo atıyoruz yok geri dönuş istiyoruz size dönus yapılacaktır diyo yine yok ama her ay tıkır tıkır kesiliyo

 8. Vakıfbank bes için işletmemize geldiğinizde kendinizle alakalı anlattıklarınız asla örtüşmüyor. Size günlerdir ulaşmaya çalışıyorum asla ulaşamıyorum. Tekrar tekrar başa sardırıp insanlarla dalga geçer gibi bir sisteminiz var. Lütfen insanların sinirleriyle oynamayın. Sürekli arıyorum telefonunuza mesaj gelecek deniliyor hiç birşey gelmedi.Uğraşmaktan yoruldum.

  1. Merhaba Özlem Hanım,
   Yazımız içeriğinde de belirttiğimiz üzere; BES şirketleri çıkışlar konusunda maalesef oldukça ağır hareket ediyorlar. Buna mukabil olarak; en doğru ve kesin yöntemin yazılı başvuru olduğunu düşünüyoruz. Bunun için yazımızda belirttiğimiz, ayrılma formunu doldurup dilekçe ile birlikte ilgili şirkete göndermeniz (mümkünse iadeli taahhütlü) daha yerinde olacaktır.

 9. Allah belanizi versin bir aydır ayrılmaya çalışıyorum nalet best kesintisinden bir türlü ayrılma ile ilgili mesaj gelecek diyorsunuz ama hiçbirşey yok aptal gibi otomatik cuma süreniz sona etmiştir diye mesaj atıyonuz mal misiniz ne siniz dolandiriciligin yeni yöntemi vakıf bank herkes duysun heryerde yazicam

  1. Merhaba Cemil Bey,
   Maalesef bireysel emeklilik iptali konusunda bir çok tüketici sorun yaşıyor. Bu sorunları asgariye indirmek adına yazımızda belirttiğimiz şekilde yazılı başvuru yapmayı değerlendirebilirsiniz. Özellikle bes iptal çıkış formunuzu Vakıf Emeklilik ‘in adresine iadeli taahhütlü bir şekilde göndermeniz daha doğru olacaktır.

 10. bu konuda ziraat emeklilik en güzeli sanırım. BEklemek yok prosedür yok hiç bir şey yok. Sadece 5 dakikalık bir telefon görüşmesi ve akabinde de 1 hafta içerisinde hesaba iade… Ama şu vakıf emeklilik tam bir işkence ve bezdirme politikası uyguluyor maalesef. Ne muhatap var ne de doğru düzgün bilgi akışı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu