fbpx
Dijital ParaKripto Para

DATA Coin Nedir?

DATA Coin son zamanların revaçta konusudur. Hızlı tırmanışı sayesinde kripto para meraklılarının en çok merak ettiği şey DATA coin nedir? Soru olmuştur. Streamr ya da DATA coin, merkezi olmayan gerçek zamanlı verileri veren bir platformdur. DATA token kullanıldığı Streamr Network’de Ethereum tabanlı bir kripto para cinsidir. Streamr, sürekli akış halinde olan veri akışlarını global bir düzeyde açıklayarak, gelecek çağın veri ekonomisi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Streamr’i diğer platformdan ayıran en önemli şeylerden biri ise verilerden para kazancı sunmasıdır. Bunun için kendi özel alt yapınızı kurmanıza gerek yoktur. Kullanıcı verileri burada yeterlidir. Bu şekilde değerler meydana getirebilirsiniz. Veriler, Streamr Pazar alanında satılır ve kullanıcılarını mikro ücretlerle teşvik eder.

Verilerin kazanç sağlaması için kullanıcı izinlerinizle veri kümesi oluşturulmasından geçmektedir. Verilerin gelirlerini paylaşmak ise tamamen üyelere kalır ve böylece üyeler ödüllendirilir. Böylece elde edilmesi imkansız olabilecek veriler için de insanlar heveslendirilmiş olur.

DATA Coin’in Önemi Nedir?

Streamr, sağladığı tüm ödemeler ve veri güvenlikleri için Ethereum blok zinciri sayesinde akıllı sözleşmeler kulanır. Bir ERC-20 kripto parası sayılan DATA, veri aktarımları için bant genişliği sağlamayı özendirmek için kullanılır. Böylelikle güven vermeyen aracılar söz konusu olmaz ve küçük ödemeler hızlıca yapılabilir. Dolayısıyla da veri paylaşımı sağlayanlarda ödüllendirilir. Kripto para birimi olan DATA’nın kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Öyle ki GSMA, BOCH ve Union Bank tarzında fazlaca adı bilindik büyük şirketler ile çalışan merkezi olmayan organizasyonlarla işbirliği yürütmektedir.

DATA Coin Üzerine Yorumlar ve Analizler

DATA Coin Üzerine Yorumlar ve Analizler

Streamr, merkezi olmayan veriler arasında oldukça büyük fark oluşturarak, girilen verilerden para kazanmayı olanaklı hale getirmiştir. Veri gizliliği aslında tüm herkes için önemli bir konudur. Kişisel verilerin korunmaması ve paylaşılmaması kişinin savunabileceği temel bir haktır. Son zamanlarda sosyal medya da bu durumla oldukça fazla karşılaştık. Aynı zamanda akıllı telefonlarımızda yüklü olan haberleşme uygulamalarından da bu konu da geri dönüşler aldık. Verileri saklamak ve paylaşmamak ileride daha fazla gündeme gelebilecek konulardan biridir. Söz konusu kripto para olduğunda da durum değişmeyecektir.

Veriler, verilerimiz tüm dünyanın çalışma şeklini belirleyen şeydir. Sahip olduğumuz veriler bizlere aitmiş gibi gözükse de üçüncü kişiler bunu her zaman kullanmaya devam edecektir. Aynı zamanda ileride veriler en zengin satış değeri olan şeylerden biri olacaktır. Veri satışı ve veri pazarı gelecekte fazlaca karşılayacağımız şeylerden olması öngörülmektedir. Streamr gibi platformların artması da verilerin önemini daha çok ön plana çıkartıyor. İnsanlar elindeki verileri korumak ve günü gelince değerlendirmek için çaba göstereceklerdir. Data satışı, akıllı sözleşmeler ve mikro ödemeler ile daha çok teşvik edilir duruma gelmektedir. Kim bilir belki de en zenginimiz en çok Data’yı elinde bulundurandır.

DATA Coin Satın Almak

Streamr platformuna ait olan Data Coin, Binance, Gate, Hotbit, Bitfinex gibi borsalardan satın alınabilmektedir. Tüm bunların yanında bir merkezi olmayan Balancer üzerinden de satışı yapılmaktadır. Bu satış kendinize ait cüzdanınız ile bağlanmanız dahilinde gerçekleşir. DATA kripto parası ilk zamanlar 0.07 dolardı. DATA coin 2017 yılından itibaren yükselişe geçti ve 0.46 dolar oldu. DATA coin gelişmeye fiyatı artmaya devam edebilir.

Eğer kripto para dünyasına giriş yapmak istiyorsanız, farklı bir alternatif olarak Enerji Dostu Kripto Paralar yazımıza göz atabilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu