fbpx

Anadolu Hayat BES İptali Telefonu 08507245500 Ayrılma Formu

| |

2017 yılında yasalaşan ve çalışan maaşlarının net yüzde 3’lük kesintiye uğrayarak Bireysel Emeklilik Hesabı’na aktarılmasına neden olan BES, talep eden tüketicilere BES cayma hakkı da vermektedir. Çeşitli sebeplerle BES iptali gerçekleştirmek isteyen çalışanların Anadolu Hayat Emeklilik özelinde yararlanabileceği 4 farklı kanal bulunmaktadır.

Anadolu Hayat BES İptali

BES hesabı bulunan ve birikimini hesabına iade isteyen çalışanların cayma hakkını kullanmadan önce kesinti olup olmayacağını mutlaka öğrenmesi gerekir. Çünkü çoğu zaman kesintiyi kabullenmektense BES’i bir süreliğine dondurmak daha mantıklı olabilmektedir. Çalışanlar, BES iptalinin gerçekleşmesi halinde ne kadar kesinti olacağını Anadolu Hayat’ın çağrı merkezi aracılığıyla öğrenebilir.

Anadolu Hayat Şubelerinden BES İptali

BES için cayma hakkını kullanmak isteyen çalışanların yararlanabileceği kanalların başında Anadolu Hayat şubeleri gelmektedir. BES iptali için herhangi bir şubeye giden çalışanın iptal dilekçesi ya da ayrılma formunun doldurması gerekir. İptal dilekçesinin teslim edilmesine istinaden hesap iptali anında gerçekleşir, ancak birikim hesabındaki paranın maaş hesabına transfer edilmesi 10 iş günü kadar sürebilir.

Anadolu Hayat Mesajla BES İptali

Anadolu Hayat aracılığıyla BES hesabı açtıran çalışanlar iptal için SMS gönderme imkanına da sahiptir. Bunun için tek yapılması gereken CAYMA boşluk TC kimlik numarası yazıp 5755’e kısa mesaj göndermektir. Söz konusu mesajın gönderilmesine istinaden iptal gerçekleşecektir. En geç 10 iş günü içerisinde iade gerçekleşir.

Anadolu Bes İptal Telefon ile

BES iptali gerçekleştirmek isteyen çalışanlar Anadolu Hayat’ın çağrı merkezi aracılığıyla da bu isteğini yerine getirebilir. Ayrıca sözleşme iptali halinde ne kadar kesinti yapılacağıyla ilgili bilgi edinmek isteyen çalışanların da mutlaka çağrı merkeziyle iletişime geçmesi gerekir.

İlginizi Çekebilir :  Türkiyedeki Tüm Bankalar Listesi (Telefon Adres)

Anadolu-Hayat-BES-iptal ayrilma talep formu

0850 724 55 00 numaralı çağrı merkezini arayan çalışanlar müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra iptal talebini iletebilir. İptal talebi için oluşturulmuş ayrı bir menü bulunmamaktadır.

anadolu hayat besten cikis islemi

Maille BES İptali

Anadolu Hayat’ın BES iptali için kullandığı kanallardan birisi de maildir. Çalışanın mail adresine Anadolu Hayat tarafından gönderilen mailin yanıtlanmasına istinaden iptal süreci başlatılabilir. Söz konusu mailin gönderilebilmesi için öncelikli olarak çağrı merkezi ya da Anadolu Hayat’ın internet sitesindeki iletişim kutusu aracılığıyla talepte bulunmak gereklidir.

Sitemiz üzerinden Zorunlu BES ten Çıkış konulu yazımızı ortalama 2 dakika içerisinde okuyabilirsiniz.

Önceki Yazı

Vakıfbank BES İptal Ayrılma Formu ve Telefonu 444 9 237

Akbank BES İptal Ayrılma Formu ve Telefonu 4441111

Sonraki Yazı

“Anadolu Hayat BES İptali Telefonu 08507245500 Ayrılma Formu” üzerine 17 yorum

  • Merhaba Sevinç Hn.
   Sitemiz üzerinden sadece yorum bırakarak BES sistemin çıkışınız bir anlam ifade etmeyecektir. Lütfen yazımız içeriğindeki işlemleri yerine getirmek suretiyle çıkış talebinizi ilgili BES şirketine bildiriniz.
   Teşekkür ederiz.

 1. besten cayma hakkımı kullanmak istiyorum tlf arıyorum hiç bir şekilde müşteri hizmetlerine bağlanamıyorum yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Çiğdem Hn,
   Maalesef telefon ile ulaşamamanıza yönelik olarak yapabilecek bir şeyimiz bulunmuyor. Ancak yazımız içeriğinde belirttiğimiz üzere BES iptal işlemini yazılı bir şekilde de yerine getirebilirsiniz. Hem böylelikle başvurunuz daha fazla resmiyet kazanacaktır.

   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

 2. daha önce aynı sorunla yine karşılaştım paramı kestiniz aradım görüştüm iptal edemiyoruz iade edemiyoruz dondurun dediniz dondurdum yine paramı kesiyorsunuz arıyorum bağlanamıyorum msj atıyorum tekbir hata bilmem ne diye msj atıyorsunuz gereken ve varsa yapacağım artık şikayetçiyim sizden davamıda açıcam resmen psikolojimi bozdunuz…

  • Merhaba Uğur Bey,
   Maalesef BES iptali ve ayrılma sürecin bazı emeklilik şirketleri ile sorun yaşayan okurlarımız olduğunu biliyoruz. Bunun için okurlarımıza, hangi işlem olursa olsun yazılı bir şekilde müracaat etmelerini öneriyoruz. Böylelikle başvurularınız daha fazla resmiyet kazanmış olacaktır.
   Sorunlarınızı çözebilmeniz dileğiyle.

  • Merhaba Burçin Hn,
   BES ten çıkış yapmak için (eğer BES şirketiniz Anadolu Hayat ise) yazımız içeriğindeki hususları yerine getirmeniz gerekmektedir.

 3. ANADOLU EMEKLİLİK BES ÇIKMAK İSTİYORUM .AMA NE MÜŞTERİ HİZMETLERİNDEN BAĞLANILIYOR NE DE ŞİFRE İŞLEMİNDE ŞİFRE ALINABİLİYOR. MESAJLA GÖNDERMEK İSTİYORUM. KAYIT YOK DİYOR. ÇIKABİLEN İSE ÜCRETİNİ ALAMIYOR. BESTE KALMAK İSTEMİYORUZ. KALINMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPMIŞSINIZ . BANKACILIK DEĞİL ZORBALIK RESMEN

  • Merhaba Pınar Hn,
   BES iptal işlemleri için en doğrusu yazılı başvuru yapmak gibi duruyor. Yoğunluk nedeniyle çoğu okurumuz 444 lü ve 850 li numaralardan iletişim kurmakta zorlanıyor. Bunun için ayrılma talep formunu doldurmanız daha sonuç odaklı bir yaklaşım olacaktır.

 4. Merhaba iyi günler nakit sıkıntımdan dolayı siz anadolu emeklilikten ayrılmak zorunda kalıyorum.Umarım ileriki zamanlarda tekrar devam ederiz.Sizlere tşk ederi.

  • Merhaba Fatih bey,
   Anadolu Hayat BES iptali için yazımız içeriğindeki süreci silsilesi ile takip etmeniz yeterli olacaktır.

 5. Çok saçma ve dolandırıcı bir sisteminiz var .aradım iptal etmek istiyorum. Iptal ettirmemek için çağrı merkezi çalışanı şimdiye kadar gürlememiş saçma güvenlik sorusu soruyor kişisel bilgi veya bir çok özel ve resmi kurum gibi aile anne baba vs gibi yakın dercede olanları değil çalıştığım firmanın adresini yok ne kadsr kesinti olmuş yıllardır oturduğum adresi söylüyorum yok yanlış diyor .yani açıkçası iptal etirmemek için saçma sapan bahaneyle telefonu yüzüne kapatıyorlar ama mahkemede gürüşürüz. Burda okuyan tüm mağdurlara sesleniyorum. Hiç uğraşmayın direk mahkemeye gidin kaybınızı faiziyle alın ve ayrıca dolandırma ve yaniltmaktan da ayrıca şikayet etin dava kazanan var

 6. Sistemden cıkıs yaptım hala param kesiliyor arıyorum böyle bir kesinti görünmüyor insanları dolandırıyorlar

Yorum yapın