fbpx
Bireysel Emeklilik

Allianz BES İptali Telefon Numarası ve Ayrılma Formu

İlk başta isteyenin katılım sağladığı Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle kademeli olarak her iş yerinde bir zorunluluk haline getirilmişti. Otomatik BES ismiyle aldığı maaşın net % 3’lük kısmı birikim hesabına aktarılan çalışan, isterse cayma hakkını kullanma imkanına sahip. Allianz Sigorta ve Emeklilik’in de müşterilerine sağladığı çeşitli iptal kanalları bulunmaktadır.

Müşteriler, BES iptalini gerçekleştirmeden önce mutlaka birikimlerinden ne kadar kesinti yapılacağını öğrenmelidir. Eğer kesinti birikimin neredeyse yüksek bir payını oluşturuyorsa BES hesabını dondurma yöntemine başvurmak daha karlı olabilmektedir. Bu yöntem sayesinde müşteriler taahhüt ettiği süre boyunca hesap işletim ücreti, fon katılım gideri vb. masraflar olmadan birikim hesaplarını olduğu gibi bırakabiliyor fakat belirli bir süre sonra ödeme yapmaya devam edilmesi gerekiyor. Dondurulan hesaplara ödeme yapmaya devam ederek 3 yılın sonunda % 15 devlet katkısıyla birlikte çekilmesi de mümkün hale geliyor.

Allianz BES İptali

Allianz sigorta BES iptali gerçekleştirmek isteyen müşterilerine 2 alternatif kanal aracılığıyla hizmet vermektedir. Bu kanallar aracılığıyla iptal talebini iletebilen müşteriler en geç 10 iş günü içerisinde birikim hesaplarındaki bakiyenin, kesintiye uğrayan maaşlarının yattığı hesaba aktarılmasını sağlayabilmektedir.

Allianz BES İptal Ayrılma Formu

Allianz-BES-iptal ayrilma formu (İndirmek ve incelemek için tıklayınız)

Çağrı Merkezi Aracılığıyla BES İptali

Allianz Sigorta, 444 09 53 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Bu kapsamda iptal başvurusu iletmek isteyen müşterilerin de bu numarayı arayarak isteğini yerine getirmesi mümkündür.

İnternetten BES İptali

Allianz Sigorta’nın resmi internet sitesindeki İletişim formu yardımıyla da BES iptal talebinde bulunmak mümkün. Başvurunun internet sitesindeki bu form aracılığıyla iletilmesi halinde çağrı merkezi üzerinden bir arama yapılacak ve süreç mail üzerinden devam ettirilecektir.

allianz bes iptal telefon sms
allianz bes iptali telefon numarasi ve ayrilma formu

BES İptali Sonrası Ne Kadar Kesinti Olur?

Bilindiği gibi BES’in iptal edilmesi halinde fon katılım bedeli, hesap işletim ücreti vb. masrafların ödenmesi gerekebiliyor. Eğer BES açılışı üzerinden 2 ay geçmediyse herhangi bir kesinti olmadan cayma hakkından yararlanılabiliyor fakat 2 ayın üzerinde süre geçmesi halinde ciddi kesintilerle iptalin gerçekleşmesi söz konusu olabiliyor. BES  hesabınızın iptal edilmesi halinde ne kadar kesinti olacağını öğrenmek için 444 09 53 numaralı Allianz çağrı merkezini arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkışa ilişkin tüm şirketlere ilişkin ayrıntıları detaylı bir şekilde anlattığımız Zorunlu BES ten Nasıl Çıkış Yapabilirim konulu bölümü de buradan inceleyebilir ve alternatif fikirler edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

30 Yorum

  1. Merhaba Sema Hn,
   Yazımızda belirttiğimiz yöntemlerden herhangi birisi ile Allianz BES iptali gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Merhaba İlhan bey,
   Allianz bes iptali için yazımızda belirttiğimiz hususları dikkate alınız. İletişim bölümünden ya da bahsettiğimiz şekilde ayrılma talep formunu doldurup şirkete iletiniz.

  1. Merhaba Ümit Bey,
   Yoğunluğa bağlı olarak paranız makul süre içerisinde iade edilecektir diye düşünüyoruz. BES çıkışı sonrası paranın iadesi işlemleri bildiğimiz kadarıyla ortalama 15 gün civarı sürmektedir. Yine de iletişim kanallarından iade sürecinin akıbetini sorabilirsiniz.

  1. Merhaba Züleyha Hn,
   Allianz Bes iptal bireysel emeklilik çıkış için yazımız içeriğinde belirttiğimiz hususları adım adım izlemeniz yeterli olacaktır.

   1. Admin besi iptal ettirmek istiyorum fakat gelecek olan miktarı kızıma yollayacağım eğitimi için fakat farklı iban deyip reddediyorlar bu konu da ne yapabilirim ödeme yapılmıyor

 1. allianz bes emekliligin iptalini istiyorum müsteri temsilcileriyle görüşemiyorum sadece bant kaydından konuşuyorlar allianz sigortadan kesinlikle memnun degilim

 2. Firmanızdan BES sözleşmesi 09.01.2019 tarihinde yapılan katılımcıların ayrılma talebi için telefon açtıkları zaman
  “2 aylık süreyi geçtiğinden iptal işlemi yapılamamaktadır” diye karşılık mesajı gönderilmiş.
  Sözleşme tarihi 09.01.2019 ve aynı gün alınan cevap 2 AYLIK SÜREYİ GEÇTİ
  ilginç, çok ilginç
  Kurumsal bir firmanın daha dikkatli ve geçerli bir cevap vermesini umardım.

 3. Bos yere her ay 127 tl para yatirdim param geri odenmedi.Sakin yapi kredide bireysel emeklilige basvurmayin ben magdur oldum

 4. 2 aydir iptal ettiriyorum ama yine standart her ay kesiliyor burdaki amac nedir ki bu ay yine iptal yaptirmak zoeundayim

 5. Bir hafta dan beri bireysel emeklilik iptal etme ye çalışıyorum ama geri dönüş yapılacak sözde ama aranmıyorum beni oyalıyor lar

 6. Merhaba şubat ayında ayrılma dilekçesi yolladım. İşveren tarafından olduğu için ssk dan çıkış belgesi istediler onuda aldım yolladım. 2 aydır firmanın çıkışa onay vermesine rağmen , firmaya ayrılma formu yollanıldığı onu beklediklerini söylüyorlar. Kaç yıl oldu firmadan çıkışım neden hala iade için bekliyorum anlayamadım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu