fbpx
Findeks

5 Adımda Findekse Kolayca Üye Olmak

Bankaların kredi kayıtlarını tüketiciler için okunaklı bir rapor haline getirerek büyük bir sorunu çözen ve vadeli satışlarda herkesin yararına olabilecek bir projeye imza atan Findeks, yıllardır başarıyla faaliyetine devam etmektedir. Kısa süre içerisinde yapılabilen sorgulamalar için tek seferlik sorgulamalar yapmanın yanı sıra gelecekte yapılabilecek sorgulamalar için hızlı işlem yapmak adına sisteme kayıt olunması da mümkündür.

Bu açıdan 5 adımda Findekse kolayca üye olmak için neler yapılması gerekir, nelere dikkat edilmelidir ve genel itibariyle Findeks uygulamaları hakkında b azı detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Findeks’e Nasıl Üye Olunur

Findeks’e üye olmak için izlenebilecek prosedürler duruma bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Kişiler mobil imza sahibiyse mobil imza prosedürlerine uygun olarak bireysel hesap açabilir, mobil imza sahibi değilse çeşitli doğrulamaları yerine getirmek durumundadır. Ticari üyelik için de prosedürler farklı şekildedir.

Bireysel Üye Kaydı (Mobil İmzasız)

Bireysel üye olmak isteyen tüketiciler 5 adımda bunu yapabilir.

 1. Findeks’in web sitesine giriş yapılır ve sağ üst tarafta yer alan ÜYELİK & Giriş butonuna tıklanır.
 2. Açılan sayfada üyelik formu doldurulur, kişisel bilgiler Findeks’e verilir ve sözleşme onaylandıktan sonra gelecekte oluşabilecek problemlerin üstesinden gelmek için güvenlik sorusu oluşturulur.
 3. Kişinin kendi adına kayıtlı herhangi bir telefon numarasını Findeks ile paylaşması gerekmektedir. İlgili telefon numarası üzerinden doğrulama yapılması gerekecektir.
 4. Cep telefonuna gelen tek kullanımlık doğrulama şifresi sistem üzerinden Findeks’e onaylatılır.
 5. Parola seçilir, gelecekte giriş ekranının farklı bir site tarafından kopyalanmadığından emin olabilmek için bir de güvenlik resmi seçilir.

Bireysel Üye Kaydı (Mobil İmzalı)

Mobil imza teknolojisinden yararlanan tüketicilerin kayıt işlemi için 4 adımı yerine getirmesi gerekmektedir.

 1. Önceden tanımlanan mobil imza kontrol edilir ve herhangi bir değişiklik yapılması gerekip gerekmediğine karar verilir.
 2. Findeks’in web sitesine giriş yapılır ve sağ üst tarafta yer alna ÜYELİK & GİRİŞ butonuna tıklanarak açılan sayfada üyeliğe istinaden bazı gerekli bilgiler doldurulur.
 3. Kullanım sözleşmesinin onaylanması sonrasında cep telefonu numarasına gelen mobil imza onay bildirimine onay verilir.
 4. Parola belirlenir ve bir adet güvenlik resmi seçilerek üyeli oluşturulur.

Ticari Üyelik Kaydı

Ticari üyelerin farklı kişilerin kredi notu bilgilerine erişebilecek olması nedeniyle bazı belgeler ibraz etmesi gerekmektedir.

findeks üye kaydı
findekse uye olmak
 1. Findeks’in web sitesine giriş yapılır ve ticari kısımdan üyelik butonuna tıklanır. Açılan sayfada üyeliğe ilişkin gerekli ticari bilgiler doldurulur ve kullanım sözleşmesi onaylanır.
 2. Açılan sayfada başvuru formu ve sözleşme dosyaları indirilebilir şekilde durmaktadır. Bu iki belge indirilmeli çıktısı alındıktan sonra elle doldurulmalıdır.
 3. Elle doldurulan bilgiler en yakın banka şubesine ya da ticaret odasına gidilerek ibraz edilir.
 4. Başvuru değerlendirmeye alınır ve başvuru süreci Findeks sisteminde açılan ticari hesap içerisindeki Durum ekranından izlenir.
 5. Başvurunun onaylanması sonrasında parola belirlenir, güvenlik resmi tanımlanır ve hesaba giriş yapılabilir.

Sitemizde sizler için daha önceden yayımlamış olduğumuz Kredi Notunuzu Ücretrli ve Ücretsiz Sorgulayabileceğiniz 8 Platform konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/ucretli-ve-ucretsiz-aninda-kredi-notu-sorgulama-yapabileceginiz-8-platform/ ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu