fbpx
Dijital Para

Waves Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Dijital paranın global borsanın nabzı haline gelmesiyle birlikte, her gün yeni bir coin yüzüne çıkıyor. Bu coinlerden bir yenisi de, Waves coin. “Coin meraklılarının araştırmaya başladığı Waves coin geleceği nedir? Waves coin nedir? Nasıl alınır?” gibi birçok sorunun cevabını içeriğimizde bulabileceksiniz. Hazırsanız Waves ile konuya başlayalım.

Waves 2016 yılında Sasha Ivanov tarafından piyasaya sürülmüş bir blok zinciridir. Waves’in yayımlanman ve kuruluş amaçları arasında;

 • Kullanıcıların Waves Coin kullanarak ticaret yapabilmesi,
 • Aynı diğer coinlerde olduğu gibi yatırım amacıyla saklayabilmek,
 • İnsanların kendi özel coinlerini üretmesi sağlayabilmek gibi nedenler bulunur.

Waves’in kuruluşu blok zincirine hızlı bir kullanım getirmek üzerine başladı. Böylece geliştiricilerinin dijital varlıkları için block chain ağlarında yavaş işlemlere katlanması gerekmiyor. Ayrıca Waves’in kullanım alanları arasında;

 • Merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesi
 • Web 3.0 araçlarının herkes adına daha kolay ve erişebilir olması

bulunmaktadır. Piyasaya sürüldüğü tarihten bu yana, blokzinciri piyasası için bir çok çözüm Waves tarafından sağlanmıştır.

Waves Coin Nedir?

Waves coin, Waves platformu için gerekli olan coinin adıdır. Platform üzerinden yapabileceğiniz tüm işlemlerde kullanabilirsiniz. Fakat platform tarafından sağlanan özelliklerin sadece Waves coine sahipseniz erişilebilir. Herhangi bir kripto para işlemi sırasında Wave coin kullanmak zorundasınız. Waves ve Bitcoin aynı taban koduna sahiptir. İkisi de açık kaynak kodludur.

Waves coinin Paribu’daki güncel grafiği

Wave Coin Nasıl Alınır?

Waves coin satın almanın yolu için önce kripto para borsasına katılmanız gerekiyor. Fakat tabi ki de bir tane güvenilir olanını kullanmalısınız. Waves Coin 260 milyon dolarlık piyasa hacmine sahip bir coin. Sahip olduğu piyasa hacmi nedeniyle popüler coin borsasında kendisine yer bulabilmiş durumda. Waves Coin’e ulaşabileceğiniz coin borsaları:

 • Binance
 • Kraken
 • Huobi
 • OKE
 • Bittrex
 • Paribu (Türk Lirası için)

Önemli Bir Uyarı: Waves Coin’i aktardığınız cüzdan için seed’inizi asla kaybetmeyin. Eğer ki

 1. Cüzdanız kaybolur
 2. Verileriniz bir şekilde bozulur
 3. Veya kullandığınız telefon/ donanımda sorun çıkarsa

hesabınızı kurtarmanın tek yolu sahip olduğunuz seed kelimeleridir. Seed kesinlikle önemlidir ve güvenli bir şekilde saklanmalıdır. Seed sayesinde hesabınızı diğer cihazlara da aktarabilirsiniz.

Neden Waves Kullanmalıyım?

Piyasada öncü bir güç olarak Waves, basitlik kullanımıyla dikkat çekiyor. Böylece küresel bir kullanım elde etmeyi amaçlıyor. Kullanım kolaylığı Waves platformunu diğerlerinden ayıran en önemli özelliği.

Waves platformu özellikle yeni coin yatırımcıları için fazlasıyla işlevseldir. Veya kendi coinini üretmek isteyen insanlar da Waves platformunu kullanabilirler. İkisi sebep için de oldukça cazip ve ilgi çekicidir. Waves platformu Rusya merkezli bir kuruluştur. Böylece Rusya’daki finansal kuruluşlar ile zaman içinde yakınlaşıp bağ kurabilmişlerdir. Rus Ulusal Uzlaşma Mevduatı tarafından da fonlanan yapı oldukça cazip fırsatlara ve parlak bir geleceğe sahip. Çünkü Ulusal Uzlaşma Mevduatı blokzinciri çözümlerini Waves platformu üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ticaret imkanları da oldukça cazip. Kullanıcılar, Waves sayesinde merkeziyetsiz coin takasına erişebilirle. Herhangi bir Waves kodlu coini saniyeler içinde diğer Waves tabanlı coinler ile takas edebilirsiniz. Waves sayesinde

 • Kapsamlı akıllı sözleşme programlamasına ihtiyaç duymadan kripto coin oluşturabilir,
 • Ve oluşturduğunuz coinleri takas edebilirsiniz.

Waves coin dünyasına yenilikler ve hızlılık sağlayan bir platform olarak göz kamaştırıyor.

Popüler coinler ilginizi çekiyorsa, “WTF Coin Nedir?” yazısı tam da size göre.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu