fbpx
BankacılıkTeb

TEB İnternet Bankası Şifresi En kolay Şekilde Nasıl Alınır

TEB müşterileri mobil ya da internet bankacılığı uygulamasını kullanmak için dijital bankacılık hizmeti CEPTETEB’den yararlanmalıdır. CEPTETEB farklı bir bankacılık faaliyeti olarak bilinse de mobil ya da internet bankacılığını kullanmak için bu uygulamanın cep telefonuna indirilmesi gerekir. Buna karşın yaşanacak teknik sorunlar ya da sorular için CEPTETEB müşteri temsilcileri ile değil TEB müşteri temsilcileri ile görüşmek şarttır.

Bu kapsamda CEPTETEB uygulamasının kullanılabilmesi için daha önceden internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarının kullanıma açılmış olması ve bir şifre alınması gerekir.

teb internet bankacılığı şifre alma
TEB İnternet Bankası Şifresi En kolay Şekilde Nasıl Alınır

CEPTETEB İnternet Şubesi Nasıl Kullanılır?

CEPTETEB internet şubesini kullanabilmek için TEB müşterisi olmak gerekir. Kredi kartı ya da banka kartı sahibi olan TEB müşterileri internet bankacılığına giriş yaparken kullanacakları internet şube giriş parolasını CEPTETEB uygulaması ya da TEB’in internet sitesinde bulunan Anında Şifre aracı ile temin edebilir. Buna ek olarak istenilmesi halinde TEB şubelerinden de internet bankacılığı şifresi alınabilmektedir.

CEPTETEB İnternet Şube Şifresi Alma

CEPTETEB internet ya da mobil şube hesabınıza erişebilmeniz için bir şifre edinmiş olmanız gerekir. Eğer kredi kartı ya da banka kartınız varsa bu şifreyi CEPTETEB uygulaması ya da TEB’in internet sitesinde sağ üst bölümde bulunan Anında Şifre aracı ile edinebilirsiniz.

Eğer banka kartı ya da kredi kartınız yoksa internet şube parolası edinebilmek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekir. TEB Telefon Bankacılığı hattına ulaşmak için 0850 200 0 600 numarası aranmalıdır. Çağrı merkezine ek olarak TEB şubelerinden de destek istenebilir.

TEB İnternet Şubeye Nasıl Girilir

TEB internet şube hesabına erişilebilmesi için kullanılabilecek üç farklı yöntem bulunmaktadır.

  1. Tek kullanımlık şifre. İnternet şube giriş ekranında bulunan tek kullanımlık şifre aracılığıyla hesaba kayıtlı GSM numarasına şifre gönderilmesi istenebilir. Gönderilecek bu şifrenin ilgili kutuya yazılmasına istinaden hesaba giriş yapılabilir, ancak her girişte bu işlemin tekrarlanması gerekir.
  2. Pratik şifre. Daha önceden alınan internet bankacılığı şifresi ile hesaba giriş yapıldığında sırasıyla Pratik Şifre > CEPTETEB İnternet Şube işlemlerimi yapmak istiyorum adımları takip edilmeli ve pratik şifre belirlenmelidir. Belirlenen bu şifre daha sonra yapılacak girişlerde de kullanılabilir.
  3. Mobil imza. BDDK’nın verdiği karar neticesinde banka hesaplarına erişmek için mobil imza yönteminin kullanılabilmesi de mümkün kılınmıştır. Bunun için mobil imza edinmek üzere cep telefonu operatörüyle görüşülmesi ya da mobil imza sağlayıcılarıyla iletişim kurulması gerekir.
teb sifre alma
teb internet bankaciligi sifre alma

TEB İnternet Şube Şifre Değiştirme

İnternet şube giriş şifresinin bloke edilmesi ya da unutulması halinde şifrenin değiştirilebilmesi için TEB çağrı merkeziyle iletişime geçilmesi gerekir. Bunun için 0850 200 0 600 numarası aranmalı ve Parolamı Unuttum menüsüne giriş yapılmalıdır.

CEPTETEB Kredi Başvurusu ve Hesaba Alma ile ilgili bölümümüzü bu kısımdan konulu yazımızı ortalama 2,5 dakikada okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. 01.04.19 tarihinde teb’e vadeli para yatırdım.İnternet bankacılığı üzerinden.Kalıcı bir şifre söyledim banka görevlisi onu yazdı.Ben o şifreyi değiştirmek istiyorum.Fakat sitenizde öyle bir seçenek bulamadfım.ne yapmalıyım.?

    1. Merhabalar Menderes Bey,

      TEB internet bankacılığı şifre değiştirme işlemi için; Güvenlik Ayarları bölümünden şifre değiştirme bölümü kanalıyla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  2. Kart şifresi almaya çalışırken internet şifrem de iptal oldu. Nasıl yeni şifre alabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu