fbpx
Garanti BankasıKonut KredisiKredi Yapılandırma

Garanti Bankası Konut Kredisi Yapılandırma İşlemi Hesaplama

Zaman içerisinde koşullar değişiyor, bazen gelirimiz artarken bazen de gelirlerimiz eş zamanlı olarak düşebiliyor. Bir kredi kullanmışsak ve değişen koşullar bizim için olumsuz ise, krediyi ödemekte güçlük çekebiliriz. Garanti bankası kredi borcunu ödeyemeyenler için yapılandırma hizmetini aktif etmiştir. Kredi borcu yapılandırma genel bir ifadeyle, kalan borcunuzun yeniden düzenlenmesi ve düşürülmesidir. Bu hizmet sayesinde kredi borcunu ödeyemeyen kişiler için, bankaya yapılan başvuru sonrasında, banka borçları yeniden hesaplanarak düzenli bir şekle getirilir ve kolaylıkla ödenir. Bu sayede kolay ödeme avantajları sunulur.

konut kredisi yapılandırma garanti
konut kredisi yapilandirma hesaplamasi garanti bankasi

Garanti Bankası Yeniden Yapılandırma

Garanti Bankası’na yaptığınız kredi borcu yapılandırma talebiniz incelenip onayladığında, sizin diğer banka olan ilişkiğiniz kesilir ve sizlere yeniden kredi çıkarılır. Fakat aynı banka üzerinden yani Garanti Bankası’ndan çektiğiniz kredilerde de geçerli bir durumdur. Yeniden bir kredi kullanmış olursunuz gibi bir ifadeyi sizlere söyleyebiliriz. Yeni krediniz hesaplanır, vade ve faiz seçenekleri çıkartılır, size uygun olduğunu düşündüğünüz bir seçenek varsa, artık Garanti Bankası’na taşıyabilirsiniz.

Garanti Bankası yapılandırma konusunda, müşterilerine yeni bir fırsat vermiştir. Şuanda %1.03 oranında yeniden yapılandırma hizmetinin verildiğini sizlere aktarmak isteriz. Konut kredinizin yeniden yapılandırılmasını istiyor ve yeni bir plan oluşturmak istiyorsanız, en yakında Garanti Bankas şubesine gitmenizi öneririz.

Aşağıda sizler için bir ödeme planı hazırladık ve bu ödeme planı ise, kalan 75 aylık vade ve 2 bin TL aylık ödeme için geçerlidir. Sizlerde kendi konut kredinizi Garanti Üzerinden tekrar yapılandırmak için, yapılandırma hesaplama sitelerine bakabilirsiniz. Örnek hesaplama aşıdaki gibidir.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırma Örnek Hesaplama

                             Mevcut Kredi  Yeni Kredi    Fark

Faiz Oranı % 1,11 % 1,03
Kalan Vade 75 74
Aylık Taksit (2) 2.000 TL 2.005 TL 5 TL
Toplam Geri Ödeme (3) 150.000 TL 149.586 TL 414 TL

Örnek Kredi Yapılandırma Hesaplama Tablosu-
(Maliyeti Aşağı Çekmek için)

Mevcut Krediniz Yeni Krediniz Fark
Faiz Oranı % 1,14 % 1,03
Kalan Vade 110 104
Aylık Taksit 1.600 TL 1.603 TL 3 TL
Toplam Geri Ödeme 176.000 TL 167.903 TL 8.097 TL
garanti bbva konut kredi yapılandırma
garanti bankasi konut kredisi yapilandirma islemi hesaplama

Örnek Kredi Yapılandırma Hesaplama Tablosu-
(Taksit Tutarını Azaltmak İçin)

Mevcut Krediniz Yeni Krediniz Fark
Faiz Oranı % 1,14 % 1,03
Kalan Vade 110 110
Aylık Taksit 1.600 TL 1.554 TL 46 TL
Toplam Geri Ödeme 176.000 TL 172.163 TL

3.837 TL

Konut kredisi yapılandırma işlemi yapmadan önce en sık yapılan 5 hata konusundaki yazımızı da bu bölümden incelemenizde yarar vardır.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 1 yıl önce 200000tl kredi çektim 10 yıl vade ile ödemesi şu an şu koşularda gayet uygun oldu garanti bankasından çektim geri ödemesi 640bintl di şimdi ben bu krediyi 5 yada 4 yıl olarak güncelleyebilirmiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu