fbpx
BankalarYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri 444 0 444 Nasıl Bağlanırım

Yapı Kredi müşteri temsilcisine direkt bağlanma işlemine görei kısa sürede sorularınıza cevap alabilirsiniz.

Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanmak için ilk olarak yapmanız gereken işlem, bankanın telefon bankacılığı numarasını (444 0 444) aramanızdır.

*Tuşlamanız gereken numaralar parantez içerisinde yazmaktadır.

Arama işlemini yaptığınızda, sesli yanıt sistemi size işlem menüsünü sizlere okumaya başlayacak ve ana menü sırasıyla: Kayıp – Çalıntı İşlemleri (0), Kredi Kartı İşlemleri (1), Bankacılık İşlemleri (2), Şifre İşlemleri (3) ve diğer İşlemler diye devam edecektir.

Yapı kredi Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi Numarası 444 0 444

Müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak için, ana menüden yapacağınız işleme göre Kredi Kartı İşlemleri (1) ya da Bankacılık İşlemleri (2) alt menüsünü seçmeniz gerekiyor.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanırım ? (Direkt Bağlanma)

Her iki seçiminden birini yaptığınızda, sırayla alt seçenekler okunuyor olacaktır. Tümünün okunmasını sonuna kadar beklemenizi öneriyoruz.  Son olarak müşteri temsilcisine bağlanmak için lütfen 0 ‘ı tuşlayınız.

Bankacılık İşlemleri (2) için:

Ana menüden (2) tuşlaması yaptıktan sonra sizlere söylenecek olan bilgiler

 • Vadesiz Hesap Bilgileriniz (1)
 • Yatırım, Hisse Senedi İşlemleriniz ve Piyasa Bilgileri (2)
 • Para Transferleri ve Fatura Ödemeleriniz (3)
 • Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (4)
 • Banka Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (5)
 • Tuşlamanız gereken Müşteri Temsilcisine Bağlanmak (0)

Kredi Kartı İşlemleri (1) için:

Ana menüden (1) tuşlaması yaptıktan sonra sizlere okunacak olan bilgiler:

 • Son Ekstre Bilgileriniz, Ödemeleriniz ve Ekstre Talepleriniz (1)
 • Limit ve Güncel Bakiye Bilgileriniz (2)
 • Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (3)
 • Kartınızın Paro Puan Özelligini Aktif Hale Getirmek (4)
 • Ön Ödemeli Kart İşlemleri (5)
 • Ek Kart İşlemleri (6)
 • Kredi Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (7)
 • Tuşlamanız gereken Müşteri Temsilcisine Bağlanmak (0)

Küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz, ana menüde işlemlere devam edebilmeniz için bankaya kayıtlı farklı bir numara üzerinden arama yapıyorsanız eğer, Sizlerden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numaranızı tuşlamanız istenecektir. Bu sebeple de kimlik numaranızı ezbere biliyor veya yanınıza olması gerekiyor

Yapı Kredi Bankası’na ait Telefon Bankacılığı hizmeti ile herhangi bir zaman ya da yer kısıtlaması olmadan ve bağlı kalmadan banka şubeleri vasıtası ile yaptığınız, tüm bankacılık işlemlerinizi 7 gün 24 saat telefon üzerinden yapabilme hakkına sahipsiniz.

yapi kredi musteri hizmetlerinde hangi islem icin hangi menu kullanilmali

Yapı Kredi Bankası’na kayıtlı bulunan GSM numaranızdan Müşteri Hizmetleri numarasını aramanız halinde, herhangi bir ek tuşlama yapmadan ufak bir işlem ile müşteri temsilcisine bağlanabilir ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Bankaya kayıtlı olmayan herhangi başka bir numaradan aramanız halinde ise TC kimlik numaranızı, banka ya da kredi kartı numaralarınızın tuşlanması gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı hizmetini henüz kullanmıyorsanız ya da kısıtlama bulunuyorsa, bu hizmetten yararlanmak için en yakında yer alan Yapı Kredi Bankası’nı ziyaret etmenizi öneririz. Fakat yapı kredi müşteri hizmetleri hakkında detaylı bilgi için, resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Her geçen gün müşteri hizmetlerinin otomatik sistemlere geçiş yapıyor olması sebebiyle, çoğu vatandaş bankalarda müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşmekte zorluklar çektiği için; siz değerli okurlarımız için Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmanın Kesin Yolu konusunda bilgi paylaştığımız https://onlinekrediler.net/musteri-hizmetleri-yetkilisine-direkt-baglanmanin-kesin-yolu/  bu bölümümüze de buradan göz atabileceğinizi hatırlatmakta yarar görüyoruz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu