PTT Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Gerekli Belgeler Nelerdir

Her geçen gün işlem çeşitliliği ve kurumsallık anlamında kendisini geliştiren ve bir devlet kurumu olmakla birlikte, özel sektördeki rakipleriyle ciddi bir rekabet içerisinde bulunan PTT ile ilgili olarak bu yazımızda sizler için PTT Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Gerekli Belgeler nelerdir kısaca bahsetmeye çalışacağız.

PTT Kredisi Veren Bankalar Listesi ve Gerekli Belgeler Nelerdir

PTT Kredisi

PTT ‘den Kredi Nasıl Çekilir?

Günümüzde birçok banka kredi olanağı sunmakta ve bu kredileri avantajlı şekilde bireylere vermektedir. Bankaların dışında kredi kolaylığı sunan bir diğer kurum ise, PTT’dir. Öncelikle söylemek isteriz ki, PTT üzerinden kredi çekmek istiyorsanız eğer, aktif olarak emekli olmanız gerekiyor. Aksi takdirde hiçbir şekilde PTT üzerinden kredi çekemezsiniz. Bugün sizlere PTT’den kredi nasıl çekilir sorusuna cevap vermek istiyoruz.

Ülkemizde 100 yılı aşkın bir süredir hayatımızda olan PTT, bazı şartlara ve kriterlere göre kredi vermektedir. Yani kredi notu burada ilk olarak önde gelen husustur ve bir diğeri ise aktif olarak emekli olmaktır. Tüm PTT şubelerine giderek ya da, aktif olarak bankaların sunmuş olduğu PTT kredilerini çekebilirsiniz. Aşağıda PTT kredisi veren bankaları görmekteyiz.

Emekliye PTT Kredisi Veren Bankalar

  • TEB
  • ING Bank
  • Vakıfbank
  • Denizbank
  • Odeabank
  • Şekerbank
  • Aktif Bank
  • Fibabanka
Hangi Bankalar PTT Kredisi Veriyor ve Anlaşmalı

PTT Anlaşmalı Kredisi

PTT Kredisi İçin Gerekli Evraklar

İlk olarak istenen belge bilindiği üzere, nüfus cüzdanı/pasaport ve emekli aylığı alındığına dair raporlu belgedir. Daha sonra sizlerden ikamet belgesi istenecektir(e devlet üzerinden alınabilir. Devamında taşıt ruhsatı ya da adınıza kayıtlı bir fatura ve varsa eğer ek gelir belgesi istenir. Bu belgeleri kredi çekeceğiniz bankaya iletmeniz gerekiyor. Aksi halde evrakların bir tanesi bile eksik olduğu zaman, kredi süreci askıya alınmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Dükkanda Ne Satabilirim Diyenler İçin 38 İlginç Ürün Önerisi

PTT Kredisi Ne Kadardır

Ptt üzerinden çekilen kredilerde, belirli bir tutar söylemek imkansızdır. Fakat genelde aldığımız bilgiye göre, 50 bin TL ve altı için bu kredi geçerli kılınmıştır. Üstelik bu kredi de, 48 aya kadar vadelendirilmektedir. Sizlerin çekebileceği maksimum tutar, sahip olduğunuz kredi notunuza ve aylık olarak aldığınız emekli maaşına bağlıdır. Sistem sizlerin durumu olumlu ise, 50 bin TL ve üzeri için de onay verebilir. Yani bu sizlerin tamamen kendi durumunuza kalmış bir noktadır. Ptt’den kredi nasıl çekilir sorusu aklınızda varsa ve daha detaylı bir bilgiye ulaşım sağlamak istiyorsanız, http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_ptt_kredi_islemleri adresini ziyaret edebilir ve gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

data-matched-content-ui-type="image_sidebyside" data-matched-content-rows-num="4" data-matched-content-columns-num="1" data-ad-format="autorelaxed">
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git