fbpx
Blogİş FikirleriTicaret

Seyyar Ne Satabilirim Diyenlere 40 Popüler Ürün Tavsiyesi

Sıfırdan zengin olan başarılı insanların çoğunun hikayesi seyyar satıcılıkla başlar. Bu, zengin olmanın tek yöntemi değildir fakat başlangıç için ufak bir sermaye ile yüksek miktarda para kazanmak isteyenlerin başvurması gereken yöntemler arasında en olası olandır. Dolayısıyla seyyar satıcı olarak para kazanmak ve ileride çok daha büyük girişimlerde bulunmak hayal değildir ve sıkı bir strateji ile üstesinden gelinebilecek bir iştir.

Seyyar satılabilecek ürün tavsiyelerine geçmeden önce seyyar satıcılığın bazı hukuki yaptırımları olabileceğini unutmamak gerekir. Bu nedenle seyyar satıcılığa başlamadan önce belediyeyle görüşmeler yapmalı ve girişilecek faaliyetle ilgili bir sorun olup olmadığı önceden tasdiklenmelidir, aksi taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

seyyar hızlı satılan ürünler
seyyar olarak en hizli satilan urun hangisi

Hazır Gıda Ürünleri

1 – Su

Oldukça bilindik bir ürün fakat seyyar satıcıların çoğu su satmaktadır. Su satışı yapmak isteyen seyyar satıcıların dikkat etmesi gereken en önemli ayrıntı gerçekten iyi bir konumda bulunmaktır. Bu konum sıcak yaz günlerinde kırmızı ışıkta yoğunluğun fazla olduğu bölgeler olabileceği gibi bir parkın giriş veya çıkış noktaları da olabilir. Su satışının kar marjı oldukça yüksektir.

2 – Pilav

İsim vermek doğru olmayacaktır, ancak özellikle İstanbul’daki bazı seyyar pilav satıcıları öğle aralarında beyaz yakalıların uğrak noktaları haline gelmiştir. Bu kapsamda lezzetli bir tabak pilav hayallerinize giden yolda sizin için bir basamak olabilir.

3 – Süt Mısır

Süt mısır, yaz veya kış fark etmeksizin oldukça sık tüketilmektedir. Ortalama bir fiyat belirlendiğinde ve turistik bölgelerde satışı gerçekleştirildiğinde aylık 5 – 10 bin TL’ye kadar kazanç elde edildiği bilinmektedir.

4 – Kestane Satmak

Her ne kadar kültürümüzün bir parçası ve anılarımızın en değerli lezzetlerinden olsa da kestane pahalıdır. Bu nedenle tüketiciler kestaneyi açıktan satın almaktansa tadımlık tüketmeyi tercih etmektedir ve seyyar satıcılar için önemli bir gelir kapısıdır.

Aksesuar Ürünleri

5 – Bone

Özellikle tesettürlü kadınların kullandığı bone oldukça kolay bir şekilde satılabilmektedir. Yüksek kar marjı olan bu ürünün satışını her noktada gerçekleştirebilirsiniz.

6 – Şapka

Özellikle kış aylarında markası fark etmeksizin sıcak tutacak bir şapka için herkesin vereceği 10 TL’si vardır. Bu kapsamda kaliteli bir ürün için uygun bir fiyat belirler ve satış yapabileceğiniz konumu bulabilirseniz iyi para kazanmanız mümkündür.

7 – Cüzdan

Cüzdan satışı gerçekleştirecek kişilerin bunu belirli bir konumda yapması daha iyi olacaktır. Kendiniz için uygun olacağını düşündüğünüz bir yere sereceğiniz bezin üzerine koyduğunuz cüzdanlar beklenmedik bir talep görebilir.

8 – Çanta

Dar ve orta gelirli ailelerin yaşadığı semtlerde çantaların markalarının ne olduğu pek önemli değildir ve bu sayede ucuza mal edilen görünüşü güzel çantaların satışı kolay olur. İyi bir konum belirleyip satılabilir, kar marjı yüksek ürünlerdendir.

9 – Tesettür

Türban satmak kulağa garip gelebilir, ancak talebi oldukça yüksektir. Hangi bölgede satışın yapılacağına karar verdikten sonra belirli bir noktada durmak, sürekli dolaşmaktan daha iyi olacaktır.

10 – Telefon Kabı

Telefon kabı satmak için tek yapmanız gereken Aliexpress veya benzeri büyük bir alışveriş sitesinden toplu ürün satın almak ve sokağa çıkmaktır. Gezerek veya sabit bir noktada satışını gerçekleştirebilirsiniz, kar marjı oldukça yüksektir.

Atıştırmalık Ürünler

11 – Köfte Ekmek

Lezzetli ve temiz yapılmış bir köfte ekmek için fiyatın çok da önemi yoktur. Elinizin ayarına güveniyorsanız köfte ekmek satarak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

12 – Kuruyemiş

Özellikle kabuksuz ve tüketimi kolay olan kuruyemişlere talep yüksektir, nerede satacağınıza karar verdikten sonra bir kuruyemişçi ile anlaşarak satış ortaklığı teklifinde dahi bulunabilirsiniz.

13 – Çiçek

Çiçek satışı yapmak için kurumsal bir firma olmaya gerek yok, güzel buketler hazırlayıp satışını kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bazı seyyar satıcıların toprağıyla birlikte satış yaptığına da sıkça rastlanmaktadır.

14 – Meyve & Sebze

Özellikle ezan saatlerinden sonra camiden ayrılan cemaatin başvurduğu bir ritüel park halindeki seyyar satıcıdan meyve veya sebze satın almaktır. Kar marjı yüksektir ve kaliteli ürün satıp, aynı bölgelerde belirli zamanlarda dolaştıktan sonra sizi bekleyen müşterileriniz olduğunu görmeniz normaldir.

15 – Simit & Poğaça

Özellikle sabah saatlerinde otobüs durağı vb. bir noktada durursanız ve sürekli o bölgeden geçen kişilerin dikkatini çekmeye başlarsanız yakın zamanda iş hacminiz artmaya başlayacaktır. Simit ve poğaçanın yanında karton bardakta çay satışı da yapılabilir.

16 – Kahve

Sabah işe gidiş veya akşam işten dönüş saatlerinde otobüs durakları ya da çalışan nüfusun yoğun olduğu bölgelerde etkin olunabilirse yalnızca kahve satarak ciddi paralar kazanmak mümkündür. Yoğun bir iş gününden sonra herkesin lezzetli bir bardak kahve için vereceği 2 – 3 TL’si vardır.

17 – Şemsiye

Seyyar satıcılar şemsiye satışının yapıldığı sektörü ciddi şekilde ekarte etmiş durumdadır ve neredeyse herkesin elindeki şemsiye bir seyyar satıcıdan alınmıştır. Dolayısıyla hava durumunu takip etmek ve hızlı konum almak çok önemlidir. Kar marjı yüksek ürünlerden olan şemsiye her zaman satılamaz, belirli miktarda ürün alıp zor zamanlar için stok yapmak iyi olabilir.

18 – Plastik Ev Gereçleri

Makarna süzeceği, saklama kabı veya ekmeklik fark etmeksizin her türlü plastik ev gerecini seyyar olarak satmak mümkündür. Kar marjı çok yüksek olan bu ürünlere ciddi talep vardır.

19 – Priz

Priz, ihtiyacı olduğunu söyleyene kadar kişinin ihtiyacı olduğunu hatırlamadığı ürünlerden birisidir. Bu kapsamda neredeyse kimse priz almak için elektronik mağazasına gitmez, ancak yolda görülen bir seyyar satıcıya prizin fiyatı mutlaka sorulur.

20 – Aksesuar

Turistik bölgelerdeki seyyar satıcıların mutlaka aksesuar satışına başlaması gerekir. Özellikle bölge kültürüne uygun şekilde dizayn edilmiş aksesuarlar hediyelik olarak satın alınabilir.

21 – Oyuncak

Okul çıkış saatlerinde iyi bir konum alan seyyar satıcının çocukların ilgisini çekmemesi gibi bir ihtimal yoktur. Ucuz ve sağlık için tehlike oluşturmayacak yaratıcı oyuncaklar rahatlıkla satılabilir.

22 – Banyo Tutacağı

İlginç bir ürün, ancak göründüğünde satın alınması muhtemel. Yaşlı, hamile veya çocuklu aileler kayıp düşme tehlikesine karşı bu ürünü satın almayı düşünebilir.

seyyar en çok satılan mallar
seyyardan en cok satilan urunler hangileri

23 – Kaymaz Paspas

Bu ürün herkese hitap etmektedir. Banyoların vazgeçilmez materyallerinden olan kaymaz paspas, uygun bir fiyata herkese satılabilir.

24 – Kapı Altı Rüzgarlığı

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte doğal gaz faturaları kabarmaya başlayacak. Faturaların yüksek gelmesi ise akıllara enerji tasarrufu için yapılması gereken şeylerin neler olduğunu getirecek. Kafasında bu tarz soru işaretleri olan kitlelere ulaşıp kapı altı rüzgarlığını satmak ise seyyar satıcının görevi.

25 – Termal İçlik

Termal içlik de tıpkı diğer ürünler gibi çoğu kişinin doğrudan bunun için gidip alışveriş yapacağı ürünlerden birisi değil. Dolayısıyla seyyar satıcının müşteriye ulaşması gerekiyor. Termal içlik, kış aylarında satışı yapılan bir ürün ve kar marjı oldukça yüksek.

26 – Araç Parfümü

Normal parfümden farklı olarak araç parfümünün markası çok da önemli değildir. Dolayısıyla ucuza mal edilen ve sağlık için tehdit oluşturmayan bir araç parfümünün satışı rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Bunun satışını yapacak seyyar satıcılar minibüs duraklarında, taksi duraklarında veya otoparklarda konumlanabilir.

27 – Temizlik Maddeleri

Mikrofiber temizlik eldiveni, cam sileceği veya kimyasal ürün fark etmeksizin her yerde ve her zaman satışı gerçekleştirilebilir. Kar marjı yüksektir.

28 – Vantuzlu Askı

Bu ürün sayesinde duvar delmeden de askılık sahibi olmak mümkün. Özellikle banyo ve mutfak için kullanılan bu ürünün satışı da rahatlıkla yapılabilir.

29 – Termos & Termos Bardak

Termos ve termos bardak yaz ya da kış fark etmeksizin satışı yapılabilecek ürünlerdendir. Uygun fiyatla satılan kaliteli bir ürün herkesin dikkatini çekecektir.

30 – Mangal Küreği

Mangal, ülkemizde en sık yapılan aktivitelerden birisidir. Dolayısıyla yaz aylarında mangal küreği satmak mümkün olabilir.

31 – Su Geçirmez Çorap

Çoğu ayakkabı su geçirmediği vaadinde bulunsa da kış aylarında bunun böyle olmadığı görülür. Son ortaya çıkan ürünlerden birisi de su geçirmez çorap. Satışı ve pazarlaması oldukça kolay olan bu ürün kış aylarında hem sıcak tutması hem de su geçirmemesiyle tercih ediliyor.

32 – Tablo

Güzel ve sanatsal bir görüntü için evde ayrılabilecek bir yer her zaman vardır. Bir sanatçıyla anlaşıp çizim yaptırabilir ya da çizilmiş tabloların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

seyyar ne satabilirim
seyyar ne satabilirim diyenlere 40 populer urun tavsiyesi

33 – Çift Taraflı Cam Sileceği

Yüksek katlı binalardan oluşan şehirlerimizin beraberinde getirdiği tehlikelerden birisini çözen bu ürünün satışını yapmak oldukça kolay. Kar marjı ve talebi oldukça yüksek.

34 – Direksiyon Arası Telefon Tutucu

Son zamanlarda GPS kullanımı oldukça yaygınlaştı ve bu durum beraberinde bir tehlikeyi de getiriyor. Direksiyon arası telefon tutucu dikkatin daha az kaybolmasına yardımcı olan ürünlerden.

35 – Tesbih

Tesbih oldukça revaçta ve kar marjı ciddi anlamda yüksek. Kaliteli taşlardan oluşan tesbihin hediyelik olarak satılması gayet mümkün.

36 – Battaniye

Kış aylarının gelmesiyle satışı gerçekleştirilebilecek ürünler arasında.

37 – Peluş Terlik

Son zamanların en moda ürünlerinden olan peluş terlik, sosyal medya sayesinde daha da popülerleşiyor. Hediyelik olarak dahi satın alınabilecek ürünler arasında ve kar marjı oldukça yüksek.

38 – Seyahat Boyun Yastığı

Henüz varlığından haberdar olunan ürünlerden değil, ancak otobüs veya uçak yolculuklarını katbekat daha rahat yapan bu ürünün, varlığından haberdar olan herkesin dikkatini çekeceği bir gerçek.

39 – Dilek Balonu

Özellikle akşam sahile çıkan çiftler ya da arkadaş grupları tarafından talep edilen bu ürün kar marjı en yüksek olanlardan birisidir.

40 – Spiral Patates

Baharatlı ve lezzetli bir spiral patates kızartması kolaylıkla satılabilir. Özellikle şekli itibariyle çocukların ilgisini çeken bu lezzet, zahmetsizce hazırlanabilir ve kar marjı yüksektir.

Sitemiz üzerinden İş Fikirleri bölümünü buradan ve yine Ticaret bölümüne buradan göz atabilir ve ilgili daha bir çok bilgi ve dökümana da ulaşabilirsiniz. Ayrıca İnternet üzerinden Satabileceğiniz ürünler ile ilgili yazımızı da okumanızı önermekteyiz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu