fbpx
Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi Kampanyaları

Bir otomobil sahibi olmak günümüzde sanırım en çok önemli şeylerden biridir. Acil bir ulaşım söz konusu olduğunda, kapıdaki arabanızla bir yere ulaşmanın konforu paha biçilemez. Tabii bir araç açmakta ciddi sorumlulukları beraberinde getirir. Öncelikle araç için gerekli bütçeye sahip olunması gerekir. Otomobil almak isteyip bütçesini ayarlamak isteyenler ise taşıt kredisine başvururlar. Taşıt kredisi kampanyaları bankaların her zaman sürekli olarak yenilediği bir şeydir. Araba almak isteyenlerinde bu taşıt kredisi kampanyalarını takip etmesi araç alımında kolaylık sağlar. Kimi bankalar kredinin geri ödeme süresi boyunca alınacak sıfır araçları rehin edebilmektedir. Kimi bankalar da kefil isteyebilmektedir. Bundan dolayı her bankanın çeşitli kampanyası bulunur. Bu yazıda bankaların taşıt kredisi kampanyalarına değinilecektir. Araba almak istiyor fakat kredi konusunda kafanız karışıksa kampanyalardan haberdar olmalısınız.

VakıfBank 2. El Taşıt Kredisi

VakıfBank taşıt kredisi konusunda en önde gelen bankalardan biridir. Güncel olarak ikinci el taşıtlar için kampanyalar mevcuttur. Krediyi, 60 ay vade seçenekleriyle sunup cazip faiz oranlarıyla sunmaktadır. Kredi geri ödemesi için şu şeçenekleriniz var:

 • Kredinizi aylık eşit taksitlere böldürüp ödeyebilir,
 • 3 ay ödemeyip dönemli olarak aylık eşit taksitlerle ödeyebilir,
 • 3 ayda bir taksitlerini ödeyebilir,
 • Son taksitinizi balon ödemeli olarak ödeyebilir,
 • Değişken taksit miktarları şeklinde geri ödeyebilirsiniz.

Kampanya konusunda da gerekli koşullar belirten Vakıfbank bunları kasko değerlerine göre belirliyor. Aynı zamanda sigortasının olup olmaması da söz konusudur.

 • Almak istediğiniz aracın kasko değeri 120.000 TL’nin üstünde ise, ücretinin 120.000 TL’ye kadar olan miktarı için %70 kredi kullanabiliyorsunuz. 120.000 TL’i aşan kısmı için de %50’si için kredi kullanabilirsiniz.
 • Almak istediğiniz araç 120.000 TL’nin altında ise, kredi vadesi 60 ay, 120.001-300.000 TL arasında olan araçlar içinde vadeyi 48 aya düşürüyor ve 300.001-750.000 TL arasında olan taşıtların vadesini ise 36 ay olarak belirliyor. Bu fiyatların üstünde olan tüm taşıtlar için kredinin vadesi 24 ayı geçemez.
 • Vakıfbank aynı zamanda hayat sigortasını da zorunlu kılmıyor.

İş Bankası Taşıt Kredisi

İş Bankası Taşıt Kredisi

İş Bankası düzenli ödeme sözü veren araç sahibi olmak isteyenlere taşıt kredisi kampalarını sunmaktadır. Bu kampanya hem sıfır araçlar hem de ikinci el araçlar için geçerlidir. Peki İş Bankası taşıt kredisinin özellikleri nelerdir?

Sıfır araç alınırken çoğu zaman kefil şartı aranmamaktadır. İkinci el taşıtlar da kefil şartı kasko durumuna göre değişebilmektedir. Taşıt kredisinin özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Almak istediğiniz araç sıfır kilometrede ise, taşıtın fatura değerinin 120.00 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’nin üstünde olan kısmı için %50 dikkate alınır.
 • Almak istediğiniz araç ikinci el ise, noter satış bedelini aşmadığı takdirde, taşıtın kasko miktarının 120.000 TL’ye olan kısmı için %70, 120.000 TL’nin üstünde kalan kısmı için %50 şeklinde hesaplanır.
 • 0 km araç kredisi kefilsiz olabilmekte yalnızca satın almak istediğiniz aracın rehni ile kullanabiliniz.

İş Bankası taşıt kredisine başvurmak istiyorsanız bankanın sizden ve gerekliyse kefilinizden istediği birtakım belgeler mevcuttur. Bu belgeler ise şu şekildedir:

 • Başvuracağınız taşıt kredisi başvuru formunuz,
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösteren dökümantasyon,
 • Sıfır kilometre araç alacaksanız, alacağınız araça ait proforma faturası,
 • İkinci el taşıt alacaksanız, satışı gerçekleştirecek kişiye ait son Motorlu Araç Tescili ve Trafik Belgesi.

Taşıt kredisi almak için araç yaş durumları hakkında detayları öğrenmek için Taşıt Kredisi Kaç Yaş Araçlara Verilir? yazımızı inceleyebilirsiniz.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu