fbpx
Gelir Belgesiz Krediİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Gelir Belgesiz Maaş Yazısız Kredi Veren Bankalar 2021

Bankalar yapılan kredi başvurusunu uygun nitelikte görmeleri halinde tüketicilerin gelir belgesi beyan etmelerini zorunluluk olmaktan çıkarabiliyor. Genel itibariyle gelir belgesiz kredi veren bankalar bu prosedürlerin başlatılabilmesi için başvuru yapmak isteyen tüketicileri web sayfalarına ya da mobil uygulamalarına yönlendiriyor. Sigortasız kredi başvurusu yapan tüketiciler kredi onayı almaları halinde yalnızca tahsis edebilmek için şubeye gidiyor ya da ilgili bankada hesapları varsa doğrudan tahsis gerçekleştirebiliyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Tüketiciler hali hazırda internet ortamından onlarca bankaya kredi başvurusu iletebiliyor fakat bunlar arasında yalnızca 6 tanesi gelir belgesi istemediğini açıkça ifade etmiş durumda. Ancak bununla birlikte çoğu bankanın artık maaş yazısı ya da herhangi bir gelir belgesi talep etmek yerine direkt kredi notu odaklı kredi tahsisinde bulunduğunu da hatırlatalım.

Gelir Belgesiz Sigortasız Hangi Bankalar Kredi Veriyor ?

 • Aktifbank,
 • İş Bankası,
 • CEPTETEB,
 • Enpara,
 • ING Bank
 • Odeabank
 • Akbank ‘tır.

Tüketiciler yukarıdaki bankalara kredi başvurusunu internet üzerinden ya da kısa mesajla yaptıktan sonra onay mesajı almalarına istinaden çok kısa bir süre içerisinde kredi tahsisini gerçekleştirme imkanına sahip.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası da son dönemde kredi başvurularında tüketicileri online başvuru yollarına yönlendirmekte, bu kapsamda yapılan başvurusu sonrası onay sürecinin tamamlanması ile birlikte parayı anında hesaba yatırabilmektedir. Bu kredi başvurularında İş Bankası gelir belgesiz kredi onayı da verebilmektedir. Gelir belgesi zorunluluğu yoktur. Tabii ki bu kapsamda bankanın ilave belge talep edebilme hakkı saklıdır. Bu 60 aya kadar varan vadelerle ipotekli ya da ipoteksiz, kefilsiz, sigortasız bir şekilde kredi tahsisi yapılabilmesi mümkündür.

QNB Finansbank Enpara Gelir Belgesiz Kredi

QNB Finansbank’ın dijital bankacılık girişimi Enpara, çok kısa bir süre içerisinde ciddi başarılara imza attı ve atmaya da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde kredi kartı imkanını da müşterilerinin kullanımına sunacağı duyurulan Enpara, talep edilmesi halinde gelir belgesi olmadan kredi verebiliyor. 

Tüketiciler 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları için sigorta dahi yaptırmalarına gerek kalmadan 48 ay vade imkanıyla kredi başvurusu iletebiliyor. Ayrıca finansman tahsis ücreti ödemesi de yapılmıyor.

Kredi başvurusu onaylanan tüketicilerin kredi tahsisi için gerekli olan evrakları kargo ile adreslerine gönderiliyor. İlgili belgelerin imzalanması üzerine de finansman tahsisi doğrudan mevduat hesabına gerçekleşiyor.

N Kolay Gelir Belgesiz Kredi

Aktifbank’ın özellikle kredi notu düşük tüketicileri hedeflediği bu kredi ürünü için de herhangi bir belge beyanında bulunmak gerekmiyor. Tüketiciler N Kolay Kredi ürünü sayesinde 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını hafta sonu ve resmi tatil günleri de dahil olmak üzere çok kısa bir süre içerisinde karşılayabiliyor.

Mevduat hesabının açılışı ise kargo aracılığıyla adrese gönderilen belgelerin imzalanmasına istinaden gerçekleşiyor.

CEPTETEB Gelir Belgesiz Kredi

TEB bankasının dijital bankacılık girişimi CEPTETEB aracılığıyla da gelir belgesiz kredi kullanmak mümkün. Bunun için tek yapılması gereken CEPTETEB mobil uygulaması ya da web sitesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmak.

Yapılan başvurunun olumlu sonuçlanması halinde kısa mesaj aracılığıyla tüketici bilgilendiriliyor ve hesap açılışı için gerekli olan belgeler kargoyla adrese postalanıyor. İlgili evrakların imzalanmasına istinaden çok kısa bir süre içerisinde finansman tahsisi gerçekleşmiş oluyor.

Odeabank Nakit Hazır Kredi

Bireysel müşteri tabanında hızla yayılan Odeabank, tüketicilerin gelir belgesi beyan etmeden kredi kullanabilmelerine imkan tanıyor. Bu kapsamda 35 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 48 aya kadar vadelendirebilen tüketicilerin tek yapması gereken Odeabank’ın internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmak.

Odeabank, mevduat hesabı olmayan tüketicilerin hesap açılış işlemlerini PTT şubeleri aracılığıyla da gerçekleştirebiliyor. Bu kapsamda başvurusu olumlu yanıtlanan tüketiciler en yakın PTT şubesine giderek Odeabank adına banka hesabı açabilir ve finansman tahsisini gerçekleştirebilir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

Dünyanın en büyük bankalarından ING’nin Türkiye kolu ülkemizde kredi notuna göre faiz oranı belirlenmesi uygulamasına da öncülük etmiştir. Kredi notuna büyük önem veren ING Bank, kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını gelir belgesi olmadan karşılamayı taahhüt ediyor.

60 aya kadar vadelendirilebilen ING Bank E-kredi ürününe başvuru iletmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken ING Bank’ın internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunmak. Söz konusu kredi ürününü kullanan tüketicilerin faize ek olarak finansman tahsis ücreti ve sigorta primlerini de yatırması gerekiyor.

Gerekli Olan SGK Kaydı Süresi

Bir zorunluluk olmasa da bankalara yapılan kredi başvuruları için SGK kayıtları da incelenir. Her ne kadar sigortasız kredi tahsisinde bulunulabilse de; kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin gelir belgesi beyanında bulunamasa da en azından 3 aydır bir iş yerinde çalışması toplamda ise en az 12 aylık sigorta priminin yatırılmış olması beklenir.

Bunun sebebi ise beklenmedik bir durumda işsiz kalınması halinde işsizlik ödeneğinden yararlanabilmek ve taksit ödemelerinin yapılandırılması halinde dahi ödemeleri yapabilecek bir gelir sahibi olunacağının garantisini vermektir.

Ev Hanımları Gelir Belgesiz Kredi Kullanabilir Mi?

Ev hanımlarının kredi kullanamamalarının asıl sebebi gelir belgesi beyanında bulunamamaları değil SGK kayıtlarının olmamasıdır. Bu kapsamda herhangi bir geliri olmayan ve ileride de olmayacağı düşünülen ev hanımlarının kredi kullanması normalde çok zordur. Fakat eş kefaleti ya da çeşitli teminatlar gösterilerek kredi kullanılabilir.

Öğrenciler Gelir Belgesiz Kredi Kullanabilir Mi?

Öğrencilerin ev hanımlarından farklı olarak KYK ya da çeşitli kurumlar tarafından verilen burslardan faydalanma imkanı olabilir. Bu kapsamda söz konusu geliri belgeleyerek % 50’sini aşmayacak düzeyde taksit ödemelerinin yapılabileceği bir kredi kullanılabilir fakat bankalar çoğu zaman öğrencilere verilecek krediler için bir garantör aramaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Gelir belgesi olmadan kredi kullanmak isteyen tüketicilerin mutlaka;

 • Yüksek bir kredi notuna sahip olması,
 • En az 3 aydır sigortalı olarak bir işte çalışması,
 • En az 1 yıl süresince SGK ödemesini yapmış olması,
 • Belgelemesi gerekmese de bir gelir sahibi olması gerekir.
gelir belgesiz ve maas yazisi olmadan kredi veren bankalar
gelir belgesiz kredi

Bu kapsamda söz konusu şartların sağlanmıyor olması halinde yapılan kredi başvurularının onaylanma ihtimali çok düşüktür. Bankalar tahsil edemeyeceğini düşündüğü hiçbir kredi için onay vermeyecektir.

Gelir belgesi olmadan yapılan kredi başvurularında kredi notu çok önemlidir. Bu nedenle kredi notu 1400 – 1500 puan seviyesinden daha aşağıda olan tüketicilerin internet ortamından yaptığı yüksek limitli kredi başvurularının da onaylanma ihtimali çok düşüktür. Kredi notu ne kadar yüksek olursa bankanın finansman tahsis ederken alabileceği risk ölçüsü de o denli yüksek olacaktır.

Sitemiz üzerinden Kefilsiz Kolay Kredi Veren Bankalar (Kefilsiz Kredi) konulu yazımızı da bu bölümden okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Herhangi bir yerde çalışmıyorum ve sigortam bulunmuyor. Yine de gelir belgesiz kredi başvurusu yapar mıyım ? Kredi notum 1400 sizce yeterli olur mu kredim onaylanır mı ? Teşekkürler

  1. Merhaba Hasan bey, eğer çok yüklü miktarda bir kredi başvurunuz yok ise; bu durumda onaylanma ihtimali oldukça yüksek.

 2. Kredi onayı sonrasında hesaba yatırıyorlar mı yoksa yine şubeye gitmemiz gerekiyor mu bir de maaş bordrosu isteniyor mu cevap için tşk

  1. Genel itibariyle online olarak başvurunuzu yapabiliyorsunuz ve onay alırsa paranız anında hesabınıza yatırılıyor. Ancak bazı durumlarda bankanın ilave belge isteyebildiğini unutmayın. Yazımız içeriğinde bahsettiği kredi başvurusunda maaş bordrosu talep edilmiyor.

 3. Bir buçuk aydır çalışmıyorum. Sigortam yok ve işsizlik maaşı alıyorum. Kredi notum 1245 gelir belgesiz 8-10bin TL için sizce onay alabilirmiyim ? Teşekkürler.

  1. Merhaba Muhammed Bey,

   Yazımızda belirttiğimiz bankalardan herhangi birisine başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak bu süreçte kredi onaylarının da biraz zor olduğunu yeri gelmişken hatırlatalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu