fbpx
BankacılıkGelir Belgesiz Kredi

Sigortasız Çalışıyorum Kredi Çıkar mı (Bu Bankalar Veriyor)

Kredi kullanılabilmesi için düzenli bir gelire sahip olunması şarttır ve düzenli gelirin en önemli ispatı yatırılması zorunlu olan SGK primleridir. Dolayısıyla sigortasız çalışıyorum diyen tüketicilerin kredi kullanımı konusunda bilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Şimdi bu detaylardan bahsederek sigortasızlara kredi veren bankalardan bahsetmeye çalışacağız.

Sigorta Neden İsteniyor?

Sigortalı çalışan işçiler kredi kullanımından sonra meydana gelebilecek olumsuzluklar nedeniyle işsiz kalması halinde işsizlik ödeneğinden yararlanma imkanı bulur ve bu ödenek sayesinde kredi taksit ödemelerini yapmaya devam edebilir. Dolayısıyla SGK’lı çalışanlar bankaların kredi tahsis risklerini ciddi şekilde düşürmektedir ve bu nedenle kredi başvurularında SGK primlerinin yatırılmış olması istenmektedir.

Gelir Belgesi Beyanı Zorunlu

SGK primi yatırmadığı halde yalnızca gelir belgesi beyanında bulunarak kredi kullanmak isteyen tüketiciler olabilmektedir fakat unutulan en önemli nokta gelir belgesi ya da düzenli geliri belgeleyen bir evrakın her halükarda bankaya ibraz edilmesi gerektiğidir. Yani diğer bir açıdan bakılacak olursa SGK’lı olmak da başlı başına kredi kullanmak için yeterli bir sebep değildir ve beraberinde belgelenebilen düzenli bir geliri de zaten gerektirir.

Kefil Kullanılabilir

Sigortasız çalışanların kredi kullanabilmesi için başvurabileceği en basit yöntem sigortalı bir kişiyi kullanılacak krediye kefil yapmaktır. Kredi notu yüksek ve düzenli bir geliri olan tüketiciler bankalar tarafından rahatlıkla kefil olarak kabul edilebilmektedir. Bu şekilde kredi kullanan tüketiciler bir sonraki kredilerinde kefile ihtiyaç duymadan da finansman tahsis edebilir.

Teminat veya İpotek Gösterilebilir

Kredi kullanmanın diğer bir yöntemi de teminat ya da ipotek göstermektir. Taşınır veya taşınmaz malın değeri uyarınca kredi tahsis edilmesi ve çok kısa bir süre içerisinde nakit ihtiyacının karşılanması mümkün olur. Bu şekilde kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin kendi adına kayıtlı mal varlığı olması ve şubeler aracılığıyla kredi başvurusu iletmesi gerekir.

Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Daha önce kredi ya da kredi kartı kullanan ve bu kullandığı bankacılık ürünleri neticesinde arkasında bir iz bırakmış olan tüketicilerin belgesiz kredi veren bankalar aracılığıyla kredi kullanması mümkün olabilir. Kredi notunun yüksek olması ve düzenli bir gelirin olması şarttır.

N Kolay Belgesiz Kredi

Aktifbank aracılığıyla piyasaya sürülen N Kolay Kredi, en kolay şekilde tahsis edilebilecek kredi ürünüdür. Kredi notu, kefil veya gelir belgesi şartları olmayan N Kolay Kredi ile 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını şubeye gitmeden karşılamak mümkündür. Kredinin faiz oranları ise alınan riskle doğru orantılı olacak şekilde piyasa ortalamasının üzerindedir.

ING Bank Belgesiz E-Kredi

ING Bank’ın internete özel oluşturduğu e-Kredi ürünü ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının çok kısa bir süre içerisinde karşılanması mümkündür. Kredi notu yüksek olan ve düzenli gelire sahip tüketiciler ING Bank’ın internet sitesi aracılığıyla başvuruda bulunabilir.

Enpara.com Belgesiz Kredi

Enpara tarafından sunulan kredi ürünüyle 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların dosya masrafsız  ve sigortasız olarak karşılanması mümkündür. Piyasa ortalamasında faiz oranıyla oldukça kolay bir şekilde tahsis edilebilen Enpara kredisi için başvuruları internet üzerinden yapmak gerekmektedir.,

sgk yok kredi
sigortasiz calisiyorum kredi cikar mi

CEPTETEB Belgesiz Kredi

TEB’in dijital bankacılık servisi CEPTETEB ile belgesiz kredi kullanmak mümkündür. Tek yapılması gereken CEPTETEB’in internet sitesine girmek ve ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurmak. Yapılacak kredi başvurusu sonrasında dosya masrafı ödemesi yapılması gerekmez ve şubeye gitmeden tahsis edilmesi mümkündür.

Sitemizde yer alan Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar konulu bölümümüze buradan ulaşabilir ve ortalama ortalama 3 dakika içerisinde okuyarak daha geniş bilgi alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu