fbpx
Bankacılık

Digibyte Coin Nedir, Nasıl Alınır?

Her şeyin sanal ortama taşınması tüm alışkanlıklarımızı olduğu gibi paraya olan yaklaşımımızı da değiştirdi. Para harcama, para biriktirme ve yatırım şeklimiz eskisinden çok farklı olsa da paraya ulaşma isteğimiz hiç de değişmiş görünmüyor. Şimdi son zamanlarda, geleceğin parası olduğundan bahsedilen Digibyte Coin’e bakalım. Digibyte Coin nedir, nasıl alınır sorularını sormadan önce coinler ile ilgili birkaç şeyden söz etmek gerekir.

digibyte alım satım

Kripto Para Nedir?

Kripto para, takas yaparken kullanılabilen tamamı dijital, şifreli bir para birimidir. Bazı insanlar kripto paradan söz ederken, geleceğin parası diye söz etmektedir. Günümüzde kripto para, çok duyulmuş ve kullanımı yaygınlaşmış olan bir para türüdür. Fiziki para gibi bankalarda zorunlu karışılık bulundurulması gerekememektedir. Aslında banka veya kredi kartları kullanılarak tüketilen paralarda, sanal paralardır. Değişen yalnızca sistem verileridir. Kripto paralarda da benzer mantık gerçekleşir. Ancak herhangi bir otorite tarafından yönetilmez yani merkezileştirilmemiş bir sistemdir. Bu da daha güvenli bir sistem olmasına neden olur. İlk kripto para, Bitcoin’dir ve ilk defa 2009 yılında Satoshi Nakamoto kod adıyla ortaya çıkan kişi ya da kişiler tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sunulmuştur. 

DigiByte Coin Nedir, Nasıl Alınır? 

Kripto paralardan DigiByte Coin; herhangi merkeze bağlı olmayan ve hız odaklı olan bir paradır. Bağış usulüyle Jared Tate tarafından 2014 yılında geliştirilmiştir ve kripto para borsalarında DGM olarak geçmektedir. Kripto paraları içinde bulunan Bitcoin ve Litecoin’den daha hızlı ve daha güvenilirdir. UTXO tabanlı olması Bitcoin ile ortak olan bir özelliğidir. Bu özellik her coin’in tanımlayıcı şifresi olduğunu ifade eder. Bu da DigiByte Coin’i güvenli bir kripto para yapar. Şimdilerde yaklaşık seksen ülkede kullanıma açık hale getirilmiştir. DigiByte Coin’i çeşitli kripto para mecralarından alabilirsiniz. Seçtiğiniz internet sitesine giriş yaparak içerisinde bulunan” Kayıt Ol “butonuna basınız. Ekranda çıkan sekmede istenen bilgiler, girip “Onay” kutucuğuna tıklayınız. Onaydan sonra karşınıza yeni bir sayfa gelecektir. Yeni sayfada bulunan “Para Yatır” butonuna tıklayarak, sanal cüzdana kredi kartından veya banka kartından para gönderin. Bu işlemden sonra yeniden, yeni bir sekme açılacaktır. Açılan sayfada “kripto para satın alım” butonuna tıklayınız. Son olarak DGM kripto para birimini ve miktarını seçerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

DigiByte’ın Avantajları Nelerdir?

  • DigiByte Coin, piyasada bulunan en güvenli UTXO blok zinciri olma özelliğini taşır. Güvenlik önlemleri en üst seviyede tutularak geliştirilmiştir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • DigiByte Coin’in geliştiricileri işlem hızına çok önem vermektedirler. Bu sebepten ötürüdür ki DigiByte Coin oldukça hızlıdır.
  • DigiByte Coin geliştiricileri, mevcut sistemin sürekli gelişmesi ve daha işlevsel hale gelmesi için ellerinden geleni yapmaktadır.

DigiByte Coin’in Dezavantajları Nelerdir? 

  • Ne yazık ki DigiByte Coin’in belki de en eksik olduğu yönü, tanıtımının yeterince yapılmamış olmasıdır. Coin pazarlamasında ciddi eksiklikler bulunmaktadır. 
  • Fiyatları stabil seviyelerde seyrettiği için yeni yatırımcılar tarafından fazla tercih edilmemektedir.

Kripto paralar ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz sizler için hazırladığımız 2021 yılında yatırım yapılabilecek 10 kripto para yazımızı da inceleyebilirsiniz.

 

 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu