fbpx
BankacılıkKredi Kampanyaları

Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar 2021

Bankalar alacağı riskin ne ölçüde olacağına karar verdikten sonra sağlayacağı kredilerin mevcut piyasa koşullarındaki faiz oranına karar verir ve buna göre çeşitli şartlar belirler. Yeni müşteri edinme çabasında olan bankalar daha agresif davranıp şartlarını esneterek daha fazla kişiye çok daha kolay şekilde kredi verebilirken, işi sıkı tutan ve borçların tahsil edilmesi konusunda daha risksiz bir tavır takınmak isteyen bankalar kredi başvurusunun değerlendirilmesi konusunda ince eleyip sık dokuyabilir. Bizler de siz değerli okurlarımız için Kredi Şartları En Esnek ve Kolay Kredi Veren Bankalar 2021 yılı ile ilgili güncel bilgileri paylaşmaya çalışacağız.

Kolay Kredi Ne Demek

Kolay kredi verilmesi aslında şartların esnek olması ve daha kısa sürede sonuçlandırılmasıyla ilgilidir. Dolayısıyla özellikle kredi kampanyalarının yapıldığı dönemlerde ilgili bankanın çok daha kolay kredi vereceğini düşünmek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle aşağıda paylaşılan bilgilere ek olarak bulunulan zamandaki kampanyaların araştırılması ve bu kampanyaları düzenleyen bankaların yeni müşteri edinme çabasında olduğunun hatırlanarak  başvuruları onaylama ihtimalinin yüksek olacağının bilinmesi yararlı olacaktır.

Bazı Bankalar Niye Daha Kolay Kredi Verir?

Bankaların da kendi içerisinde yürüttüğü bir politikası vardır ve bu politikaya uygun olarak bulunulan zamanda nasıl bir tavır takınılacağı belirlenmiş olur. Örneğin bir bankanın politikaları özellikle KOBİ’lere hizmet etmeyi gerektiriyorsa aynı dönemde KOBİ’ler için en kolay kredi  veren banka bu olurken, bireysel kredi başvurusu ileten çoğu bireysel müşterinin kredi başvurusu reddedilebilir ve bireysel tüketicilere en zor kredi veren banka konumunda bulunabilir. Aynı dönemde yaşanan bu olay tamamen bakış açısıyla ilgilidir ve bireysel tüketicilere daha kolay kredi veren bankaların amacının yeni müşteriler edinme çabası olacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Tabii ki her bankanın yeni müşteri edinme çabası olacaktır, ancak bazı bankalar sahip oldukları öz varlıkların büyüklüğü sayesinde çok daha fazla risk alıp kredi verebilirken biraz daha küçük ölçekli bankalar bu riskleri alamayabilmektedir. Dolayısıyla banka politikası tek başına bir sebep değil bankanın büyüklüğü de önemli bir etkendir.

Hangi Banka Kolay Kredi Veriyor

Yıl içerisinde düzenlenen kampanyalarla ilgili inceleme yapıldığında özellikle QNB Finansbank’ın diğer bankalara nazaran çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kredi verdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. QNB Finansbank’ı Garanti ve Akbank takip etmektedir. Genel itibariyle listemiz;

  • Akbank
  • QNB Finansbank
  • Enpara
  • NKolay Kredi (Aktifbank)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • TEB şeklinde devam etmektedir.

Geçtiğimiz yıla kadar en kolay kredi veren banka Garanti Bankası idi, ancak geçtiğimiz yılın sonunda tahsil edilemeyen borçların çok yüksek meblağlara ulaşmasına istinaden bankanın politikalarında bir değişikliğe gidildi ve daha az risk alınmaya başlandı.

Akbank ise yıllardır dengeli istikrarını sürdürüyor.

Faizsiz kredi kullanmak isteyen tüketiciler ise Kuveyt Türk Katılım Bankası aracılığıyla çok kolay bir şekilde kredi kullanma imkanına sahiptir. Kuveyt Türk, Katılım Bankası olması sebebiyle harcamanın ne için yapılacağını bilmek durumundadır fakat gerekli belgelerin temin edilmesi halinde çok kısa bir süre içerisinde finansman tahsisi gerçekleşebilmektedir.

kredi sartlari en esnek ve kolay kredi veren bankalar
kolay kredi veren bankalar

Online Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar online kredi verme imkanına da sahiptir. Eğer yüksek bir kredi notuna sahipseniz ve mevduat hesabınızın bulunduğu bir bankanın online kredi kampanyası varsa bu bankadan kullanılabilecek kredi en kolay tahsis edilebilecek kredi olacaktır. Çünkü söz konusu kredinin onaylanması halinde şubeye gidilmesine gerek kalmadan doğrudan hesaba para aktarımı gerçekleşecek ve kısa süre içerisinde kredi çekilmiş olacaktır.

Sitemiz üzerinden Şubeye Gitmeden Online Kredi Veren Bankalar konulu bölümümüzü buradan inceleyebilir ve yazımızı ortalama 6 dakikada okuyarak bankalar arası kıyas yapıp şubeye gitmeden kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu