fbpx
İhtiyaç KredisiING BankOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden Anında ING Bank Kredi Başvurusu

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından ING Group bünyesinde hizmet veren ING Bank, tüketicilere ihtiyaç duyduğu her türlü konuda finansman sağlayabilecek öz varlığa sahiptir. Bu kapsamda düşük veya yüksek limitli olmasına bakılmaksızın tüketicilerden gelen her türlü talebi değerlendiren ING Bank, gerekli şartların sağlanması halinde şubeye gitmeden kredi başvurusu yapılabilmesine imkan sağlamaktadır.

ing internetten kredi
subeye gitmeden aninda ing bank kredi basvurusu

Kredi notu konusunda en rasyonel davranan bankalar arasında bulunan ING Bank, kredi notuna göre faiz oranı anlayışını benimseyen bankalardan birisidir ve bu kapsamda kredi notu yüksek tüketiciyi düşük faiz oranlarıyla ödüllendirir. Kredi notu düşük olan tüketiciler ise gelir düzeyinin el verdiği ölçüde kredi kullanabilir, ancak maksimum limitte kredi kullanabilmesi için mutlaka kefil veya teminat göstermesi gerekecektir.

ING Bank Kredileri

ING Bank, bireysel tüketicilere yönelik çok fazla kredi çeşitliliği bulundurmaz, ancak her türlü konuda maddi destek alınabilmesi için ihtiyaç kredisinin kapsamını oldukça genişletmiştir. Bu kapsamda ING Bank’ın bireysel tüketicilere sunduğu kredi türleri;

  1. İhtiyaç Kredisi
  2. Araç Kredisi
  3. Konut Kredisi
  4. Destek Hesap olarak sıralanabilir.

KOBİ’lerde ise durum farklıdır. KOBİ’ler kendilerine özel finansman üretilebilmesi için ING Bank şubeleriyle temas kurabilir.

Telefondan Kredi Başvurusu

ING Bank, yukarıda da değinildiği gibi kredi notu konusunda oldukça rasyonel davranmaktadır. Bu nedenle kredi notunun belirlenmesi ek görüşmeye ihtiyaç duymadan kredinin verilip verilemeyeceği konusunda belirleyici nitelikte olmaktadır.

Bu kapsamda ING Bank’a kredi başvurusu iletmek isteyen tüketiciler 0 850 222 0 600 numaralı ING Bank çağrı merkezini kredi başvurusu yapmak için kullanabilir. Çağrı merkezi aracılığıyla destek hesap açılışı da yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu

ING Bank müşterisi olunsun veya olunmasın resmi web sitesi üzerinden kredi başvurusu yapılması mümkündür. İnternet sitesi aracılığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken ING Bank’ın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra Krediler > Bireysel Krediler > Kredi Başvurusu adımını takip etmek ve formda istenen bilgileri paylaşmaktır.

İnternet sitesi aracılığıyla yapılan kredi başvurusuyla 100 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçları karşılanabilir. Başvuru, ön başvuru niteliğinde olup olumlu sonuç alınması halinde tahsis için ING Bank şubesine gidilmesi gerekecektir.

ING Bank müşterileri ise finansmanın tahsis edilmesi için şubeye gitmek zorunda değildir.

ATM’den Kredi Başvurusu

ING Bank aracılığıyla kredi kullanmak isteyen tüketicilerin yararlanabileceği diğer bir başvuru kanalı da ATM’lerdir. Tüketiciler ING Bank ATM’lerinin kartsız işlemler menüsü içerisinde bulunan Kredi Başvurusu bağlantısını takip ederek finansman başvurusu iletebilmektedir.

ATM’lerden yapılacak kredi başvurularında talep edilen kredi limiti beyan edilemez, çünkü bu ön başvuru niteliğinde bir başvurudur. TCKN, GSM ve aylık gelir bilgisinin paylaşılmasına istinaden ING Bank, sunabileceği en yüksek kredi limiti için tüketiciyi SMS ile bilgilendirecek bu limit dahilinde kullanılmak istenen kredinin tahsisi için en yakın şubeye gidilmesi gerekecektir.

Mesajla Kredi Başvurusu

ING Bank, akıllı SMS servisi yardımıyla tüketicilerden gelen kredi başvuruları için bu kanalı da kullanılabilir hale getirmiştir. Mesajla kredi başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken KREDI boşluk TCKN yazıp 2205’e kısa mesaj göndermektir.

şubeye gitmeden kredi çekmek
ing banktan subeye gitmeden kredi basvurusu ile krediniz aninda hesabinizda

Gönderilen kısa mesaj ön başvuru niteliğindedir, değerlendirme yapıldıktan sonra ING Bank sunabileceği en yüksek limitli kredi için bilgilendirme yapacak ve bu limit dahilinde kullanılmak istenen kredinin hesaba tahsis edilebilmesi için tüketiciyi en yakın şubeye davet edecektir.

SMS ve ATM aracılığıyla yapılan kredi başvuruları yalnızca ihtiyaç kredisi için mümkündür. Konut, taşıt, eğitim vb. diğer kredi türleri için alternatif başvuru kanalları kullanılmalı ya da şubeye başvuru yapılmalıdır.

Sitemiz üzerinden diğer şubeye gitmeden kredi veren bankalar konulu bölümü buradan ziyaret ederek en güzel oranlar üzerinden tüm bankalar arası kıyaslama yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu