fbpx
BankacılıkDenizbankFibabankaING BankOdeabankTeb

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar 2021

2021 yılında da çeşitli bankalar hoş geldin faizi vermeye devam etmektedir. Ayrıca 2020 yılında hoş geldin faizi vermeyen ancak 2021 yılında bu faizi müşterilerine sunan birçok banka bulunmaktadır. Daha önce müşterisi olmadığınız bir bankadan ilk kez hizmet alındığında hoş geldin faizinden yararlanabilmektedir. Bu faiz, birikimlerini vadeli hesaplarda tutacak olan müşterilere verilmektedir.

Hoş geldin faizinden faydalanmak isteyen müşterilerin öncelik olarak bir vadeli hesap açmaları ve bu vadeli hesapların içerisinde birikim amaçlı para yatırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde faizlerden faydalanabilmek mümkün değildir. Hoş geldin faizi, günümüzde hizmet vermekte olan hemen hemen her banka tarafından verilmektedir. Faiz oranları ise bankaların politikalarına göre değişiklik göstermektedir.

Hoş geldin faizi veren bankalar 2021 başlıklı yazımız ilginizi çektiyse, “PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?” yazımıza da bir göz atın deriz.

Hoş Geldin Faizinden Nasıl Faydalanır?

Hoş geldin faizinden faydalanmak istenen kişilerin öncelikle bu faiz kampanyasını sunmakta olan bankalardan birini tercih etmeleri gerekmektedir. Ancak bu faizden faydalanmak için birçok koşul da bulunabilmektedir. Bunlar genel olarak şu şekildedir:

  1. Hoş geldin faizinden yararlanmak istediğiniz bankanın daha önceden müşterisi olmamalısınız. Bankaların yeni müşterisi olmanız gerekmektedir.
  2. Ardından müşterisi olduğunuz bankada bir vadeli hesap oluşturmalısınız.
  3. Vadeli hesabınıza belirli bir miktarda para aktarımı yapmanız ve bu paranın kullanımını belirlenen süreler içerisinde engellenmeniz gerekmektedir.

Bankalar tarafından sunulmakta olan hoş geldin faizi genellikle aylık vadelerde geçerli olmaktadır. Ancak bu durum da banka politikalarına göre değişiklik gösterebilir. Bazı bankalarda bu durum; günlük, haftalık ve yıllık olarak da belirlenebilir. Vadeli hesap süresi uzadıkça alacağınız faiz de artmaktadır.

Hoş Geldin Faizi Oranları

Hoş geldin faizi her banka tarafından verilmese yeni açılan ve sürekli müşteri kazanmak isteyen bankalar tarafından verilmektedir. Ayrıca her bankanın kendine ait vade süresi de bulunmaktadır. Vade süresi, faizden faydalanmak için paranızı ne kadar hesapta tutmanız gerektiğini göstermektedir. Bankaların verdiği faiz oranları ise genel olarak şu şekilde:

1. ING BANK

ING Bank, 1 yıl vadede %19 oranında hoş geldin faizi sunmaktadır. Ancak bu hoş geldin faizi sadece dijital hesaplar için geçerli olmaktadır. ING bankası faizlerinden yararlanmak için E-Turuncu hesap müşterisi olmalısınız. Ayrıca para yatırma ve çekme gibi imkanları da sizlere sağlamaktadır.

2. Denizbank

Denizbank hoş geldin faizi sadece Türk Lirası bazında verilmektedir. %16 kadar faiz vermekte olan banka, bu faizi 1 ay ve 6 ay arasında sağlamaktadır. Ayrıca minimum 1000₺ yatırmanız gerekmektedir.

3. Fibabanka

Fiba Banka, 60 gün boyunca %19,50 oranında faiz vermektedir. Ancak bu faizden yararlanmak için yüzde kiraz hesap açmanız gerekmektedir. Fiba banka şubelerinden ya da internet üzerinden vadeli hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

4. TEB

Marifetli e-hesap ile 90 gün boyunca %19 oranında faiz alabilirsiniz.

5. OdeaBank

4 ay boyunca yüzde 19 oranında vadeli hesaplara hoş geldin faizi verilmektedir.

 

 


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu