fbpx
İhtiyaç KredisiOnline KredilerŞubeye Gitmeden KrediTeb

CEPTETEB ‘ten Krediyi Nasıl Hesabıma Alırım (Hemen Başvur)

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) geçtiğimiz dönemlerde başlattığı dijital bankacılık faaliyetini CEPTETEB ile halen başarıyla devam ettirmekte ve bu doğrultuda tüketicilerin hiçbir ihtiyacı için şubeye gitmemesi için çalışmaktadır.

CEPTETEB uygulaması aracılığıyla ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi için de online kredi başvurusu yapılabilmesine imkan veren TEB, bu doğrultuda başvurusu olumlu sonuçlanan tüketicilerin ihtiyaç kredilerini doğrudan hesabına tahsis etme imkanına da sahiptir.

cepteteb online kredi
cepteteb ihtiyac kredisini aninda hesaba almak

Konut kredisi için tapu fotokopisi, kat irtifakı; araç kredisi için araç ruhsat fotokopisi gibi evrakların kanunen ibrazı gerektiği için doğrudan tahsis yapılamamaktadır. Buna karşın ihtiyaç kredisi yukarıda da değinildiği gibi doğrudan hesaba aktarılabilir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Uygun faiz oranlarıyla 30 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçların karşılanabilmesi için geliştirilen CEPTETEB İhtiyaç Kredisi ürünü, kolay bir başvuru prosedürü ve hızlı değerlendirme sonrasında rahatlıkla tahsis edilebilmektedir. Bunun için tek şart CEPTETEB müşterisi olup bir adet mevduat hesabı açtırmak.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvurusu

CEPTETEB ihtiyaç kredisine başvuru iletmek isteyen tüketicilerin yararlanabileceği iki farklı kanal bulunmaktadır. Bunlardan ilki CEPTETEB’in kendi internet sitesi olan cepteteb.com.tr ikincisi ise CEPTETEB mobil uygulamasıdır.

CEPTETEB’in internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen tüketicilerin cepteteb.com.tr internet sitesine giriş yapması daha sonra Ürünler > İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi gerekir.

CEPTETEB’in mobil uygulaması ya da internet bankacılığı aracılığıyla kredi başvurusu yapmak isteyen tüketiciler hesabına giriş yaptıktan sonra Krediler > İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımını takip etmelidir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisini Hesaba Alma

CEPTETEB’e iletilen kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde söz konusu finansman onay verilmesine istinaden anında krediyi hesaba alma imkanı olmaktadır.. Değerlendirme sonrası başvuru yapan tüketici SMS ile kredi başvuru sonucu hakkında bilgilendirilir ve tahsis edebilmesi için mobil bankacılık uygulamasına girip Krediler > İhtiyaç Kredisi adımını takip ederek daha önce yaptığı başvuruyu tamamlamak üzere Onay butonuna tıklamalıdır.

İhtiyaç Kredisi Taksitleri Nasıl Ödenir?

Kredinin onaylanmasına ve hesaba aktarılmasına istinaden ödeme planı e-posta aracılığıyla tüketiciye ulaştırılacaktır. Bu ödeme planına uygun düşecek şekilde CEPTETEB İnternet Şubesi ya da Mobil Şube aracılığıyla Krediler Menüsü altında bulunan ödeme bağlantısını takip ederek ödemeyi yapmak mümkün olur.

Ödeme yapılabilmesi için mevduat hesabında en az taksit tutarı kadar para olmalıdır. Mevduat hesabına para yatırılması için ise TEB ATM’leri ya da EFT, havale gibi ödeme araçları kullanılabilir.

cepteteb şubeye gitmeden hesaba kredi
cepteteb ten kredisi nasil hesabima alirim hemen basvur

CEPTETEB Müşterisi Olmayanlar Nasıl Başvuru Yapar

CEPTETEB müşterisi olunmasa da kredi başvurusu ya da kredi tahsisi için şubeye gitmeye gerek yoktur. Bu gruptaki tüketicilerin cepteteb.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra Krediler > İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımını takip etmesi gerekir. Bu başvurunun olumlu yanıtlanması halinde müşteri temsilcisi tüketiciyi arayacak ve kargo ile gönderilecek hesap açılış evraklarının imzalanabilmesi için randevu alacaktır.

Bir alternatif şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabileceğiniz banka olan Akbank Şubeye Gitmeden Online Kredi ile ilgili bölümümüzü buradan ziyaret edebilir ve içerikte belirtilen süreci öğrenip anında kredi başvurusu yaparak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu