fbpx
Halkbank

Halkbank Dost Hesap Açtırmak İçin Başvuru Kanalları

Halkbank, KOBİ’lerin acil nakit ihtiyacını giderebilmek adına geliştirdiği Dost Hesap ürünü sayesinde hesapta para olmasa dahi harcama yapabilmeyi mümkün kılmıştır. KOBİ’ler fatura ödemeleri, çek işlemleri ya da akla gelebilecek her türlü harcama için hesaplarında para yoksa dahi işlem gerçekleştirme imkanına sahiptir. Bu kapsamda Halkbank dost hesap açtırmak için başvuru sürecine ve Dost Hesap ürününün bazı avantajlarına değinilmesi yararlı olacaktır.

Halkbank Dost Hesap

Halkbank Dost Hesap ürünü rotatif bir kredidir. Kredili mevduat hesabı olarak açılacak olsa da KOBİ’ler hesaplarında para yoksa dahi Dost Hesap aracılığıyla ödemelerini gerçekleştirebilir ve sadece kullandığı gün sayısı kadar faiz öder.

Örneğin hesabında para olmayan bir KOBİ, verdiği 1000 TL’lik çekin karşılanması için Dost Hesap ürününü kullandıysa bu durumda ödeme sorunsuzca gerçekleştirilecektir. Fakat 1000 TL’lik bu borç kapatılana kadar günlük faiz işlemeye devam edecektir. Günlük faizin ne kadar olacağı Halkbank ile yapılacak görüşme sonrasında ancak belirlenebilir.

Halkbank Dost Hesap Avantajları

Halkbank Dost Hesap ürünü sayesinde, hesap bakiyesi yetersiz olsa bile:

  • Elektrik, doğal gaz, telefon, internet vb. faturalar ödenebilir otomatik fatura ödeme talimatları gerçekleştirilebilir,
  • Vergi borcu ödemeleri yapılabilir,
  • SGK Primleri yatırılabilir,
  • Çek bedelleri karşılanabilir,
  • Bank24’ler aracılığıyla nakit çekimi yapılabilir.

Dost Hesap ürünü için ne kadar faiz ödeneceği aylık olarak belirlenecektir fakat belirlenen bu oranın ne kadarı için ödeme yapılacağı kaç gün borçlu olunduğuyla ilgilidir. Dolayısıyla borcun kısa süre içerisinde kapatılmış olması halinde çok küçük maliyetlerle acil nakit ihtiyacı karşılanmış olacaktır.

Halkbank Dost Hesap Nasıl Açılır?

Halkbank Dost Hesap ürünü kredili bir mevduat hesabıdır. Bu kapsamda öncelikle kredi başvurusu yapar gibi tüm prosedürleri yerine getirmek gerekir. Bu kapsamda vergi levhası, nüfus cüzdanı, imza sirküleri, bilanço vb. şirkete ait bilgilerle en yakın Halkbank şubesine giderek belge ibrazını gerçekleştirmek gerekir.

Belge ibrazının yapılması sonrasında başvuru değerlendirmeye alınacak ve ne kadar limitle Dost Hesap açılışı gerçekleştirileceği belirlenecektir.

Bu limitin belirlenmesi sonrasında hesap açılış işlemleri tamamlanacak ve kredili mevduat hesabı KOBİ’nin kullanımına sunulacaktır.

Dost Hesap ürünü bakiye olmadığında devreye girer ve bu sayede mağduriyetlerin önüne geçilmiş olur. KOBİ’ler daha önceden belirlenen limitten daha fazla harcama yapmak istemeleri halinde çeşitli teminatlar göstermek ya da kefil bulmak durumundadır.

Limitler kredi başvurusu yapan şirket sahibinin kredi notuna, şirketin kredi notuna, ciroya, mevcut borca ve iş hacmine bağlı olarak belirlenecektir. Bazı durumlarda söz konusu limitin belirlenebilmesi için ek teminatlar gösterilmesi istenebilir.

halkbank dost hesap açmak
halkbank dost hesap actirmak

Halkbank Dost Hesap Nasıl Kapatılır

Hesap açılışı gibi hesap kapatma işlemleri için de Halkbank şubeleriyle temas kurmak gerekmektedir. Tüketiciler Dost Hesap ürününün iptal edilmesi sonrasında IBAN vb. bilgilerde değişiklik olmadan aynı hesabı kullanmaya devam edebilir. Dost Hesap, vadesiz hesaba tanımlanana bir kredili mevduat özelliğidir.

Halk Bankası Cebe Para Gönderme konulu yazımızı buradan https://onlinekrediler.net/halk-bankasi-cebe-para-gonderme-islemi-kolay-tarif/ okuyarak anında transfer işleminizi yapabilirsiniz, bunun yanı sıra Halk Bankası Şubeye Gitmeden Online Kredi Başvurusu yazımızı okuyarak hemen kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu