fbpx

Halkbank Bayram Kredisi 20 Bin TL Örnek Hesaplama

| |

Bayram döneminde cazip faiz oranlarıyla kredi kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği bankalardan birisi de Halkbank’tır. Halkbank aracılığıyla kredi kullanacak tüketiciler % 1.55 oranından başlayan faizlerle 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilir. Bu kapsamda Halkbank bayram kredisi ödeme planı, kampanya koşulları ve hesaplamayla ilgili bazı detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Halkbank Bayram Kredisi

Halkbank aracılığıyla tahsis edilen ihtiyaç kredisinin bayrama özel faiz oranları piyasa ortalamasının oldukça altındadır. İlgili ürüne başvuru yapan tüketiciler kredi kullanımından doğan borcunu 36 aya varan vade imkanıyla karşılayabilir. Düşük faiz oranına ek olarak esnek ödeme planı gibi avantajlar da sunan Halk Bankası finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak istemeyen tüketiciler için de ayrı olarak masrafsız kredi paketi oluşturmuştur.

Halkbank Bayram Kredisi Hesaplaması

Halkbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketiciler finansman tahsis ücretli ve masrafsız olmak üzere iki farklı türdeki ihtiyaç kredisine başvurabilir. Masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru yapan tüketicilere uygulanan faiz oranı ile masraflı kredilerde uygulanan faiz oranları farklılık gösterebilir.Genel uygulanan faiz oranı %2.61’dir. Yüksek miktarlı kredilerde finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak nominal anlamda daha mantıklı ve maliyetsiz olduğu için aşağıdaki hesaplama % 2.61 faiz oranıyla yani % 0,5 finansman tahsis ücreti ödemesinin yapıldığı duruma göre hesaplanmıştır.

Finansman tahsis ücretine ek olarak hayat sigortası yaptırılması da gerekir. Masrafsız kredi kullanılmış olsa dahi yaptırılması gereken hayat sigortası priminin ne kadar tutacağı kişiye bağlı olarak değişecektir.

10 bin TL için kredi başvurusu yapılması halinde:

  • 12 ay vade için her ay 1012 TL, toplamda 12,150 TL,
  • 24 ay vade için her ay 598 TL, toplamda 14.373 TL,
  • 36 ay vade için her ay 467 TL, toplamda 16.815 TL, ödeme yapılması gerekir.
  • BDDK kararıyla 48 ay vade kaldırılmıştır.
İlginizi Çekebilir :  Halk Bankası 50 bin TL İhtiyaç Kredisi ve Örnek Ödeme Planı

20 bin TL için kredi başvurusu yapılması halinde:

  • 12 ay vade için her ay 2025 TL, toplamda 24.301 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1197 TL, toplamda 28.747 TL,
  • 36 ay vade için her ay 934 TL, toplamda 33.631 TL,ödeme yapılması gerekir.
  • BDDK kararıyla 48 ay vade kaldırılmıştır.
halkbank bayram kredisi 20 bin tl

Halkbank Bayram Kredisi Başvurusu

Halkbank aracılığıyla bayram kredisine başvuru yapmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği tek hizmet kanalı şubelerdir. En yakın Halkbank şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte gidilmesi halinde kredi başvurusu yapılabilir.

Yapılan kredi başvuruları 24 saat içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılır, olumlu yanıt alan tüketiciler iki iş günü içerisinde çoğu zaman kredisini tahsis etmiş olur. Kredinin tahsis için bir adet hesap açılışı da gerçekleştirilecektir.

ING Bank Bayram Kredisi ile ilgili yazımızı da okuyarak alternatif bir kampanyaya göz atabilirsiniz.


Önceki Yazı

ING Bank Bayram Kredisi 20 Bin TL 36 Ay Vadeli Ödeme

Ziraat Bankası Bayrama Özel 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi

Sonraki Yazı

Yorum yapın