fbpx
Halkbank

Halkbank Bayram Kredisi 20 Bin TL Örnek Hesaplama

Bayram döneminde cazip faiz oranlarıyla kredi kullanmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği bankalardan birisi de Halkbank’tır. Halkbank aracılığıyla kredi kullanacak tüketiciler % 0.99 oranından başlayan faizlerle 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilir. Bu kapsamda Halkbank bayram kredisi ödeme planı, kampanya koşulları ve hesaplamayla ilgili bazı detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

Halkbank Bayram Kredisi

Halkbank aracılığıyla tahsis edilen ihtiyaç kredisinin bayrama özel faiz oranları piyasa ortalamasının oldukça altındadır. İlgili ürüne başvuru yapan tüketiciler kredi kullanımından doğan borcunu 60 aya varan vade imkanıyla karşılayabilir. Düşük faiz oranına ek olarak esnek ödeme planı gibi avantajlar da sunan Halk Bankası finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak istemeyen tüketiciler için de ayrı olarak masrafsız kredi paketi oluşturmuştur.

Halkbank Bayram Kredisi Hesaplaması

Halkbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketiciler finansman tahsis ücretli ve masrafsız olmak üzere iki farklı türdeki ihtiyaç kredisine başvurabilir. Masrafsız ihtiyaç kredisine başvuru yapan tüketicilere uygulanan faiz oranı ile masraflı kredilerde uygulanan faiz oranları farklılık gösterebilir.Genel uygulanan faiz oranı %0.99’dir. Yüksek miktarlı kredilerde finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak nominal anlamda daha mantıklı ve maliyetsiz olduğu için aşağıdaki hesaplama % 0.99 faiz oranıyla yani % 0,5 finansman tahsis ücreti ödemesinin yapıldığı duruma göre hesaplanmıştır.

Finansman tahsis ücretine ek olarak hayat sigortası yaptırılması da gerekir. Masrafsız kredi kullanılmış olsa dahi yaptırılması gereken hayat sigortası priminin ne kadar tutacağı kişiye bağlı olarak değişecektir.

10 bin TL için kredi başvurusu yapılması halinde:

  • 12 ay vade için her ay 899 TL, toplamda 10.788 TL,
  • 24 ay vade için her ay 481 TL, toplamda 11.552 TL,
  • 36 ay vade için her ay 343 TL, toplamda 12.348 TL
  • 48 ay vade için her ay 274 TL, toplamda 13.178 TL
  • 60 ay vade için her ay 234 TL, toplamda 14.040 TL  ödeme yapılması gerekir.

20 bin TL için kredi başvurusu yapılması halinde:

  • 12 ay vade için her ay 1.798 TL, toplamda 21.577 TL,
  • 24 ay vade için her ay 962 TL, toplamda 23.104 TL,
  • 36 ay vade için her ay 686 TL, toplamda 24.697 TL,
  • 48 ay vade için her ay 549 TL, toplamda 26.356 TL
  • 60 ay vade için her ay 468 TL, toplamda 28.081 TL  ödeme yapılması gerekir.
halk bankası bayram kredisi
halkbank bayram kredisi 20 bin tl

Halkbank Bayram Kredisi Başvurusu

Halkbank aracılığıyla bayram kredisine başvuru yapmak isteyen tüketicilerin istifade edebileceği tek hizmet kanalı şubelerdir. En yakın Halkbank şubesine nüfus cüzdanı ve gelir belgesiyle birlikte gidilmesi halinde kredi başvurusu yapılabilir.

Yapılan kredi başvuruları 24 saat içerisinde değerlendirilip sonuçlandırılır, olumlu yanıt alan tüketiciler iki iş günü içerisinde çoğu zaman kredisini tahsis etmiş olur. Kredinin tahsis için bir adet hesap açılışı da gerçekleştirilecektir.

ING Bank Bayram Kredisi ile ilgili yazımızı da okuyarak alternatif bir kampanyaya göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu