fbpx
EFT HavaleHalkbank

Halk Bankası Cebe Para Gönderme İşlemi (Kolay Tarif)

Gelişen teknolojiye en hızlı uyum sağlayan kurumlardan birisi de hiç şüphesiz bankalardır. Mobil uygulama teknolojisi ve güvenliğinin gelişmesine bağlı olarak her geçen gün kullanımı artan mobil bankacılık uygulamaları ve ATM’ler sayesinde tüketicilerin cep telefonuna para transferi yapma imkanı bulunmaktadır. Halkbank da cebe para transferi için kullanılabilecek bankalar arasında yer almaktadır.

Tüketiciler basit bir prosedürü takip etmesine istinaden dilediği kişinin cep telefonuna para transferi yapma imkanına sahiptir.

Halkbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Halkbank mobil ya da internet bankacılığına giriş yapan tüketiciler Transferler > Havale > Cebe Havale adımlarını takip ettiğinde karşısına çıkan ekranda gönderimi gerçekleştirilecek tutar ve gönderim yapılacak cep telefonu numarasını yazarak işlemi tamamlayabilir. Cebe para transferi işlemleri hafta sonu ya da resmi tatil olsa da anında gerçekleşir.

Halkbank Yanlış Cep Telefonuna Para Gönderilmesi

Tüketiciler yanlış cep telefonuna para transferi yaptığını fark ettiğinde ilgili kişi parayı çekmeden önce çağrı merkezini arayarak işlemin iptalini gerçekleştirmek durumundadır. ATM ya da kredi kartı bilgileriyle gerekli güvenlik teyitlerinden geçerek çağrı merkezine bağlanılması sonrasında işlem iptal edilebilecektir.

Halkbank Cebe Havale Gelen Parayı Çekmek

Cep telefonuna gelen parayı çekmek isteyen tüketicilerin öncelikle bir Halkbank ATM’sine gitmesi gerekir. Giriş butonuna bastıktan sonra kartız işlemler menüsünden havale, cebe havale adımları takip edilmeli ve cep telefonuna gelen güvenlik kodu yazılmalıdır. Gerekli teyitlerin sağlanması sonrasında para çekimi gerçekleştirilecek ve parayı gönderen kişiye de parayı çeken kişiye de bilgilendirme SMS’i iletilecektir.

Halkbank İnternet Bankacılığı Şifresi Almak

Halkbank müşterileri cebe para transferi yapabilmek için internet ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanmak durumundadır. İlgili işlemi gerçekleştirebilmek için mutlaka internet bankacılığı şifresi edinilmelidir.

Henüz internet bankacılığı şifresi edinmemiş tüketiciler;

  1. Halkbank şubeleri,
  2. Halkbank çağrı merkezi,
  3. Halkbank mobil ve internet bankacılığı uygulaması aracılığıyla şifre edinebilir.

Halkbank şubeleri aracılığıyla şifre edinecek tüketicilere geçici bir şifre tahsis edilir. SMS ile iletilen bu şifreyle internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra şifrenin değiştirilmesi talep edilir ve böylece kalıcı şifre de alınmış olur.

444 0 400 numaralı Halkbank çağrı merkezini arayan tüketiciler Şifre İşlemleri > İnternet Bankacılığı Şifresi adımlarını takip ederek 8 rakamlı geçici internet bankacılığı şifresi edinebilir. Şifreyle internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra kalıcı bir şifre ile değiştirilmesi talep edilecek ve internet bankacılığı şifresi belirlenmiş olacaktır.

Mobil veya internet bankacılığına giriş yapan tüketiciler Halkbank ATM ya da kredi kartı sahibiyse bu kanallardan da şifre belirleyebilir. Gerekli güvenlik teyitlerinin paylaşılması sonrasında kalıcı internet bankacılığı şifresinin tek seferde belirlenmesi mümkündür.

halkbank cebe para gönderme havale
halk bankasi cebe para gonderme islemi

Halkbank SMS Gelmiyor

Gerekli doğrulamalar ve referans kodlarını edinmek için Halkbank’ın kısa mesajlarının cep telefonuna gelmesi gerekir fakat bazı nedenlerden dolayı SMS’lerin gelmemesi söz konusu olabilir. Bu duruma SMS blokesi denilmektedir ve çağrı merkezi ya da banka şubeleri aracılığıyla blokenin kaldırılması gerekir.

Sitemizde yer alan Şuıbeye Gitmeden Halk Bankası Kredi Başvurusu konulu bölüm için buraya göz atarak, herhangi bir Halkbankası şubesine gitmeden nasıl kredi başvurunuzu yapacağınızı, onayı halinde nasıl hesabınıza alacağınız ilişkin yazımızı da yaklaşık olarak 2,5 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu