fbpx
Halkbank

Halkbank Dost Hesap Nedir Avantajları Neler (Ayrıntılı)

Halkbank, geliştirdiği dost hesap ürünü sayesinde KOBİ’lerin acil nakit ihtiyacı durumunda finansman bulabilmesini mümkün hale getirmiştir. Rotatif kredi ürünlerden farklı olarak çok düşük faiz oranlarıyla tahsis edilebilen dost hesap kredili mevduat hesabı sayesinde hiçbir ödemeyi aksatmadan ticarete devam edilmesi mümkündür. Bu kapsamda Halkbank dost  hesap nedir avantajları nelerdir ve türevi konulara kısaca değinilmesi faydalı olacaktır.

Halkbank Dost Hesap

Halkbank Dost Hesap bir kredili mevduat ürünüdür. Bu kapsamda yalnızca KOBİ’lerin yararlanabildiği dost hesap sayesinde hesapta para olmasa dahi harcama yapılabilir ve bakiyenin eksiye düşmesi sağlanabilir. KOBİ’ler bu sayede hesapta yeterli bakiye olmasa dahi:

  • Çek ödemelerini yapabilir,
  • Vergi borcunu ödeyebilir,
  • Otomatik fatura talimatlarının gerçekleştirilmesini sağlayabilir,
  • Havale ya da EFT gibi temel bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir,
  • İstediği Bank24’ten nakit avans çekimi yapabilir,

Dost Hesap ürünüyle yapılan harcamalar kullanılan kredi ve kredinin geri ödemesine kadar geçen süre için faize konu olur. Dolayısıyla çok ciddi bir faiz yüküne girilmez ya da acil nakit ihtiyaçları düşük maliyetlerle karşılanmış olur.

Dost Hesap ürününü önceden başvuru yapılmış bir kredi olarak tasvir etmek mümkündür. Yapılan başvuru neticesinde belirlenen limit uyarınca KOBİ’lerin harcama yapma imkanı bulunur ve bakiyeyi bu limite kadar düşürebilir. Daha yüksek limitle eksi bakiye isteyen KOBİ’lerin çeşitli teminatlar vermesi ya da kefil bulması şarttır.

Dost Hesap Nasıl Açılır

Dost Hesap kullanmak isteyen KOBİ’lerin kredili mevduat hesabı açılışından önce mutlaka bir adet hesap sahibi olması gerekir. Eğer daha önceden açılmış bir hesap yoksa en yakın Halkbank şubesine giderek hesap açılışını gerçekleştirmek mümkündür.

Hesap açılışı sonrasında dost hesap limitinin belirlenebilmesi için kredi başvurusu yapar gibi bir prosedürün tamamlanması gerekecektir. Vergi levhası, nüfus cüzdanı, imza sirküleri vb. şirkete ilişkin evrakların ibraz edilmesi ve kredi başvuru formunun doldurulması sonrasında KOBİ için ne kadar limit verilebileceği de belli olacaktır.

KOBİ’ler bu limit uyarınca dilediği zaman kredisini kullanabilir ve ödemesini yapabilir. Tanımlanan kredi sadece kullanıldığında faize konudur, bu kapsamda kullanılmadan durması halinde hiçbir şekilde faiz ödemesi yapılmaz.

Dost Hesap Hesaplaması

Halkbank Dost Hesap ürünü için sabit bir faiz oranı belirlememiştir. Bu kapsamda pazarlığa kapıyı aralık bırakan Halkbank, KOBİ’lerin nakit ihtiyacı ve iş potansiyeline bağlı olarak farklı faiz oranlarından yararlanmasını mümkün kılmıştır.

Kendisinin hangi faiz oranından yararlanacağını öğrenmek isteyen tüketiciler en yakın Halkbank şubesine gidebilir ya da 0850 222 0 401 veya 444 0 401 numaralı çağrı merkezini arayabilir.

dost hesap nedir halkbankası
halkbank dost hesap nedir avantajlar

Ödemelerin belirli bir faiz oranından istenilen vadede kullanılabileceği ve günlük faize konu olması nedeniyle bir hesaplama şablonuna bağlı kalınamamaktadır. KOBİ’ler kendilerine teklif edilen faiz oranının günlük ne kadar maliyet yaratacağını da personelle görüşmelidir. Yapılan görüşme sonrasında belirli bir yüzde paylaşılabilecektir.

En çok merak edilen hususlardan ve okunan içeriklerimizden olan Halkbank KOBİ ve Esnaflara Özel Faizsiz Kredi Veriyor konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/halkbank-kobi-ve-esnaflara-ozel-faizsiz-kredi-veriyor/ okuyarak alternatif bilgileri de edinebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu