fbpx
HalkbankOnline Krediler

Halkbank Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL (Masraf Yok!)

Geçtiğimiz aylarda internet sitesi ve web tabanlı çoğu aracında radikal güncellemelere imza atan Halkbank, online kredi başvurusu yapılabilmesi için gerekli olan altyapıyı da tüketicilere sağlamaya başlamıştır. Tüketiciler son güncellemeden sonra kamu bankaları arasında yer alan Halkbank’ın çoğu kredisine internet ortamından başvuru iletebilme imkanına sahip olmuştur.

Söz konusu kredi başvurularının tümü ön başvuru statüsünde tutulmakta ve tahsisi için şubeye gidilmesi gerekmektedir. Müşteri olunsun ya da olunmasın olumlu sonuçlanan kredinin hesaba aktarılabilmesi için mutlaka şubeye gidilecektir.

Halkbank Online İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Halkbank kamu ya da özel sektörde çalışması fark etmeksizin düzenli geliri olan herkese uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. İnternet üzerinden iletilebilen kredi başvurusu ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılamayı taahhüt eden Halkbank, finansman tahsis ücreti ödemek istemeyenlere masrafsız ihtiyaç kredisi de sağlamaktadır.

  • Kredi başvurusunda bulunan tüketicilerin yararlanacağı faiz oranı kullanılacak kredi miktarına ve finansman tahsis ücreti ödenip ödenmeyeceğine bağlı olarak değişecektir.
  • Kredinin 48 ay vadelendirilmesi mümkündür.
  • Kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin gelir belgesi, nüfus cüzdanı ve ikametgah ibraz edebilmek için şubeye gelmesi gerekmektedir.

Halkbank Online Kredi Şartları

Halkbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketicilerin ilettiği başvuru ön başvuru statüsünde tutulmakta ve ilk değerlendirme doğrudan kredi notuna ilişkin yapılmaktadır. Dolayısıyla yüksek bir kredi notuna sahip olmak kredi tahsisi için büyük önem arz etmektedir. Diğer şartlar ise şu şekildedir:

  • C. vatandaşı ve 18 yaşından büyük olmak,
  • 3 aydır SGK’lı olmak ve toplamda 12 ay SGK primi ödemiş olmak,
  • Düzenli gelir sahibi olmak.

Halkbank Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank’a online kredi başvurusu iletecek tüketicilerin halkbank.com.tr internet sitesine giriş yaptıktan sonra Ürünler > Krediler > Kredi Başvurusu adımlarını takip etmesi gerekir. Kişisel bilgilerin bankaya iletilmesi sonrasında kredi başvurusu değerlendirmeye alınacak ve 1 – 3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır.

Halkbank 30 bin TL Kredi Hesaplaması

Halkbank aracılığıyla kredi tahsis etmek isteyen tüketiciler finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak istememesi halinde % 1,15, ödeme yapmayı kabul etmesi halinde ise % 1,12 faiz oranından yararlanacaktır. Aşağıda, finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak istemeyen ve % 1,15 faiz oranından yararlanacak bir tüketici için hesaplama yapılmıştır.

30  bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2771 TL, toplamda 33.252 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1518 TL, toplamda 36.448 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1106 TL, toplamda 39.829 TL,
  • 48 ay vade için her ay 903 TL, toplamda 43.391 TL ödeme yapması gerekir.
halkbank online kredi
halkbank online kredi

Halkbank Kredi Başvuru Sorgulaması

Halkbank’a kredi başvurusu ileten tüketicilerin müşteri olsun ya da olmasın sorgulamasını yalnızca çağrı merkezi aracılığıyla yapması mümkündür. Kredi başvuruları genellikle 1 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır, ancak istisnai durumlarda bu sürecin 3 güne kadar uzaması da mümkündür.

Sitemizde daha önceden yayımlamış olduğumuz Halk Bankası Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ile ilgili yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/halk-bankasi-esnaf-kredisi-icin-gerekli-evraklar-nelerdir/ okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu