fbpx
EmekliHalkbank

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu 50 bin TL

Emekli özelinde ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleyen bankalardan birisi de Halkbank’tır. Kamu sermayeli bankalar arasındaki Halkbank geçtiğimiz dönemlerde dijital hizmet kanallarına istinaden yaptığı güncellemeler sonrasında kampanyalara da ağırlık vermeye başlamış ve tüketicilere rekabetçi tekliflerde bulunarak cazip ürünler arasında boy göstermişti.

Tüketicilerin mutlu emekli ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeyle ihtiyaç kredisi tahsis etmesi mümkün fakat bunun için bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi başvurusu 50 bin TL için nasıl yapılır, nelere dikkat etmek gerekir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halkbank’ın emekli müşterileri özelinde düzenlediği bu kredi kampanyası kapsamında çekilebilecek kredi miktarının üst limiti 50 bin TL’dir. 60 ay vade ve esnek ödeme avantajıyla kullanılabilen bu ihtiyaç kredisi ayrıca finansman tahsis ücretli ve finansman tahsis ücretsiz olarak ikiye ayrılmıştır.

Her açıdan piyasa ortalamasının oldukça altındaki faiz oranlarıyla tahsis edilebilen bu ihtiyaç kredisi ürünün için basit başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi yeterli olacaktır.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplaması 50 bin TL

Yukarıda da değinildiği gibi Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ürünü finansman tahsis ücretli ve finansman tahsis ücretsiz olarak ikiye ayrılmıştır. Tüketiciler finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak istemezse % 1.35, finansman tahsis ücreti ödemesi yapmayı kabul ederse % 1.10 faiz oranı avantajından yararlanabilir. Bu oranlar karşısında 15 bin TL ve üzerindeki ihtiyaçlar için finansman tahsis ücreti ödemesi yapmak daha mantıklı olacağı için % 1.10 faiz oranı üzerinden hesaplama yapılmıştır.

Ayrıca ilgili faiz oranına ek olarak % 0,5 oranındaki finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi ödemesi yapılması da gerekir. Bu iki masrafın kredi miktarına, vadesine ve kişiye bağlı olarak değişmesi kaynaklı aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmediğini de bilmek gerekir.

50 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 4601 TL, toplamda 55.214 TL,
  • 24 ay vade için her ay 2514 TL, toplamda 60.327 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1826 TL, toplamda 65.726 TL,
  • 48 ay vade için her ay 1488 TL, toplamda 71.406 TL ödeme yapması gerekir.

Halkbank Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank aracılığıyla tahsis edilecek mutlu emekli ihtiyaç kredisi ürünü için yapılacak başvuruların Halkbank şubeleri üzerinden belge ibrazıyla gerçekleştirilmesi gerekir. Herhangi bir Halkbank şubesine giden tüketiciler emekli aylık dökümü, nüfus cüzdanı ve son 3 ay içerisinde adlarına kesilmiş fatura ile kredi başvurusunu yapabilir.

halkbankası emekli kredi başvurusu
halkbank mutlu emekli kredisi

Yapılan kredi başvurusu 1 iş günü içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır, olumlu yanıt alınması halinde daha önceden açılışı gerçekleştirilen cari hesaba kredi tahsisi gerçekleşecektir.

Emekli aylık dökümü hali hazırda maaş müşterisi olunan bankanın herhangi bir şubesine yapılan başvuru sırasında ücretsiz olarak alınabilen bir belgedir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu