fbpx
DenizbankEmekli

Denizbanktan 60 Bin TL Emekli Kredisi

Emeklilere özel ayrıcalıklarıyla gündeme sık sık yeni kampanyalarla gelen Denizbank, hali hazırda başvuru yapılabilecek emekli özelinde düzenlenen bir kredi kampanyasına da sahiptir. İlgili krediden yararlanabilmek için bankanın maaş müşterisi olmak başta olmak üzere çeşitli şartlar vardır ve bu açıdan Denizbank emekli kredisi başvurusu 60 bin TL için nasıl yapılır, prosedürler nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Denizbank Emekli Kredisi

Maaşını Denizbank’tan alan ya da emekli maaşını Denizbank’a taşımak isteyen emeklilere özel olarak düzenlenen bu kredi kampanyası kapsamında piyasa ortalamasının oldukça altındaki faiz oranlarıyla 60 ay vade ve 60 bin TL imkanıyla kredi tahsis etmek mümkündür.

Tüketicilerin daha yüksek limitle kredi çekmek istemesi durumunda teminat, ipotek ya da kefil aracılığıyla bunu yapmasına da imkan verilmiştir.

Denizbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çekecek tüketicilerin kredi tahsisi için ihtiyaç duyacağı belgeler nüfus cüzdanı, emekli aylık dökümü ve son 3 ay içerisinde isme kesilmiş elektrik, su ya da doğalgaz faturası veya ikametgah kaydıdır.

Denizbank Emekli Kredisi Hesaplaması

Denizbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi çekecek emekliler için uygulanacak faiz oranı ise; % 1,69 oranında seyretmektedir. Buna ek olarak vadeden bağımsız % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesinin de yapılması gerekir.

Kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesinin kredi miktarına, kredi vadesine, kredi kullanan kişinin yaşına ve sağlık durumuna bağlı olarak değişebilecek olması kaynaklı aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmediğini bilmek gerekir.

60 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 6373 TL, toplamda 76.486 TL,
  • 24 ay vade için her ay 3914 TL, toplamda 93.942 TL,
  • 36 ay vade için her ay 3150 TL, toplamda 113.414 TL,
  • 48 ay vade BDDK tarafından iptal edilmiştir.

Denizbank Emekli Kredisi Başvurusu

Denizbank’ın emekli özelinde düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyasına katılım sağlayabilmek için bankanın maaş müşterisi olmak gerekir. Bu açıdan öncelikle maaşın Denizbank’a taşınması şarttır.

Maaşın Denizbank’a taşınmasından sonra şube üzerinden nüfus cüzdanı, emekli aylığı dökümü ve ikametgah ile birlikte yapılan kredi başvurusu 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır. Kredi sonucu öğrenildiğinde kredi tahsisi daha önceden açılan cari hesaba otomatik olarak gerçekleşecek ve bir sonraki aydan itibaren kredi taksit ödemelerine başlanacaktır.

denizbank emekli kredi başvurusu
denizbank emekli kredisi

Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Denizbank, ilgili kredi kampanyası kapsamında kredi üst limitini 60 bin TL olarak belirlemiştir, ancak bu limitlerle kredi kullanabilmek için yüksek bir kredi notuna, yüksek bir gelire ya da teminata sahip olunması gerekir. Ek olarak BDDK’nın maksimum kredi limitiyle ilgili bir şartının olduğunu bilmek de yararlı olacaktır. Şöyle ki BDDK, kişilerin aylık gelirinin yarısından daha fazla kredi taksit ödemesi yapmasını uygun görmemekte ve bu açıdan aylık gelirin yarısıyla kullanılabilecek kredinin toplam miktarını kısıtlamaktadır. Tüketiciler aylık gelirinin yarısını kredi kullanmak istedikleri vadeyle çarparak kullanabilecekleri maksimum kredi limitini bulabilecektir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu