fbpx
Denizbankİhtiyaç KredisiKredi Kampanyaları

Denizbank 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Örnek Ödeme Planı

Denizbank, ihtiyaç sahiplerine farklı vade üzerinden kredi seçeneklerini sunmaktadır. Buna bağlı olarak ihtiyaç kredisi talebinde bulunmak isteyen bireyler, Denizbank üzerinden tercihlerini yapmaktadır. Aynı zamanda kredi kapsamında yer alan, vadeli ve vadesiz seçenekler de kullanıcılarına ulaşmayı beklemektedir. Denizbank, online platformlar üzerinden kredi hesaplamalarını kullanıcılarına sunabilmekte ve bu anlamda ilgililerine gerekli bilgileri vermektedir.

denizbank 50000 tl kredi
denizbank 50 bin tl ihtiyac kredisi ve ornek odeme plani

Denizbank 50.000 TL’Lik Örnek Ödeme Planı

Denizbank ihtiyaç kredisi kapsamında; 50 bin TL’lik kredi taleplerinde % 1.69 faiz oranıyla kullanıcılarına ulaşmaktadır.

  • Buna bağlı olarak 12 ay vadeli ödeme seçeneğinde, aylık taksit ödemeleri 4.736 TL olarak belirlenmektedir. Bununla birlikte yıllık maliyet oranı da, %28.53 oranında olmaktadır. Aynı zamanda banka 50.000 TL’lik bu kredi seçeneğinden banka, komisyon almamaktadır.
  • Toplam maliyet ise, hesaplanan değerlere bağlı olarak 55. 670 TL olarak kullanıcılarına sunulmaktadır. Bunun dışında 12 ay vade üzerinden yapılan hesaplamalar, vade süresi uzatıldığında daha fazla faiz oranına sahip olmaktadır. Bu durumun kredi talebinde bulunmak isteyen bireyler tarafından göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi tutarının %5’lik dilimi ise dosya masrafları için alınmaktadır.
  • Ayrıca 50.000 TL kredi talebinde ve 24 ay vadeli ödeme seçeneğinde ise, aylık taksit ödemeleri 2.651 TL olacaktır. Buna ek olarak toplam geri ödemesi de, 63.646 TL olarak gerçekleşecektir. Yıllık maliyeti %27.94 oranında olmaktadır.
  • 50.000 TL’lik kredi taleplerinde ve bu kredinin 36 aylık bir süreçte çekildiği düşünüldüğünde, aylık 1.970 TL geri ödemesi olacak, %27.73 yıllık maliyet oranı sabit kalacak ve son olarak toplam geri ödemesi ise, 70.937 TL olacaktır.
  • Son olarak 50.000 TL’lik kredi taleplerinde ve bu kredinin 48 aylık bir süreçte çekildiği düşünüldüğünde, aylık ödemesi, 1.639.64 TL olacak, yıllık maliyet oranı %27.63 oranında sabit kalacak ve toplam geri ödemesi ise, 78.691 TL olacaktır.
  • Son olarak 50.000 TL’lik kredi taleplerinde ve bu kredinin 60 aylık bir süreçte çekildiği düşünüldüğünde, aylık ödemesi, 1.448.64 TL olacak, yıllık maliyet oranı %27.56 oranında sabit kalacak ve toplam geri ödemesi ise, 86.889 TL olacaktır.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Kaç Aylık Taksitlerle Alınmaktadır?

Denizbank üzerinden ihtiyaç kredisi sahibi olmak isteyen bireyler, 48 aya varan taksit seçenekleriyle kredilerine ulaşabilmektedir. Buna bağlı olarak vade süresi üzerinden faiz oranları hesaplanmaktadır. Hesaplanan oranlar, vade uzatılmasına bağlı olarak değişmektedir. Genellikle kullanıcıların tercihleri, 12 ay vade üzerinden olmaktadır. 12 ay vade üzerinden belirlenen değerlerde %1.69’lik faiz oranları kullanılmaktadır. Vade süresi 48 aya uzatıldığında ise, faiz oranı da %1.62’ye çıkmaktadır. Buna bağlı olarak ihtiyaç kredisi sahipleri, gerekli değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak işlemlerini yapmaktadır.

Denizbank İhtiyaç Kredilerinde Yıllık Maliyet Oranı Nasıl Değişir?

Denizbank 50.000 TL’lik ihtiyaç kredisi talebinde, yıllık maliyet oranı 12 ay vade ile %20.41 oranında değişmektedir. Buna bağlı olarak maliyet oranını yüksek gören kullanıcılar, vadelerini kısaltabilmektedir. Aynı değerde 6 ay vade ile belirlenen yıllık maliyet oranı ise % 21.21 olarak belirlenmektedir. Bu durumda vade süresi uzatıldığında yıllık maliyet oranı düşmektedir. İhtiyaç kredisi sahipleri genel olarak 12 ay vadeli seçeneklerden yararlanmak istemektedir. Buna bağlı olarak kredi başvurularında 12 aylık vade seçeneklerini tercih etmektedir.

Aynı zamanda yıllık maliyet oranlarında, ihtiyaç kredisinin talep tutarı da etkili olmaktadır. Bu sebeple talep ne kadar artarsa, yıllık maliyet oranı da bu doğrultuda atış göstermektedir. Denizbank ihtiyaç kredisi hesaplamalarında, vade süresi ve kredi tutarı baz alınarak, yıllık maliyet oranlarını hesaplamaktadır. Kredi tutarı kapsamında yapılan hesaplamalar, kullanıcıya sunulmakta ve faiz oranları meraklılarıyla buluşmaktadır. İhtiyaç kredisi sahibi olmak isteyen bireyler, Denizbank üzerinden tercihlerini yapabilmekte ve kredi başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Bununla birlikte bireylerin, kredi talepleri de banka tarafından düşük faiz oranlarıyla karşılanmaktadır.

Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler Neler

  • Nüfus cüzdanı aslı,
  • Gelir durumunu gösterir belge (maaş yazısı)

Bu belgelerin yanı sıra bankanın gerekli gördüğü hallerde ekstra belge isteme hakkı bulunmakla birlikte; ilaveten kefil talep edebilme hakkının da saklı olduğunu unutmayınız.

Sitemizden güncel faiz oranları ve bankalar tarafından düzenlen son kredi kampanyaları için bu bölümü takip edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu