fbpx
Albaraka TürkEmekli

Albaraka Türk Emekliler İçin de Faizsiz Kredi Veriyor

Tıpkı özel mevduat bankaları gibi katılım bankaları da dönemsel bazda düzenlediği kampanyalarla bazı ihtiyaçlar için finansman kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Katılım bankacılığı prensiplerinin özel mevduat bankalarından farklı bir şekilde işliyor olması nedeniyle finansman tahsis sürecinde de bazı farklılıklar vardır. Albaraka Türk Katılım Bankası emeklileri de ayırmadan belli ihtiyaçlar için faizsiz kredi işmkanı sunmaktadır. Şimdi bu Albaraka Türk faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır, kredi tahsis şartları ve süreçleri nelerdir gibi konulara değinilmesi yararlı olacaktır. Katılım Bankası olması nedeniyle uygulanacak oranlar faiz üzerinden değil, kar oranları üzerinden belirlenmekte ve buna göre uygulanmaktadır.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Prosedürleri

Albaraka Türk bir katılım Bankası’dır ve bu açıdan her türlü ihtiyaç karşısında finansman kullandırması mümkün değildir. Katılım Bankacılığı prensipleri gereği satın alınmak mala ya da hizmete istinaden finansman tahsisi gerçekleştirebilen Albaraka Türk bu açıdan finansman tahsisinden önce bu finansmanın ne için kullanılacağını öğrenmek zorundadır. Tüketiciler hali hazırda dayanıklı ve yarı dayanıklı mal alımlarında, eğitim harcamalarında, sağlık harcamalarında vb. finansman kullanma imkanına sahiptir fakat hiçbir şekilde bankadan nakit para almak mümkün değildir.

Albaraka Türk İhtiyaç Finansmanı Özellikleri

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın ihtiyaç finansmanı ürünü kapsamında 36 aya varan vade ve esnek ödeme imkanlarından yararlanmak mümkündür. Emeklilerin de kredi kullanabilmesi için maaş müşterisi olma ya da banka değişikliği gibi şartlar da koşmayan Albaraka Türk, ihtiyaçları kısa süre içerisinde finansmanlandırabilmektedir.

Albaraka Türk Faizsiz Kredi Hesaplaması 20 bin TL

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın ihtiyaç finansmanı ürünü kapsamında % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve kişinin yaşına, kullandığı kredinin miktarına, vadesine vb. bağlı olarak değişen miktarda da ferdi kaza sigortası prim ödemesi yapması gerekmektedir. Anlaşılacağı gibi bu masraflar kişiden kişiye ve kredi miktarına bağlı olarak değişeceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilemeyecektir. Ferdi kaza sigortası prim ödemesi ortalama yıllık kredi ödemesinin % 0,13’ü kadardır.

20 bin TL kredi başvurusu yapan bir emekli kişinin:

  • 12 ay vade için her ay 1874 TL, toplamda 22.500 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1040 TL, toplamda 24.977 TL,
  • 36 ay vade için her ay 767 TL, toplamda 27.616 TL ödeme yapması gerekir.

Albaraka Türk Faizsiz Kredi Başvurusu

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın ihtiyaç finansmanı ürünü için başvuruda bulunmak isteyen tüketicilerin emekli aylığı dökümü, nüfus cüzdanı ve finansmana konu mal ya da hizmete ilişkin proforma fatura ile birlikte en yakın Albaraka Türk Katılım Bankası şubesine giderek kredi başvurusunda bulunması mümkündür.

Yapılan kredi başvuruları genel itibariyle 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanmaktadır.

albaraka faizsiz kredi

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığıyla ne kadar kredi çekebileceğini merak eden tüketicilerin BDDK mevzuatı gereği aylık gelirinin yarısından daha fazla miktarda kredi taksit ödemesi yapamayacağını bilmesi gerekir. Bu kapsamda aylık gelirin ikiye bölünüp kullanılmak istenen kredi vadesiyle çarpılması sonucu ne kadar kredi çekilebileceği öğrenilebilir. Fakat unutulmaması gereken bunun bir üst limit olduğu ve bu limitle kredi kullanabilmek için yüksek bir kredi notuna sahip olunması gerektiğidir.

Emekli maaşı alıyorsanız ve bu maaşı göstererek nasıl kredi çekeceğinizi bilmiyorsanız, bu konuda ayrıntılı bir şekilde hazırlayarak sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu