fbpx
EmekliGaranti Bankası

Garanti Bankasından 25 Bin TL Emekli Kredisi (Örnek Hesap)

Kişi ve kurumların nakit ihtiyaçlarını çok kısa süre içerisinde giderebiliyor olmasıyla geçtiğimiz dönemlerde birçok farklı ödüle layık görülen Garanti bankası emekli özelinde de nakit ihtiyacı problemini kökünden çözmeye gayret etmektedir. Sadece emeklilerin katılım sağlayabileceği emeklilere özel kredi kampanyası düzenleyen Garanti, tüketicilerin % 1.59 faiz oranı ile 25 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi kullanmasını mümkün hale getirmiştir. Bu açıdan Garanti emekli kredisi başvurusu 25 bin TL için nasıl yapılır, prosedürler nelerdir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır. Ancak yaşı ileri olan emekliler için vade süresinin 60 ay olarak uygulanamama ihtimalini en baştan sizler için belirtmemiz gerekiyor.

Garanti Emekli Kredisi

Garanti Bankası’nın geliştirdiği emekli kredisi ürünü ile 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 60 ay vadeyle karşılamak mümkündür. Bunun için tüketicilerden % 1.59 oranında faiz talep eden Garanti Bankası, yapılan kredi başvurusunu kısa süre içerisinde yanıtlamakta ve tahsis sürecini tamamlamaktadır.

Tüketicilerin kredi imkanına ek olarak Garanti’nin maaş müşterisi olmaya da karar vermesi durumunda 450 TL’ye kadar emekli maaş promosyonu imkanından yararlanması da mümkündür.

Garanti Emekli Kredisi Hesaplaması 25 bin TL

Garanti Bankası aracılığıyla kredi kullanan tüketicilerin % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve yaşa, sağlık durumuna, kredi miktarına, kredi vadesine göre değişen miktarda hayat sigortası prim ödemesi yapması gerekmektedir. Bu gibi maliyetlerin değişken olması nedeniyle aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmediğini unutmamak gerekir.

25 bin TL kredi çeken emeklilerin

  • 12 ay vade için her ay 2351 TL, toplamda 28.208 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1308 TL, toplamda 31.393 TL,
  • 36 ay vade için her ay 966 TL, toplamda 34.790 TL,
  • 48 ay vade için her ay 800 TL, toplamda 33.393 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Garanti Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası aracılığıyla emekli kredisi başvurusu yapmaya karar veren tüketicilerin tek yapması gereken emekli maaşı dökümü ve nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Garanti Bankası şubesine uğramaktır. Garanti Bankası şubesinden yapılan kredi başvurusu 1 iş günü içerisinde yanıtlanacak ve olumlu yanıt alınması halinde daha önceden açılışı gerçekleştirilen vadesiz mevduat hesabına tahsis edilecektir.

Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Garanti Bankası’nın kampanya özelinde belirlediği kredi üst limiti 25 bin TL’dir fakat emeklilerin aylık gelirine bağlı olarak kullanabileceği maksimum limitler de söz konusudur. Şöyle ki BDDK kişilerin aylık gelirinin yarısını aşacak kadar kredi taksit ödemesi yapmasına olanak sağlamamaktadır, dolayısıyla aylık gelirin yarısının kredi taksit ödemesini aşmayacağı varsayımından hareketle maaşı ikiye bölüp tercih edilen kredi vadesiyle çarpmak ilgili vadede kullanılabilecek maksimum kredi limitini de ortaya çıkarmış olacaktır.

garanti bbva emekli kredisi
garanti emekli kredisi 25 bin

Buna ek olarak kişinin ek gelir sağlayıp sağlamadığı, kredi notunun ne durumda olduğu, mevcut finansal hacmi ve türevi detaylar da bu maksimum limitin ne kadarlık kısmından yararlanılabileceğini ortaya çıkaracaktır.

Yine aynı konuyla ilgili olan ve emeklilerin kredi çekebilmeleri için ne yapmaları gerektiği ve ne gibi şartları sağlamaları gerektiği konularını ele aldığımız Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu