fbpx
EmekliŞekerbank

Şekerbank Emekli Kredisi Başvurusu 50 bin TL 60 Ay Vade

Aylık düzenli ve garanti bir gelire sahip emekliler bankalar için en değerli müşteri gruplarından birisidir ve bu kapsamda temel bankacılık ürünleri üzerinden gerçekleştirilen rekabet çoğu zaman emekliler için bazı avantajların ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Emekliler, emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde kendilerine özel faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi kullanabilir ve nakit ihtiyacını karşılayabilir.

Emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde emeklilere düşük faizli kredi veren bankalardan birisi de Şekerbank’tır. Bu kapsamda Şekerbank emekli kredisi başvurusu 50 bin TL için nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve kimler kullanabilir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Şekerbank Emekli Kredisi Özellikleri

Şekerbank tarafından geliştirilen emekli kredisi ürünü, bankanın emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde maaş müşterisi olan vatandaşlara sunduğu bir imkandır. Bu ürün kapsamında 50 bin TL üst sınıra kadar olan nakit ihtiyacı 24 aya kadar % 1.59, 24 ay ile 60 ay arasında ise % 1.62 faiz oranı ile karşılanabilir.

Emekli kredisi ürünümü kullanacak vatandaşların geri ödemeleri en uygun düşecek ödeme planıyla oluşturulur.

50 bin TL Emekli Kredisi Hesaplaması

Şekerbank’a kredi başvurusu yapan emekliler, maaşlarını da Şekerbank’a taşımaları halinde finansman tahsis ücreti ödemeden 24 aya kadar % 1.59, 24-60 ay arası % 1.62 faiz oranı avantajından yararlanabilir. Sigorta prim ödemelerinin ne kadar tutacağı tahsis edilen kredi miktarına, krediyi kullanan emeklinin yaşına vb. göre değişebileceği için hesaplamaya dahil edilmemiştir.

50 bin TL’lik kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 4701 TL, toplamda 56.461 TL,
  • 24 ay vade için her ay 2616 TL, toplamda 62.786 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1944 TL, toplamda 69.986 TL,
  • 48 ay vade için her ay 1612 TL, toplamda 77.355 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Emekli Kredisi Şartları Nelerdir, Kimler Kredi Kullanabilir

Emekli kredisi kullanabilmek için üst yaş sınırı 80’dir. Bu kapsamda kullanılan kredi vadesinin ödemelere devam edilen süreç içerisinde 80 yaşının geçilmesine mahal vermemesi gerekir. Örneğin 77 yaşında kredi kullanan bir emekli en fazla 3, 78 yaşında kredi kullanan bir emekli en fazla 2, 79 yaşında kredi kullanan bir emekli en fazla 1 yıl vadeyle kredi tahsisini gerçekleştirebilir.

Yaşlılık aylığı alanlar kredi kullanamaz. Emekli kredisi imkanından yararlanabilmek için SGK prim ve gün şartını doldurarak SGK güvencesiyle emekli olunması gerekmektedir, aksi taktirde tahsis gerçekleşmez.

Aylık gelirin taksit ödemelerini yapabilecek düzeyde yüksek olması, kredi notunun yüksek olması, kara listede olunmaması da diğer şartlar arasındadır.

Gerekli Belgeler

Emekli aylık dökümü, ikametgah ve nüfus cüzdanı kredi başvurusu için yeterli olacaktır. İlk başvuru sırasında bu belgelerin ibraz edilmesi sonrasında yapılan kredi başvurusu çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır. İstenmesi halinde Şekerbank’ın emekli bankacılığı avantajlarından yararlanabilmek için emekli maaşının da Şekerbank’a taşınması mümkündür.

Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Emeklilerin çekebileceği maksimum kredi aylık gelirinin yarısının vade sayısıyla çarpılmasıyla bulunabilir. Örneğin 1000 TL maaşı olan bir emeklinin aylık gelirinin yarısı 500 TL’dir. Bu kapsamda 1000 TL’lik maaş alan bu emeklinin kullanabileceği maksimum kredi 12 ay için 6 bin TL, 24 ay için 12 bin TL, 36 ay için 18 bin TL, 48 ay için ise 24 bin TL olacaktır.

şekerbank emekli kredisi
sekerbank emekli kredisi

Bu miktarlar üst sınırlardır ve bu miktarlarda kredi kullanılabilmesi için oldukça yüksek bir kredi notuna ve çeşitli teminatlara ihtiyaç duyulabilir. Genellikle kullanılabilecek kredi limitleri bu hesaplamada erişilen sonuçtan daha düşük olacaktır.

Sitemizde yer alan ve daha önceden yayımladığımız Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/emekli-maasi-uzerinden-nasil-kredi-cekilir/ ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu