fbpx
EmekliTürkiye Finans

Türkiye Katılım Bankası 20 bin TL Faizsiz Emekli Kredisi

Kredi çekmek isteyen emeklilerin istifade edebileceği bankalardan birisi de Türkiye Finans Katılım Bankası’dır. Kısa süre içerisinde yüklü miktarda mal ve hizmet alımı için gerekli sermayeyi bir araya getirebilen Türkiye Finans, katılım bankası olması nedeniyle proforma fatura ve mal ya da hizmet gibi gereksinimlerin yerine getirilmesini beklemektedir. Bu açıdan Türkiye Finans Katılım Bankası emekli kredisi başvurusu 20 bin TL için nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır. Ayrıca Türkiye Finans Bankası’nın bir katılım bankası olduğunu, faiz yerine kar oranı üzerinden hareket ettiği konusuna da en başta bir parantez açalım.

Türkiye Finans İhtiyaç Finansmanı

Türkiye Finans, yukarıda da değinildiği gibi bir katılım bankasıdır ve bu açıdan nakit sermaye paylaşımı yapamamaktadır. Tüketicilerin ihtiyaç finansmanı başvurusu yapması durumunda bir mal ya da hizmet alacak olması ve alacağı bu mal ya da hizmeti finansmanlandırmak istediğini belirtmesi gerekmektedir.

Mal ya da hizmet alımından doğacak bedel proforma fatura ya da farklı bir şekilde belgelenebiliyorsa ihtiyaç finansmanı ürününü kullanmanın önünde herhangi bir engel yoktur.

Türkiye Finans Emekli Kredisi

Türkiye Finans emekli müşteri portföyüne önem ve değer veren bankalar arasında yer almaktadır. Emekliler nakit ihtiyacı için Türkiye Finans’a başvuru yaptığında 24 aya kadar olan vadeler için % 1.49 oranında, 24 ve 48 ay arası vade için ise % 1.52 oranında kar payı ödemesiyle kredi kullanabilir.

Cazip ödeme seçenekleri de sunan Türkiye Finans, tüketicilerin tercihine bağlı olarak ödeme planı oluşturabilmektedir.

Türkiye Finans Emekli Kredisi Hesaplaması 20 bin TL

Türkiye  Finans aracılığıyla kredi kullanmak isteyen emeklilerin kar payı ve ana para borcuna ek olarak finansman tahsis ücreti ve ferdi kaza sigortası primi ödemesi gibi çeşitli maliyetleri vardır. Finansman tahsis ücreti kullanılan kredinin % 0,5’i kadar yapılan tek seferlik ödemedir. Ferdi kaza sigortası ise kişinin yaşına, kredinin miktar ve vadesine bağlı olarak yıllık ortalama % 0,13 oranında yapılan ödemedir. Bu gibi ücretlerin değişkenlik gösterebilmesi nedeniyle aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmediğini bilmek önemlidir.

20 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 1866 TL, toplamda 22.392 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1032 TL, toplamda 24.768 TL,
  • 36 ay vade için her ay 762 TL, toplamda 27.432 TL,
  • 48 ay vade için her ay 628 TL, toplamda 30.144 TL ödeme yapması gerekir.

Türkiye Finans Emekli Kredisi Başvurusu

Türkiye Finans aracılığıyla kredi kullanmaya karar veren emeklilerin maaş müşterisi olma zorunluluğu yoktur, ancak maaş müşterisi olunması halinde promosyon gibi çeşitli ayrıcalıklardan yararlanılabileceğini de bilmek gerekir.

turkiye katilim bankasindan emeklilere kredi
turkiye katilim faizsiz emekli kredisi

Emekli aylığı dökümü, nüfus cüzdanı, ikametgah ve satın alınacak mal ya da hizmete ilişkin proforma fatura ile birlikte en yakın Türkiye Finans Katılım Bankası şubesine gidildiğince kredi talebinde bulunulabilecektir. Yapılan kredi başvuruları 1 iş günü içerisinde değerlendirilip yanıtlanır. Eğer açıldıysa daha önceden açılan cari hesaba kredi tahsisi otomatik olarak gerçekleşir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu