fbpx
Kuveyt Türk Katılım BankasıOnline Kredi Kartı

Kuveyt Türk Kredi Kartı Anında Online Başvuru Yöntemleri

Kuveyt Türk, geçtiğimiz günlerde yeni kredi kartı ürünü Sağlam Kart’ı duyurmuş ve talebin şubelerde yarattığı yoğunluk nedeniyle internetten kredi kartı başvurusu yapılabilmesine de imkan vermeye başlamıştı.

Sağlam Kart, tıpkı diğer kredi kartları gibi taksitli alışveriş yapılması, nakit avans çekilmesi ve yapılan harcamalardan altın puan kazanılması gibi olanaklar sunan bir kart fakat diğer kredi kartlarından ayrılan oldukça kurak çizgilere sahip.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam Kart sahipleri kullanımı nedeniyle yıllık kart aidatı ya da hesap işletim ücreti gibi ödemeler yapmaz. Üstelik 12 ay süresince her ay en az 200 TL harcama yapması ve ekstre borcunu zamanında ödemesi halinde 50 TL değerinde altın puan da kazanır.

Sağlam Kart ile eğitim ve sağlık harcamalarının 5 ay vade farksız taksitlendirilmesi mümkündür. Kartın bilinmesi gereken en önemli özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Nakit sıkıntısı çekilmesi halinde nakit avans kullanılması mümkündür, ancak katılım bankacılığı prensipleri gereği nakit avansa kar payı uygulanamadığından bunu kart limitiyle orantılı şekilde gerçekleştirmek gerekir.
  • Harcama alışkanlıkları ve kartın sağladığı olanaklara bağlı olarak Sağlam Kart Gold veya Sağlam Kart Platin sahibi de olunabilir.
  • Sağlam kart kullanıcıları ekstre borcunun tamamını ödemek durumundadır, yani kartın asgari ödeme oranı yoktur.
  • Borcunu ödeyenle ödemeyeni ayırabilmek için ekstre borcunu geciktiren tüketicilere % 2.34 oranında gecikme cezası uygulanır.
  • Sağlam kart sahipleri cep telefonu alışverişleri, akaryakıt harcamaları, altın alımı, market harcamaları, vergi ve sigorta ödemeleri haricindeki tüm harcamaları vade farksız taksitlendirme imkanına sahiptir.

Klasik sağlam kart sahipleri kart limitinin % 10’u kadar en fazla 500 TL olacak şekilde, Gold Sağlam Kart sahipleri kart limitinin % 10’u kadar en fazla 1000 TL olacak şekilde, Platin Sağlam Kart sahipleri kart limitinin % 10’u kadar en fazla 2000 TL olacak şekilde nakit avans çekimi yapabilir.

Her nakit avans çekimi için 1.25 TL işlem ücreti alınacaktır. Çekilen nakit avansın taksitlendirilmesi mümkün değildir, ekstreye yansıdıktan sonra tamamının ödenmesi gerekir.

Sağlam Kart Online Başvuru Yöntemleri

Sağlam Kart kullanıcısı olmak isteyen tüketicilerin başvuru için tercih edebileceği iki yöntem bulunmaktadır. Dijital bankacılık hizmetlerinden yararlanmak ve şubeye neredeyse hiçbir işlem için gitmemek isteyen tüketiciler Seninbankan web sitesine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Ürünler > Kartlar > Sağlam Kart > Hemen Başvur adımlarını takip ederek başvuru formuna erişmeli ve kişisel bilgilerini bankaya iletmelidir.

Kuveyt Türk şubeleri üzerinden hizmet almak isteyen tüketiciler ise Kuveyt Türk’ün web sitesine giriş yaptıktan sonra Ana Sayfa > Ürünler > Kartlar > Sağlam Kart > Hemen Başvur adımlarını takip etmelidir.

İletilen kredi kartı başvuruları aynı gün içerisinde değerlendirilip kısa mesaj aracılığıyla yanıtlanmaktadır. Olumlu yanıt alan tüketicilerin kurye işlemleri hemen başlatılmaktadır. Eğer Seninbankan müşterisi olunacaksa kredi kartı adrese teslim edilmekte, şube bankacılığı kullanılacaksa kredi kartı talep edilen şubeye teslim edilmekte ve tüketicinin şubeye giderek kredi kartını alması gerekmektedir.

kuveyt türk sağlam kart
kuveyt turk kredi karti aninda online basvuru yontemleri

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvuru Sorgulama

İlettiği kredi kartı başvurusunun ne durumda olduğunu öğrenmek ve kargo durumunu sorgulamak isteyen tüketicilerin Kuveyt Türk çağrı merkeziyle iletişim kurması gerekir. ATM kartı müşteri temsilcisine bağlanan tüketiciler kişisel bilgilerini müşteri temsilcisine paylaşarak kurye takip numarasını ya da kartının ne durumda olduğunu öğrenebilir, başvurusunu sorgulayabilir.

Sitemizde yer alan Şubeye Gitmeden Kuveyt Türk 10 Bin TL Kredi Başvurusu ile ilgili yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-10-bin-tl-kuveyt-turk-kredi-basvurusu/ ortalama 2 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu