fbpx
EmekliZiraat Bankası

Ziraat Bankası Emekli Kredisi 20 bin TL (Hemen Başvuru)

Nakit sıkıntısı çeken emeklilerin kredi ihtiyacı için istifade edebileceği bankalardan birisi de Ziraat Bankası’dır. Kamu sermayeli olmasının yanı sıra yaygın şube ağı ve emekli özelinde düzenlediği kampanyalar sayesinde her geçen gün daha fazla tüketici tarafından tercih edilen Ziraat Bankası Emeklinin artısı Kredi Paketi kapsamında çok düşük faiz oranları ve uygun ödeme seçenekleri gibi avantajlarla kredi kullanımını mümkün kılmaktadır. Banka, kredi tahsisi için bazı şartların sağlanmasını ve bazı prosedürlerin yerine getirilmesini talep edilmektedir. Dolayısıyla Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu 20 bin TL için nasıl yapılır, prosedürler ve şartlar nelerdir gibi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Ziraat Bankası, emekli özelinde düzenlediği kredi kampanyası kapsamında % 1.12 oranında faiz talep etmektedir. 60 aya varan vade imkanıyla tahsis edilebilen krediye ek olarak maaşını Ziraat Bankası’na taşıyan tüketicilerin promosyon ödemesine hak kazanması da mümkündür. Yalnız bu kredi vadesinin belirlenmesinde emekli kişinin yaşı da dikkate alınacaktır. 60 aya izin verilmemesi de mümkün olabilir.

Kısa süren başvuru prosedürleri sonrasında tahsis edilebilen kredi için herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden talepte bulunulabilir. Üstelik kredi başvurusu yapmak için maaş müşterisi olmak gibi bir şart da bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplaması 20 bin TL

Ziraat Bankası, emekli kredisi için tüketicilerden % 1.12 oranında faiz talep etmektedir. Piyasa ortalamasının altındaki bu faiz oranı vadeden bağımsızdır.

Tüketicilerin faiz ve ana para borcuna ek olarak % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası primi ödemesi de yapması gerekmektedir. İlgili masraflar kredinin miktarına, vadesine, kredi kullanan kişinin yaşına göre değişiklik gösterebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

20 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 1843 TL, toplamda 22.118 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1008 TL, toplamda 24.198 TL,
  • 36 ay vade için her ay 733 TL, toplamda 26.395 TL,
  • 48 ay vade için her ay 598 TL, toplamda 28.708 TL ödeme yapması gerekir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası’na emekli kredisi için başvuru iletmek isteyen tüketicilerin emekli aylığı dökümü, nüfus cüzdanı ve ikametgah ile birlikte en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek talepte bulunması gerekmektedir.

Yapılan kredi başvuruları 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanacaktır. Değerlendirme sonrasında olumlu yanıt alınması halinde eğer varsa daha önceden açılan vadesiz hesaba kredi tahsisi gerçekleşecektir.

ziraat bankasi emekli kredisi
ziraat emekli kredisi başvurusu

Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Ziraat Bankası, emekli kredisi kampanyası kapsamında 20 bin TL’ye kadar olan naki ihtiyaçlarını karşılamaktadır, ancak tüketicinin çekebileceği kredinin maksimum limiti aylık gelire bağlı olarak değişebilir. BDDK kuralları gereği aylık gelirin % 50’sinden daha fazla taksit ödemesi yapmak mümkün değildir. Dolayısıyla aylık gelirin ikiye bölündükten sonra talep edilen vade sayısıyla çarpılması sonucu kullanılabilecek maksimum kredi miktarının ne kadar olacağı öğrenilebilecektir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu