fbpx

İş Bankası Online Kredi Başvurusu 25 Bin TL 36 Ay Vade

| | ,

Acil nakit ihtiyacı olan tüketicilerin kısa süre içerisinde kredi kullanabileceği bankalardan birisi de İş Bankası’dır. Yapılan online kredi başvurularını 24 saat içerisinde değerlendiren ve çok kısa bir süre içerisinde de tahsis eden İş Bankası, yaygın şube ağı ve alternatif dağıtım kanalları aracılığıyla kesintisiz hizmet sunmaktadır.

İnternet şubesi ve mobil bankacılık uygulamasına ek olarak SMS ile de kredi başvurusu yapabilen tüketicilerin 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılaması mümkündür.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

İnternet üzerinden ya da SMS ile yapılan 25 bin TL’ye kadarki kredi başvurularını kısa süre içerisinde sonuçlandıran İş Bankası, hali hazırda müşterisi olan tüketicilerin şubeye gitmesine gerek kalmadan kredi tahsis etmesine imkan sağlamaktadır. Daha önceden İş Bankası’nda hesap açılışı gerçekleştirmemiş olan tüketicilerin ise öncelikle hesap açtırması gerekecektir.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

İş Bankası, tüketicilerin yaptığı kredi başvurusunu kredi notu ve son beyan edilen gelire bağlı olarak değerlendirmektedir. Bu kapsamda kredi notunun yüksek olması, kara listede veya idari takipte olunmaması yerine getirilmesi gereken en önemli şartlardandır. Buna ek olarak:

  • C. vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • En az 3 aydır SGK’lı çalışmak,
  • En az 12 ay SGK primi yatırmış olmak,
  • Düzenli ve belgelenebilir bir gelire sahip olmak.

İş Bankası 25 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

İş Bankası’na ihtiyaç kredisi başvurusu yapan tüketicilerin 10 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacı için % 2,60 oranında, 10 bin TL ile 25 bin TL arasında olan nakit ihtiyacı için % 2,60 oranında faiz ödemesi yapması gerekir. Ek olarak % 0,5 oranında kredi tahsis ücreti ve kredi miktarına bağlı olarak değişebilecek olan hayat sigortası prim ödemesi yapması gerekir. Bu masraflar kredi miktarına ve kişiye bağlı olarak değişebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

İlginizi Çekebilir :  Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu 30 Bin TL 36 Ay

25 bin TL’lik kredi için başvuru halinde yapılması gereken ödeme:

  • 12 ay vade için her ay 2529 TL, toplamda 30.354 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1495 TL, toplamda 35.887 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1165 TL, toplamda 41.964 TL,
  • 48 ay vade kaldırılmıştır.
is bankasi online kredi

İş Bankası Online İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Hali hazırda İş Bankası müşterisi olan tüketiciler internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusu iletme imkanına sahiptir. Krediler > Başvurular > Anında Kredi adımları takip edilerek uygulama aracılığıyla İletilen kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde yine aynı ekrandan kredi tahsisi gerçekleştirilebilecektir.

İş Bankası müşterisi olmayanların ise Bireysel > Krediler > İhtiyaç Kredileri > İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımlarını takip etmesi gerekir. Olumlu yanıt alınması halinde hesap açılışı için en yakın İş Bankası şubesine gidilmesi gerekecektir.

Sitemizde yer alan İş Bankası Kredi Başvurusu Sonucu Sorgulama konulu yazımızı da okuyarak kredi başvurunuzun ne aşamada olduğunu daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Önceki Yazı

Akbank Online Kredi Başvurusu 30 bin TL 12-24-36 Ay

QNB Finansbank Online Kredi Başvuru 30 Bin TL 12-24-36 Ay

Sonraki Yazı

Yorum yapın