fbpx
PTT

PTT Kredi Hesaplama 30 Bin TL Örnek Ödeme Planı

PTT aracılığıyla kredi tahsis etmek isteyen tüketicilerin Aktifbank ile çalışması gerekmektedir. PTT başlı başına bir banka değildir ve bankacılık lisansları Aktifbank’a aittir. Aktifbank aracılığıyla kredi kullanacak tüketicilerin ise bu ürünle ilgili bilmesi gereken bazı detaylar vardır. Bu kapsamda PTT kredi hesaplama 30 bin TL örnek ödeme planı ile ilgili bazı detaylara değinilmesi yararlı olacaktır.

PTT Kredi Verir Mi

PTT aracılığıyla kredi tahsis edilebilir. Yurt genelindeki şube ağını bankaların tüketicilere erişmesi için bir acente haline getiren PTT yalnızca Aktifbank değil birçok bankanın kredi ürününe talepte bulunulabilmesini mümkün kılmıştır. Fakat PTT adına bankacılık işlemlerini yürüten kurum Akiftbank olduğu için PTT’den kredi kullanmak isteyen tüketicilerin Aktifbank ile çalışması gerekir. Diğer bankalara yapılan kredi başvuruları için PTT yalnızca aracılık görevini üstlenmektedir.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Akitfbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketicilerin 60 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını 60 aya varan vade imkanıyla karşılaması mümkündür. Ancak ileri yaş olan kişilerde vade süresinin daha kısa sürelere indirilebileceği unutulmamalıdır. Bu konuda tamamen bankanın inisiyatifindedir. Üstelik maaşını PTT’den alan emeklilerin kefil ya da herhangi bir şartı yerine getirmeden doğrudan kredi kullanabilmesi mümkündür. Bu kapsamda Aktifbank aracılığıyla 30 bin TL kredi kullanan bir kişinin:

  • 12 ay vade için her ay 3098 TL, toplamda 37.184 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1861 TL, toplamda 44.685 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1471 TL, toplamda 52.982 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Tüketiciler bu ödemelere ek olarak % 0,5 oranında faiz ödemesi de yapmak durumundadır. Bu hesaplamaya göre Aktifbank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanan tüketiciler 12 – 24 – 36 ay vade için % 1.59 oranında faiz ödemesi yapmak durumundadır.

PTT ile Nasıl İhtiyaç Kredisi Kullanılır

PTT aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın PTT şubesine gidip kredi başvuru formunu doldurarak kredi kullanması mümkündür. Oldukça basit bir prosedürün ardından kısa süre içerisinde kredi tahsisi de gerçekleştirilecektir.

PTT ile Kredi Veren Diğer Bankalar

Yukarıda PTT ile çalışan diğer bankaların olduğunu ve bu bankalara da PTT aracılığıyla kredi başvurusu yapılabileceğini belirtmiştik. PTT aracılığıyla kredi kullanmak isteyen tüketiciler Aktifbank ile çalışmak zorunda değildir ve şu bankalar için de yine PTT şubelerinin içerisinden kredi başvurusu iletebilir:

  • Burgan Bank,
  • ING Bank,
  • Denizbank,
ptt ihtiyaç kredisi
ptt kredi hesaplama 30 bin tl

PTT Kredisi Avantajlı Mı?

PTT aracılığıyla yapılan kredi başvuruları maalesef her zaman için yararlanılabilecek en düşük faiz oranları olamıyor. Tüketiciler avantajlı faiz oranlarıyla kredi kullanmak istiyorsa diğer bankaların şubeleri için düzenlediği kredi kampanyalarını da araştırmalı, en azından bir kaç bankanın şubesini ziyaret ederek kredi teklifi almalıdır. Bu sayede çok daha düşük faiz oranlarıyla kredi tahsis edilmesi mümkün olabilir, kredi tahsis edilmeden önce mutlaka piyasa araştırmaları yapılmalıdır.

PTT Kredi Yaş Sınırı Nedir Kaç Yaşına Kadar Kredi Verir konulu yazımızı da ortalama 2 dk içerisinde okuyarak alternatif bilgilere ulaşabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu