fbpx
Kredi KampanyalarıOnline Krediler

Online Kredi Veren Bankalar (Anında Krediyi Hesaba)

Her geçen gün kızışan bankalar arası rekabet, tüketicilerin şubeye gitmeden ya da neredeyse hiç efor sarf etmeden online kredi kullanabilmesine imkan sağladı. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken internetten kredi kampanyası düzenleyen bankanın internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla kişisel bilgileriyle adresini bankaya iletmek. Yapılan değerlendirme sonucunda kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin kredi sözleşmesi, hesap açılış sözleşmesi vb. evrakları kargo aracılığıyla ayağına kadar ulaştırılmaktadır.

Hangi Bankalar Kolay Kredi Verir?

Sektörün önde gelen bankaları başta olmak üzere neredeyse her bankadan kolay bir şekilde kredi çekmek mümkündür fakat yalnızca Aktifbank, TEB, QNB Finansbank Enpara, ING Bank, Odeabank, Yapı Kredi, Türkiye İş Bankası, Garanti, Vakıfbank ve Akbank sürekli online kredi başvurusunu kabul edebilmektedir.

Tatil Günlerinde Kredi Verilir Mi?

Söz konusu online başvuru prosedürü yalnızca algoritmik değerlendirmenin yapılması için iletilmektedir Aktifbank’ın sunduğu N Kolay Kredi ürününün haricinde müşterisi olunmayan bankanın kredi tahsisini hafta sonu gerçekleştirmekle ilgili herhangi bir aksiyon alması mümkün değildir. Çünkü kredi tahsisi için öncelikle mevduat hesabı açılışı gerçekleştirilmeli bunun için de hesap açılış sözleşmesinin imzalanması gerekmektedir.

Online Kredi Veren Bankalar

Aşağıda paylaşılan bankalar ve kredi ürünlerine ek olarak dönemsel bazda düzenlenen kredi kampanyaları kapsamında da online başvuru kabul edebilen bankaların olması muhtemeldir. Bu nedenle aşağıdaki sürekli online başvuru kabul eden bankalara ek olarak mevcut zamandaki kredi kampanyalarına da göz atmak yararlı olacaktır.

online kredi veren bankalar
online kredi basvurusu yaparak krediyi hesaba almak

Enpara Anında Hızlı Kredi

Finansman tahsis ücreti ya da sigorta gibi masraf ödemelerinin olmadığı Enpara ihtiyaç kredisi ürünü, QNB Finansbank’ın bir girişimi sonucu ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda tüketiciler 30 bin TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyacını 60 ay vade imkanıyla karşılayabilmekte, hesap açılışı ya da kredi tahsis için bile şubeye gitmek zorunda olmamaktadır.

Enpara’nın ihtiyaç kredisi ürününe başvuru iletmek isteyen tüketicilerin tek yapması gereken QNB Finansbank Enpara’nın internet sitesine gitmek ve ihtiyaç kredisi ürünü sayfasındaki hemen başvur bağlantısını takip etmektir.

Yapılan başvuru çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilecek, sonuç kısa mesaj yardımıyla başvuru sırasında beyan edilen cep telefonu numarasına iletilecektir.

N Kolay Kredi

Düşük kredi notu olan, kefil ya da gelir belgesi göstermeyen veya gösteremeyen tüketicileri hedef alan N Kolay Kredi ürünü Aktifbank tarafından ortaya çıkarılmıştır. N Kolay Kredi ürünü sayesinde hafta sonları da dahil olmak üzere PTT bankamatikleri yardımıyla her gün kredi tahsisi gerçekleşebilir.

Tüketiciler N Kolay Kredi ürünü sayesinde 30 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını 60 ay vadeyle karşılayabilir. N Kolay Kredi ürünü için yapılması gereken faiz ödemesi ise aylık % 1,69’dur.

CEPTETEB İnternetten Kredi

TEB’in dijital girişimi CEPTETEB çok kısa bir süre içerisinde ciddi başarılara imza atmış ve bireysel müşteri tabanında binlerce kişiye ulaşmıştır. Bu kapsamda başarısının hakkını da veren CEPTETEB, kredi kullanmak isteyen tüketicilerin 50 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarını finansman tahsis ücreti talep etmeden tamamen internet üzerinden karşılayabilmektedir.

CEPTETEB’in internet sitesi ya da mobil uygulaması aracılığıyla kredi başvurusu ileten tüketicilerin taleplerinin olumlu yanıtlanması halinde CEPTETEB müşteri temsilciliği tüketiciyi aramakta ve adres teyidi yapmaktadır. Adres teyidinin ardından hesap açılış sözleşmesi, kredi sözleşmesi vb. evraklar kargo ile tüketiciye ulaştırılmakta, imzanın atılmasına istinaden de kredi kullanılabilmektedir.

İş Bankası Anında Kredi

Ülkemizin ilk özel bankası İş Bankası çok kısa bir süre içerisinde tamamen internet üzerinden tahsis edilebilen bir kredi ürününün ortaya çıkarmıştır. Anında Kredi ismiyle piyasaya sürülen bu ürün sayesinde 25 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacının internet üzerinden karşılanması mümkündür.

60 aya kadar vadelendirilebilen kredi için başvuru ileten ve başvurusu olumlu yanıtlanan tüketiciler İş Bankası hesapları varsa anında tahsis gerçekleştirebilir. Eğer İş Bankası hesabı yoksa en yakın İş Bankası şubesine giderek çok kısa bir süre içerisinde hesap açılışı gerçekleştirilebilir ve hesabın açıldığı anda kredi tahsisi gerçekleştirilebilir.

Başvuru onayı aldıktan sonra hesap açılışı sırasında gelir belgesi, kefil ya da buna benzer herhangi bir evrak  beyanında bulunmaya gerek yoktur.

Akbank Direkt Kolay Kredi

Akbank’ın ödüllü bankacılık uygulaması Direkt aracılığıyla tüketicilerin kullanımına sunduğu Kolay Kredi ürünü sayesinde 40 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını çok kısa bir süre içerisinde karşılamak mümkündür.

Akbank Direkt mobil uygulamasının telefona indirilmesine istinaden iletilebilen kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde herhangi bir Akbank şubesine giderek hesap açılışı gerçekleştirebilir ve anında kredinizi kullanabilirsiniz. Hali hazırda Akbank müşterisiyseniz kredi başvurunuz olumlu yanıtlandığı anda şubeye gitmenize gerek kalmadan tahsis gerçekleşecektir.

krediyi hesaba almak
online kredi veren bankalar

Yapı Kredi Hızlı Kredi

Yapı ve Kredi Bankası’nın tüketicilere sunduğu bir imkan da internet üzerinden başvuru iletilebilen ihtiyaç kredisi ürünüdür. Söz konusu kredi ürününü prosedürlere uygun şekilde Hızlı Kredi olarak isimlendiren Yapı Kredi gerçekten de çok kısa bir süre içerisinde kredi tahsisini gerçekleştirmektedir.

25 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları 60 ay vade imkanıyla karşılayan Yapı Kredi’nin Hızlı Kredi ürününden yararlanmak isteyen tüketicilerin tek yapması gereken Yapı Kredi’nin internet sitesi aracılığıyla kredi başvurusu iletmektir.

ING Bank E-Kredi

ING Bank’ın dijital dönüşüm reformu kapsamında duyurduğu E-Kredi ürünü sayesinde internetten kredi kullanmak mümkündür. E-kredi ürünü ile 50 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyacını karşılayabilen ING Bank, binde 5 oranında finansman tahsis ücreti ve sigorta yaptırılması gibi isteklerde bulunmaktadır.

60 ay vade imkanıyla kullanılabilecek E-Kredi ürünü için ödenmesi gereken faiz oranı ise % 1,09’dur.

Sitemiz üzerinden Online Kredi Başvurusu yapabileceğiniz tüm bankalar ile ilgili yazı ve bilgilere ulaşarak, anında kredinizi hesabınıza alabilirsiniz. Diğer bankaların Şubeye Gitmeden Kredi teklifleri için bu bölüme göz atabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu