fbpx

Ramazan Bayramında PTT ve PTT Kargo Açık mı (14-15 Haziran)

| | ,

Özelleştirilmiş olsa da kamu sermayeli olduğu dönemdeki mevzuatına uygun olarak faaliyetine devam eden PTT ve PTT’ye bağlı kargo, bankacılık vb. birimler özel günlerde, bayramlarda hizmet vermeyebilmektedir. Bu kapsamda 14-15 haziran bayramda PTT ve PTT kargo açık mı, saat kaça kadar hizmet verecek, kargo dağıtılacak mı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olabilir.

Ramazan Bayramı Ne Zaman

PTT’nin bayram süresince açık olup olmayacağına değinmeden önce bayramın hangi günleri kapsadığını bilmek gerekir. 14 Haziran 2018 Perşembe günü Ramazan Bayramı Arefesi’dir, 15 Haziran 2018 Cuma Ramazan Bayramı’nın ilk günü, 16 Haziran 2018 Cumartesi Ramazan Bayramı’nın ikinci günü, 17 Haziran 2018 Pazar Ramazan Bayramı’nın üçüncü ve son günüdür.

İdari İzin Yok

Ramazan Bayramı’nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan yapılan açıklama sonrasında idari izin alınmadığı duyuruldu. Buna gerekçe olarak Ramazan Bayramı’nın zaten hafta sonuna denk geldiği ve bu nedenle idari izin alınmasının gereksiz olduğu açıklandı.

PTT Bayramda Açık Mı

Ramazan Bayramı Arefesi yani 14 Haziran 2018 Perşembe günü saat 13:00’a kadar hizmet verecek olan PTT bu saatten sonra hizmet vermeyi durduracak ve şubelerinden hizmet almak mümkün olmayacak. Öğle arasının da 12:00’da başladığı hesaba katıldığında şubelerden hizmet alması gereken tüketicilerin sabah erken saatlerde şubeye gitmesi ya da işlemini son güne bırakmaması işe yarayabilir.

Arefe günü yarım gün çalışacak olan PTT ve PTT’ye bağlı diğer birimler 15 Haziran 2018 Cuma, 16 Haziran 2018 Cumartesi ve 17 Haziran 2018 PAzar günleri kapalı olacak, hizmet vermeyecek. Yine aynı şekilde iller arası dahil olmak üzere evlere kargo dağıtımı da yapılmayacak.

İlginizi Çekebilir :  Bursa Ticaret Odası BTSO Çalışma Saatleri Kaça Kadar

PTT Kargo Dağıtım Yapacak Mı

PTT Kargo 14 Haziran 2018 Perşembe günü saat 13:00’a kadar dağıtım yapmaya devam edecek. Arefe günü yarım gün çalışacak olan PTT kargo bu saatten sonra tatile girecek ve 18 Haziran 2018 Pazartesi gününe kadar çalışmayacak. Bu nedenle tüketicilerin kargolarını alabilmek adına biraz beklemesi gerekebilir. Eğer kargo takip aracı ile kargonun PTT şubesine ulaştığı bilgisine erişilebilirse 14 Haziran Perşembe günü 13:00’a kadar ilgili şubeye giderek kargoyu elden almak 4 gün bekleme zorunluluğunu ortadan kaldırabilir.

ramazan bayraminda ptt kargo ptt acik mi

Banka ve Noterler’de Kapalı

Tıpkı PTT şubeleri gibi bayram süresince banka ve noterler de kapalı olacak. Arefe günü yarım gün mesai yapacak olan kurumlar 14 Haziran 2018 günü saat 13:00 sonrasında tatile girecek ve 18 Haziran Pazartesi gününe kadar hizmet vermeyecek. Tüketicilerin bu tarihlerde noter ya da banka şubelerinden hizmet alması mümkün değil, hafta sonu hizmet veren bazı şubeler de dahil olmak üzere hiçbir banka şubesinden hizmet alınamayacak, internet veya mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla EFT yapılamayacak.

Sizler için daha önceden yayımlamış olduğumuz Türkiyedeki Uygulanan Tüm Resmi Tatil Günleri ve Tatil Süreleri konulu yazımızı da ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Önceki Yazı

Bitkisel Üretimde Çiftçiye Biyolojik Mücadeleye Destek Ödemesi

Ramazan Bayramında Bankalar Açık mı EFT Yapılır mı (14-15 Haziran)

Sonraki Yazı

Yorum yapın