fbpx
Çalışma SaatleriPTT

Ramazan Bayramında PTT ve PTT Kargo Açık mı (25-26 Mayıs)

Özelleştirilmiş olsa da kamu sermayeli olduğu dönemdeki mevzuatına uygun olarak faaliyetine devam eden PTT ve PTT’ye bağlı kargo, bankacılık vb. birimler özel günlerde, bayramlarda hizmet vermeyebilmektedir. Bu kapsamda; 25 – 26 Mayıs 2020 ye denk gelen Ramazan bayramında PTT ve PTT kargo açık mı, saat kaça kadar hizmet verecek, kargo dağıtılacak mı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olabilir.

Ramazan Bayramı Ne Zaman

PTT’nin bayram süresince açık olup olmayacağına değinmeden önce bayramın hangi günleri kapsadığını bilmek gerekir. 24 Mayıs 2020 Cumartesi günü Ramazan Bayramı Arefesi’dir, 25 Mayıs 2020 Pazar Ramazan Bayramı’nın ilk günü, 26 Mayıs 2020 Pazartesi Ramazan Bayramı’nın ikinci günü, 27 Mayıs 2020 Salı Pazar Ramazan Bayramı’nın üçüncü ve son günüdür.

İdari İzin Yok

Ramazan Bayramı’nın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle idari izin olmayacaktır. Olası bir 9 güne tamamlama ihtimali de şu an için görünmemektedir.

PTT Bayramda Açık Mı

Ramazan Bayramı Arefesi hafta sonuna denk geldiği için zaten kamu kurumları gibi PTT de kapalı olacaktır. Sonraki iki gün ise; yani 26-27 Mayıs 2020 tarihlerinde de kapalı olacak, bununla birlikte 28 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibariyle de rutin faaliyetlerine ve mesai saatlerine devam edecektir.

PTT kargo için de aynı durum söz konusu olacak, bahsettiğimiz Ramazan bayramı tatil günlerinde herhangi bir dağıtım/teslimat yapılmayacaktır.

PTT Kargo Dağıtım Yapacak Mı

PTT Kargo rutin dağıtım faaliyetlerine 28 Mayıs 2020 tarihinde başlayacaktır. Bu tarih öncesindeki iki gün boyunca müşterilerine herhangi bir kargo teslimi ya da PTT Kargo şubelerinden herhangi bir kargo alımı yapılamayacaktır. Herhangi bir sorun yaşanmaması adına; bu zaman dilimlerine yakın kargo göndermeyi/almayı düşünen okurlarımızın bu tarihleri dikkate almalarını öneriyoruz.

ramazan bayramı ptt açık mı
ramazan bayraminda ptt kargo ptt acik mi

Banka ve Noterler’de Kapalı

Banklar ve noterlerde de işleyiş aynı şekilde olacaktır. 26-27 Mayıs 2020 Pazartesi ve Salı günleri kapalı olacak, 28 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibariyle şubeler açık ve işlemler aynı şekilde kaldığı yerden devam edecektir. Bu tatil dönemi boyunca bankalar üzerinde  EFT işlemi de yapılamayacaktır. Havale yapmayı düşünen müşteriler ise rutin faaliyetlerine 7/24 ve tatil günlerinde devam edebilecektir.

Sizler için daha önceden yayımlamış olduğumuz Türkiyedeki Uygulanan Tüm Resmi Tatil Günleri ve Tatil Süreleri konulu yazımızı da ortalama 3 dk da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu