fbpx
AnadolubankEmekli

Anadolubank 60 Ay Vadeli 20 Bin TL Emekli Kredisi

Emeklilerin ihtiyaç kredisi çekmek istemesi durumunda yararlanabileceği bankalardan birisi de Anadolubank’tır. Kısa süre içerisinde yüklü miktarda ihtiyaç kredisini tahsis imkanı bulunan Anadolubank’ın kredi tahsis süreciyle ilgili bazı prosedürlerin yerine getirilmesi konusunda şartları vardır. Bu açıdan Anadolu bank emekli kredisi başvurusu 20 bin TL için nasıl yapılır, prosedürler ve şartlar nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Anadolubank İhtiyaç Kredisi

Anadolubank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanmaya karar veren tüketicilerin 60 aya varan vade ve esnek ödeme planı gibi avantajlarla bunu yapması mümkündür. Kısa süre içerisinde tahsis edilebilen ihtiyaç kredisi için nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve ikametgah ile birlikte basitçe başvuru yapılabilmesini mümkün kılan Anadolubank, tüketicilerin kullanabileceği krediye ilişkin bir üst limit de belirlememiştir.

Anadolubank Emekli Kredisi Hesaplaması 20 bin TL

Anadolubank aracılığıyla ihtiyaç kredisi kullanacak tüketicilerin hangi faiz oranından yararlanacağı kredi tahsis ücreti ödemek isteyip istemediğine bağlı olarak değişecektir. Kredi tahsisinde uygulanan faiz oranına baktığımızda % 1.50 ’lere tekabül ettiğini görmekteyiz.

Ayrıca kredi tahsis ücreti ödemek istemeyen müşteriler için ise ayrıca kampanyalar bulunmakta ve bu kampanyalarda da faiz oranları farklılık gösterebilmektedir. Kredi tahsis ücretine ek olarak hayat sigortası prim ödemesinin de yapılması gerekir. Bu iki masrafın kişiye, kredi miktarına, kredi vadesine vb. bağlı olarak değişmesinden mütevellit aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmediği de bilinmelidir.

20 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 2111 TL, toplamda 25.435 TL,
  • 24 ay vade için her ay 1290 TL, toplamda 31.068 TL,
  • 36 ay vade için her ay 1043 TL, toplamda 37.653 TL,
  • 48 ay vade ihtiyaç kredilerinde BDDK tarafından iptal edilmiştir.

10 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 1055 TL, toplamda 12.717 TL,
  • 24 ay vade için her ay 645 TL, toplamda 15.534 TL,
  • 36 ay vade için her ay 517 TL, toplamda 18.669 TL,
  • 48 ay vade ihtiyaç kredilerinde BDDK tarafından iptal edilmiştir.

Anadolubank Emekli Kredisi Başvurusu

Anadolubank’a yapılacak emekli kredisi başvurusu için tüketicilerin nüfus cüzdanı, emekli aylık dökümü ve ikametgah ile birlikte en yakın Anadolubank şubesine gitmesi gerekmektedir. Şubeden yapılan kredi başvurusu sonrasında 24 saat içerisinde değerlendirme yapılıp kredi tahsis sürecine başlanacaktır. Eğer ilk başvuru sırasında cari hesap açılışı da gerçekleştirildiyse kredi bu hesaba otomatik olarak tahsis edilecektir.

Ne Kadar Kredi Çekebilirim

Ne kadar kredi çekebileceğini merak eden emeklilerin BDDK’nın konuyla ilgili bir mevzuatı olduğunu bilmesi gerekir. BDDK, kişilerin aylık gelirinin yarısından daha fazla olacak şekilde kredi taksit ödemesi yapmasına imkan vermemektedir. Bu açıdan aylık gelirin yarısının talep edilen kredi vadesiyle çarpılması sonucu ilgili vade için ne kadar kredi kullanılabileceği de ortaya çıkmış olacaktır.

anadolubank emekli kredi başvurusu
anadolubank emekli kredisi

Yaş Sınırı

Emekliler en fazla 75 yaşına kadar kredi kullanabilir. 74 yaşındaki tüketiciler en fazla 1 yıl vadeyle, 73 yaşındaki tüketiciler en fazla 2 yıl vadeyle, 72 yaşındaki tüketiciler en fazla 3 yıl vadeyle, 71 ve daha küçük yaştaki emekliler ise 3 yıl vadeyle kredi tahsis edebilir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu