fbpx
Çalışma SaatleriPTT

PTT Kargo 23 Nisan da Çalışıyor mu Teslimat Yapılır mı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2020 yılında Perşembe gününe gelmesiyle birlikte bazı kafa karışıklıklarının da ortaya çıkmasına neden oldu. Egemenliğin halka ait olduğunun bir kez daha tescillenmesi adına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bu gün resmi tatil sıfatına sahip. Dolayısıyla PTT kargo 23 nisan da açık mı kısaca değinilmesi yararlı olacaktır.

23 Nisan 2020’de PTT Kargo Çalışır Mı

23 Nisan 2020 Perşembe günü PTT ve PTT’nin kargo faaliyeti gösteren birimi çalışmayacak. Ek olarak eczanelerden, hastanelerden, noterden, müzelerden, adliyelerden ya da sağlık ocağı veya vergi dairesi gibi birimlerden de hizmet alınmayacak. Acil servisler ise çalışmaya devam edecek.

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri

PTT Kargo, 23 Nisan günü teslim etmediği kargoların dağıtımını bir sonraki iş gününde gerçekleştirecek. 23 Nisan 2020 günü dağıtım birimlerine ek olarak şirketin iç faaliyetlerine de ara verileceği için bazı kargoların dağıtım birimine ulaşması da 1 gün gecikecek. Bu nedenle kargo teslimatının bu haftaya özgü daha geç yapılması mümkün.

PTT Kargo hafta içerisinde 08:30 ile 16:30 arasında çalışmakta, son 1 saat ise sadece şube birimlerinde hizmet vermektedir. 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili yapan PTT kargonun bazı birimleri Cumartesi günü de çalışabilmektedir. Cumartesi günü çalışan birimlerin hangi saat aralıklarında çalıştığı şube özelinde değişebileceği için PTT’nin en yakın kargo aracını kullanarak şube bazlı sorgulama yapılması gerekir.

Kargom Nerede

PTT Kargo biriminin internet sitesi aracılığıyla kargo takibinin yapılması mümkün. 23 Nisan günü teslim edilemeyen kargoların akıbetinin ne olduğu internet sitesinde yer alan Kargom Nerede aracı kullanılarak sorgulanabilir. Ek olarak çağrı merkezi üzerinden de gönderi numarası aracılığıyla kargo takibi yapılabilmektedir.

ptt kargo 23 nisanda açık mı
ptt kargo 23 nisan çalışma saatleri

Diğer Kargo Şirketleri 23 Nisan Günü Çalışıyor Mu

23 Nisan 2020 günü PTT Kargo gibi diğer kargo firmaları da çalışmayacak. Tüketicilerin kargo teslim etmek ya da teslim almak için bir sonraki iş gününü yani 24 Nisan 2020 Cuma gününü beklemesi gerekecek. Özellikle teslimat aşamasında dağıtım birimlerine ulaştırılacak kargoların ulaştırılmasıyla ilgili faaliyete de ara verilmesi nedeniyle bazı gecikmeler yaşanabilir.

Sitemizde yer alan PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık konulu yazımızı okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu