fbpx

PTT Kargo 23 Nisan da Çalışıyor mu Teslimat Yapılır mı

| | ,

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2018 yılında Pazartesi gününe gelmesiyle birlikte bazı kafa karışıklıklarının da ortaya çıkmasına neden oldu. Egemenliğin halka ait olduğunun bir kez daha tescillenmesi adına Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bu gün resmi tatil sıfatına sahip. Dolayısıyla PTT kargo 23 nisan da açık mı kısaca değinilmesi yararlı olacaktır.

23 Nisan 2018’de PTT Kargo Çalışır Mı

23 Nisan 2018 Pazartesi günü PTT ve PTT’nin kargo faaliyeti gösteren birimi çalışmayacak. Ek olarak eczanelerden, hastanelerden, noterden, müzelerden, adliyelerden ya da sağlık ocağı veya vergi dairesi gibi birimlerden de hizmet alınmayacak. Acil servisler ise çalışmaya devam edecek.

PTT Kargo Çalışma Saatleri ve Günleri

PTT Kargo, 23 Nisan günü teslim etmediği kargoların dağıtımını bir sonraki iş gününde gerçekleştirecek. 23 Nisan 2018 günü dağıtım birimlerine ek olarak şirketin iç faaliyetlerine de ara verileceği için bazı kargoların dağıtım birimine ulaşması da 1 gün gecikecek. Bu nedenle kargo teslimatının bu haftaya özgü daha geç yapılması mümkün.

PTT Kargo hafta içerisinde 08:30 ile 16:30 arasında çalışmakta, son 1 saat ise sadece şube birimlerinde hizmet vermektedir. 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili yapan PTT kargonun bazı birimleri Cumartesi günü de çalışabilmektedir. Cumartesi günü çalışan birimlerin hangi saat aralıklarında çalıştığı şube özelinde değişebileceği için PTT’nin en yakın kargo aracını kullanarak şube bazlı sorgulama yapılması gerekir.

Kargom Nerede

PTT Kargo biriminin internet sitesi aracılığıyla kargo takibinin yapılması mümkün. 23 Nisan günü teslim edilemeyen kargoların akıbetinin ne olduğu internet sitesinde yer alan Kargom Nerede aracı kullanılarak sorgulanabilir. Ek olarak çağrı merkezi üzerinden de gönderi numarası aracılığıyla kargo takibi yapılabilmektedir.

İlginizi Çekebilir :  PTT Kredi Yaş Sınırı Nedir (Kaç Yaşına Kadar Kredi Verir)
ptt kargo 23 nisan calisma saatleri

Diğer Kargo Şirketleri 23 Nisan Günü Çalışıyor Mu

23 Nisan 2018 günü PTT Kargo gibi diğer kargo firmaları da çalışmayacak. Tüketicilerin kargo teslim etmek ya da teslim almak için bir sonraki iş gününü yani 24 Nisan 2018 Salı gününü beklemesi gerekecek. Özellikle teslimat aşamasında dağıtım birimlerine ulaştırılacak kargoların ulaştırılmasıyla ilgili faaliyete de ara verilmesi nedeniyle bazı gecikmeler yaşanabilir.

Sitemizde yer alan PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık konulu yazımızı okuyabilirsiniz.


Önceki Yazı

PTT 23 Nisan 2018 de Açık mı İşlem Yapılıyor

Denizbanktan 60 Bin TL Emekli Kredisi 12-24-36 Ay

Sonraki Yazı

Yorum yapın