fbpx
Kredi Kartı

En Çok Mil Puan Kazandıran 5 Kredi Kartı

Gittikçe yaygınlaşan kredi kartı kullanımı sonrasında tüketicilerin kazandıkları puanları da hesaba katarak tercih yapmaya başlaması oldukça anlaşılabilir bir durum. Bu kapsamda sık sık seyahat eden tüketicilerin uçuşlarını daha ucuza mal etmek için çeşitli havayolu firmalarıyla anlaşma yapan bankalar kazanılan puanların ilgili kurumlarda ya da uçuşlarda kullanılması halinde maliyetlerin ciddi şekilde düşmesini mümkün kılmaktadır.

Bu kapsamda en çok mil puan kazandıran 5 kredi kartı ve bu kartların çeşitli avantajlarıyla ilgili bazı ayrıntılara değinmek yararlı olacaktır.

1 – İş Bankası Maximiles

İş Bankası’nın ayrıcalıklı kredi kartları arasında yer alan Maximiles, sık uçuş yapan özellikle de yurtdışı uçuşları bulunan kişiler için oldukça avantajlı bir kredi kartıdır. Yapılan her harcamadan mil puan kazanılmasını mümkün kılan bu kartın diğer kartlardan en büyük farkı uçuşlar için puan kotası koymamasıdır. Diğer kredi kartları bölgeye ya da uçuşa istinaden yapılabilecek mil puan harcamasında kısıtlama yapabilirken İş Bankası’nın Maximiles kredi kartında hiçbir kısıt olmadan dilediğiniz uçuşta puanlarınızla ödeme yapmanız mümkün olur.

Ayrıca yurtiçi uçuşlarda 1 puanın karşılığı 1 TL iken yurtdışı uçuşlarında 1 puanın karşılığı 1,5 ve hatta 2’ye tekabul edebilmektedir.

Maximiles kredi kartının diğer önemli avantajlarından birisi de ilgili kartın İş Bankası’nın standart kredi kartına ilişkin tüm özelliklerini içerisinde barındırmasıdır. Taksitli alışveriş, nakit avans çekimi, limit artışı ya da akla gelebilecek türlü temel kredi kartı işlevlerinin tamamını içerisinde barındıran İş Bankası Maximiles kredi kartı Mastercard logosunun görüldüğü dünyanın her noktasında kullanılabilir.

Maximiles kredi kartını vadesiz mevduat hesabına bağlamak ve hem kredi kartı hem de hesap kartı olarak kullanmakta mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken en yakın İş Bankası şubesine giderek talebinizi iletmektir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İş Bankası Maximiles kredi kartına başvuru yapmak isteyen tüketicilerin en yakın İş Bankası şubesine giderek talepte bulunması gerekmektedir. İlgili kart için internet ya da şube alternatifi herhangi bir hizmet kanalı üzerinden başvuru yapılamamaktadır.

2 – ING Pegasus BolBol Classic Kart

ING Bank ile Pegasus arasında imzalanan protokol sonrasında geliştirilen bu kredi kartı sayesinde yaptığınız her 5 TL’lik alışverişe 1 Bolbol puan, her 100 TL değerinde seyahat harcamasına ise 40 BolPuan kazanabilirsiniz.

1 BolPuan’ın karşılığını 1 TL olarak belirleyen anlaşma uyarınca ING Bank aracılığıyla tedarik edilen kredi kartının puanları Pegasus’ta geçerlidir. Yapılan çeşitli harcamalardan kazanılabilecek en yüksek mil puan avantajlarından birisine sahip olan BolBol Classic Kart bir kredi kartının tüm özelliklerine de sahiptir.

Nakit avans çekimi, limit artışı ya da fatura ödemesi gibi kredi kartıyla gerçekleştirilebilecek her türlü işlemin yapılabilmesini mümkün kılan bu kart Mastercard logosunun bulunduğu dünyanın herhangi bir noktasında kullanılabilir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

ING Pegasus BolBol Classic Kart sahibi olmak isteyen tüketicilerin kredi kartı başvurusunu ING Bank şubelerin ya da ingbank.com.tr internet sitesi üzerinden iletmesi mümkündür. ING Bank’ın web sitesine giriş yaptıktan sonra Kartlar menüsüne giriş yapan tüketiciler burada BolBol Classic kartı görebilecek ve Hemen Başvur butonuna tıklayarak kredi kartı talebini bankaya iletebilecektir.

Başvuru yapmanın diğer bir yolu da PGSKLASIK boşluk TCKN yazıp 2205’e kısa mesaj göndermektir. İletilen kısa mesaj sonrasında talep değerlendirilecek ve bankanın yanıtı tüketiciye iletilecektir.

3 – Miles&Smiles Garanti

Garanti Bankası ve Türk Hava Yolları arasında imzalanan protokol sonrasında hayata geçirilen Miles&Smiles kredi kartı kapsamında THY ve Garanti’nin ayrıcalıklarla dolu dünyasına adım atmak mümkün olur.

Sektörel bazlı puan kazanımını mümkün kılan Miles&Smiles kredi kartı genel itibariyle istifade edilebilecek en avantajlı kartlardan birisidir. Biriken puanlarıyla THY’den uçak bileti alan tüketiciler ayrıca THY’den aldıkları bilete ödedikleri her 1 TL karşılığında 1 mil puan kazanırlar. THY uçak bileti ödemelerinin 6 ay taksitle yapılabilmesini de mümkün kılan bu kartın temel kredi kartı özellikleri de bulunmaktadır.

Acil durumlarda ATM’den nakit avans çekilmesi, taksitle alışveriş yapılması ve fatura ödemeleri gibi çeşitli konularda da kullanım imkanı olan bu kart ile THY’nin ayrıcalıklı hizmetlerine indirimli şekilde sahip olunabilir.

MasterCard logolu kredi kartı alan tüketicilerin yıllık 136 TL aidat ödemesi, Amex kullanıcılarının ise 68 TL aidat ödemesi yapması gerekmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

İlgili kredi kartına başvuru iletmek isteyen tüketicilerin Garanti Bankası’nın internet sitesi, mobil bankacılık uygulaması, 444 0 333 numaralı çağrı merkezi üzerinden ya da en yakın Garanti Bankası şubesi aracılığıyla talepte bulunması mümkündür. İletilen kredi kartı başvuruları çok kısa bir süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanır.

4 – Wings Kredi Kartı

Akbank’ın en sık kullanılan ayrıcalıklı kredi kartlarından birisi olan Wings, yapılan alışverişlerden Mil Puan kazanılmasını ve kazanılan puanların da seyahat harcamalarında kullanılmasını mümkün kılmaktadır. Axess özellikli bu kredi kartı sayesinde Axess üyesi iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde ekstra Mil Puan kazanmanız mümkün olur. Kazanılan Mil Puan’a ek olarak chip-para da kazanılmasını ve chip-paranın da Mil Puan’a çevrilmesini mümkün kılan Wings kredi kartını yurt dışında kullanmak da mümkündür.

Tıpkı standart kredi kartları gibi taksitli alışveriş, nakit avans ya da fatura ödemeleri gibi çeşitli konularda da hizmet sağlayan Wings kredi kartı aracılığıyla kazanılan Mil Puan’lar yalnızca tek bir havayolu şirketinde değil tüm uçak biletlerinde geçerlidir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Akbank’ın Wings kredi kartına başvuru iletecek tüketicilerin akbank.com internet sitesi üzerinden ya da Akbank şubeleri aracılığıyla talebini bankaya iletmesi mümkündür. Kısa süre içerisinde değerlendirilip yanıtlanan kredi kartı başvuruları neticesinde olumlu yanıt alan tüketicilerin kartları 1 hafta içerisinde teslim edilmektedir.

5 – Halkbank Parafly

Kamu sermayeli Halkbank tarafından geliştirilen ve en sık kullanılan kredi kartlarından birisi olan Parafly kredi kartıyla yapacağınız harcamalardan uçuş puanı kazanmanız mümkündür. Yurtiçi ve yurtdışında sorunsuzca kullanılabilen Parafly kredi kart sadece mil puan vaadinde de bulunmaz.

Parafly kredi kartı sahipleri asistan, parafpara, yurtdışı alışverişlerde 5 kata kadar daha fazla parafpara, lounge, seyahat hattı, 0-2 yaş bebekler için ücretsiz uçak bileti, parafüstü, paraf günüm, cumartesi günleri restoran indirimi, ispark indirimi, e-ekstre- otomatik ödeme talimatı ve türevi avantajlar da sağlar.

en çok mil kazandiran kartlar
mil kazandiran kredi kartlari

Her geçen gün ortak sayısını arttıran ve müşterilerine daha fazla avantaj sunan Halkbank Parafly kredi kartının Platinum özelliği de bulunur. Parafly Platinum sahipleri yapacakları harcamalardan daha fazla puan kazanır.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Parafly kredi kartı için başvuru iletecek tüketicilerin parafly.com.tr internet sitesi üzerinden ya da PARAF boşluk TCKN boşluk AYLIK GELİR yazıp 3452’ye SMS atması yeterli olacaktır. Ayrıca 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezi, internet bankacılığı uygulaması ya da herhangi bir Halkbank şubesi üzerinden de kart talebinde bulunulabilir.

Sınırsız Kredi Kartı Limiti Nedir Kimlere Verilir konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu