fbpx
Çalışma SaatleriPTT

PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık (PTT Çalışma Saatleri)

Özelleştirilmesinden sonra farklı birçok alanda ve konuda tüketicilere yüksek standartlarla hizmet vermeye başlayan PTT, son zamanlarda en çok tercih edilen kargo firmalarından birisi haline geldi. Kargonun ziyadesinde Aktifbank aracılığıyla giriştiği bankacılık sektörü ve sağladığı kredilerle de sık sık ziyaret edilen PTT şubeleri her geçen gün daha yoğun şekilde kullanılıyor.

Bu yoğunluk ilk etapta toplu personel alımıyla giderildi, ancak bir dönem konuşulanın aksine çalışma saatlerinde özelleştirmeden öncekine nazaran değişiklik yapılmadı. Yine de bazı bölgelerdeki merkez şubeleri normalde olması gerekenden çok daha erken açılıp çok daha geç kapatılabiliyor ve bu nedenle istisnalarıyla birlikte PTT çalışma saatlerine değinmek yararlı olacaktır.

ptt ogle arasi
ptt calisma saatleri nedir ogle arasi kacta veriliyor

PTT Çalışma Saatleri “Kaça Kadar Açık”

Genel itibariyle tüm PTT şubeleri hafta içerisinde sabah 08:30’da açılır ve akşam 16:30’a kadar şubeye gelen müşterilere hizmet vermeye devam eder. 16:30 ile 17:30 arasında ise daha çok bir sonraki günün işleri ve iç raporların hazırlanabilmesi için arka plandaki işler yapılmaya çalışılır. Bazı şubelerde sayım yapılması veya çeşitli finansal konularda denetim yapılması da bu saatler arasında gerçekleşir.

İstisnai olarak bazı merkezlerdeki şubeler 17:30’a kadar şubeye gelen müşterilere hizmet vermeye devam eder. Bu şubeler genellikle PTT’nin kargo bölümünde yoğun faaliyet gösteren dağıtım ve toplama merkezleridir. Müşteriler, ihtiyaç duyduğu PTT şubesinin 16:30’a kadar mı 17:30’a kadar mı hizmet verdiğini öğrenmek için PTT’nin internet sitesi aracılığıyla erişebilecekleri en yakın PTT şubesi aracını kullanmalıdır.

PTT Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

PTT şubeleri hafta sonu kapalıdır. Yalnızca PTT’nin posta işleme merkezleri hafta sonlarında çalışmaya devam eder. Bu istisnai bir durumdur ve müşteriler bu merkezlere giderek herhangi bir işlem yapamaz. Dolayısıyla bazı şubelerde hafta sonu personel olduğu görülse de hizmet verilemeyeceğiyle ilgili uyarılarda bulunulabilir.

PTT Hafta Sonu Kargo Getirir Mi?

Yukarıda da değinildiği gibi PTT’nin posta işleme yani kargo dağıtım merkezleri Cumartesi günü de çalışmaya devam eder. Dolayısıyla tüketiciler PTT şubelerine giderek hizmet alamayacak olsa da kargoları Cumartesi günü teslim edilebilir.

Kargonuzun akıbetini sorgulamak için PTT kargo takip uygulamasından yararlanabilir ya da en yakın PTT aracılığıyla dağıtımı yapacak şubeyi telefonla arayabilirsiniz.

ptt calisma saatleri
ptt subeleri en son kaca kadar acik ptt calisma saatleri

PTT Resmi Tatil Günlerinde Kapalı Mı?

PTT’de diğer kurumlar gibi resmi tatillerde kapalıdır. Resmi tatil dolayısıyla kapalı olduğu tarihler: 1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 29 Ekim, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’dır.

PTT Öğle Arası Kaçta

Şube veya faaliyet  gösterilen bölüm fark etmeksizin tüm PTT personelleri öğlen 12:30 ile 13:30 saatleri arasında öğle molasına çıkar. Bu saat dilimi arasında PTT şubelerinden hizmet alınamaz ya da kargo dağıtımı yapılmaz.

Sitemiz üzerinden PTT Kredisi Veren Bankalar konulu bölümümüzü de buradan inceleyebilir ve ile ilgili yazımızı ortalama 2,5 dakikada okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu