fbpx

PTT 23 Nisan 2018 de Açık mı İşlem Yapılıyor

| | ,

Özelleştirilmesinden sonra farklı konularda sunduğu çözümlerle tüketiciler tarafından çok daha sık kullanılmaya başlayan PTT’nin kapalı olup olmaması milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirmektedir. 23 Nisan 2018 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması itibariyle de bazı kurumlar çalışmayacaktır. Dolayısıyla PTT 23 Nisan 2018 de açık olacak mı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

PTT 23 Nisan 2018 Günü Açık Mı

23 Nisan 2018 günü Pazartesi gününe yani iş gününe gelmektedir ve resmi tatil sıfatına sahip özel bir gündür. Bu nedenle 23 Nisan günü PTT ve PTT’ye bağlı birimlerin hiçbirisi çalışmayacaktır. Tüketicilerin PTT ile ilgili olan işlerini 1 iş günü ertelemesi, PTT aracılığıyla kendisine ulaştırılması gereken belgeler ya da kargolar için ise 1 iş günü daha fazla beklemesi gerekmektedir.

23 Nisan günü PTT’ye ek olarak vergi daireleri, noterler, hastaneler, eczaneler ve bankalar da çalışmayacaktır.

PTT Kargo 23 Nisan Günü Açık Mı

Kargo faaliyetine devam eden PTT’ye bağlı kargo birimi PTT Kargo da 23 Nisan 2018 günü çalışmaya ara verecektir. Bu kapsamda teslimat bekleyen tüketicilerin bir süre daha beklemesi gerekecek. Kargo teslimi yapacak tüketiciler ise bir iş günü sonrasından itibaren kargosunu PTT şubelerine teslim etme imkanına sahip.

PTT Kargo’ya ek olarak diğer kargo şirketleri de 23 Nisan günü çalışmayacak. Bu kapsamda kargo faaliyetiyle ilgili bir adım atılabilmesi için mutlaka 24 Nisan gününün beklenmesi gerekecek.

PTT Hangi Saatlerde Çalışıyor

PTT, iş günlerinde 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gün içerisinde bir saatlik öğle molası verilmektedir ki bu da 12:30 ile 13:30 arasına denk gelmektedir. PTT’ye bağlı bazı kargo birimleri yoğunluk kaynaklı Cumartesi günleri de çalışabilmektedir. Cumartesi günü çalışan kargo birimlerinin şube bazında değişkenlik göstermesi kaynaklı tek tek listelenmesi mümkün değildir, ancak öğrenmek isteyenler PTT’nin internet sitesine girerek en yakın şube aracını kullanabilir ve ilgili şubeye özel çalışma saatlerine erişebilir.

İlginizi Çekebilir :  PTT Öğle Molası Saatleri Kaçla Kaç Arasında
ptt 23 nisanda acik mi

Maaşımı Çekebilir Miyim

23 Nisan 2018 gününde PTT kart sahibi herkes ATM’ler aracılığıyla parasını çekebilir. Para çekimi ve havale gibi işlemler için bir sonraki iş gününü beklemeye gerek yoktur.

PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık konulu yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Önceki Yazı

Bankalar 23 Nisan Tatilinde Açık Olacak mı (Devlet-Özel Bankalar)

PTT Kargo 23 Nisan da Çalışıyor mu Teslimat Yapılır mı

Sonraki Yazı

Yorum yapın