fbpx
Çalışma SaatleriPTT

PTT 23 Nisan da Açık mı İşlem Yapılıyor

Özelleştirilmesinden sonra farklı konularda sunduğu çözümlerle tüketiciler tarafından çok daha sık kullanılmaya başlayan PTT’nin kapalı olup olmaması milyonlarca kişiyi yakından ilgilendirmektedir. 23 Nisan 2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olması itibariyle de bazı kurumlar çalışmayacaktır. Dolayısıyla PTT 23 Nisan da açık olacak mı ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

PTT 23 Nisan 2020 Günü Açık Mı

23 Nisan 2020 günü Perşembe gününe yani iş gününe gelmektedir ve resmi tatil sıfatına sahip özel bir gündür. Bu nedenle 23 Nisan günü PTT ve PTT’ye bağlı birimlerin hiçbirisi çalışmayacaktır. Tüketicilerin PTT ile ilgili olan işlerini 1 iş günü ertelemesi, PTT aracılığıyla kendisine ulaştırılması gereken belgeler ya da kargolar için ise 1 iş günü daha fazla beklemesi gerekmektedir.

23 Nisan günü PTT’ye ek olarak vergi daireleri, noterler, hastaneler, eczaneler ve bankalar da çalışmayacaktır.

PTT Kargo 23 Nisan Günü Açık Mı

Kargo faaliyetine devam eden PTT’ye bağlı kargo birimi PTT Kargo da 23 Nisan 2020 günü çalışmaya ara verecektir. Bu kapsamda teslimat bekleyen tüketicilerin bir süre daha beklemesi gerekecek. Kargo teslimi yapacak tüketiciler ise bir iş günü sonrasından itibaren kargosunu PTT şubelerine teslim etme imkanına sahip.

PTT Kargo’ya ek olarak diğer kargo şirketleri de 23 Nisan günü çalışmayacak. Bu kapsamda kargo faaliyetiyle ilgili bir adım atılabilmesi için mutlaka 24 Nisan gününün beklenmesi gerekecek.

PTT Hangi Saatlerde Çalışıyor

PTT, iş günlerinde 08:30 ile 17:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Gün içerisinde bir saatlik öğle molası verilmektedir ki bu da 12:30 ile 13:30 arasına denk gelmektedir. PTT’ye bağlı bazı kargo birimleri yoğunluk kaynaklı Cumartesi günleri de çalışabilmektedir. Cumartesi günü çalışan kargo birimlerinin şube bazında değişkenlik göstermesi kaynaklı tek tek listelenmesi mümkün değildir, ancak öğrenmek isteyenler PTT’nin internet sitesine girerek en yakın şube aracını kullanabilir ve ilgili şubeye özel çalışma saatlerine erişebilir.

5ptt 23 nisanda acik mi

Maaşımı Çekebilir Miyim

23 Nisan 2020 gününde PTT kart sahibi herkes ATM’ler aracılığıyla parasını çekebilir. Para çekimi ve havale gibi işlemler için bir sonraki iş gününü beklemeye gerek yoktur.

PTT Şubeleri En Son Kaça Kadar Açık konulu yazımızı da ortalama 3 dk içerisinde okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu