fbpx
EmekliOdeabank

Odeabanktan Emeklilere Özel 48 Ay vadeli 50 bin TL Kredi

Kredi kullanmak isteyen emeklilerin isitfade edebileceği bankalardan birisi de Odeabank’tır. Odeabank, emekli özelinde düzenlediği kredi kapsamında düşük faizli ve yüksek limitli ihtiyaç kredisini tüm emeklilerle buluşturmaktadır. Emekli kredisi imkanından yararlanmak isteyen emeklilerin konuyla ilgili yapması gereken tek şey kredi detaylarını araştırmak ve başvuru prosedürlerini yerine getirerek kredi başvuru sürecini tamamlamaktır. Bu açıdan odeabank emekli kredisi başvurusu 50 bin TL için nasıl yapılır, şartlar ve prosedürler nelerdir en yalın haliyle değinilmesi yararlı olacaktır.

Odeabank Emekli Kredisi Özellikleri

Odeabank tarafından sunulan emekli kredisini 48 aya varan vade imkanıyla kullanmak mümkündür.  Her ne kadar ihtiyaç kredilerin şu an belirlenen azami vade süresi 60 ay olsa da; emeklilerin yaşları ileri yaş olduğu için, bu konuda vade süresini belirlemede bankaların daha etkin olduğunu da belirtelim. Emekli kredisi kullanacak tüketicilerin PTT şubeleri üzerinden prosedürleri yerine getirmesi gerekir.

Odeabank ile gerekli protokolleri imzalayan PTT, şube ağının Odeabank’a yapılacak kredi başvuruları ve kredi takip süreci için kullanılmasına izin vermiştir.

36 ay vadeyle kullanılan emekli kredisi ürününün üst limiti 50 bin TL’dir ve emekli müşterilerin bu üst limit için ödemesi gereken faiz oranı % 1,75 olarak açıklanmıştır.

Odeabank 50 bin TL Emekli Kredisi Hesaplaması

Odeabank’ın tahsis edeceği krediye istinaden % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve hayat sigortası prim ödemesi talebi bulunmaktadır. Bu ödemeler kredi kullanan kişinin yaşına, sağlık durumuna ve kullandığı kredinin miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterebileceği için aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmemiştir.

50 bin TL kredi çeken emeklilerin

  • 12 ay vade için her ay 5296 TL, toplamda 63.560 TL,
  • 24 ay vade için her ay 3245 TL, toplamda 77.900 TL,
  • 36 ay vade için her ay 2607 TL, toplamda 93.882 TL,
  • 48 ay vade düzenleme gereği iptal edilmiştir.

Odeabank Emekli Kredisi Başvurusu

Odeabank aracılığıyla kredi kullanmaya karar veren emeklilerin en yakın PTT şubesi ya da Odeabank şubesi aracılığıyla kredi başvurusunu bankaya iletmesi mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken nüfus cüzdanı ve emekli aylık dökümüdür.

PTT ya da Odeabank şubelerinden yapılan kredi başvurusu 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır.

Odeabank Kredi Taksitleri Nasıl Ödenir

Özellikle PTT şubeleri üzerinden yapılan kredi başvurusu sonrasında tüketicilerin kafa karışıklığı yaşadığı en önemli konu kredi taksit ödemelerinin nereden ve ne şekilde yapılacağına istinaden olmaktadır.

Odeabank, kredi taksit ödemeleri için Odeabank şubelerinin, ATM’lerinin, Odeabank internet şube uygulamasının, 444 8 444 numaralı çağrı merkezinin, Odeabank mobil şube uygulamasının, herhangi farklı bir bankadan yapılacak EFT/havale işleminin, Akbank ATM’lerinin ya da PTT şubelerinin kullanılmasını mümkün kılmıştır.

Akbank ATM’si ya da PTT şubelerinden yapılacak kredi taksit ödemelerinde TC kimlik numarası ve kredinin tahsis edildiği hesaba ait IBAN bilgisinin de paylaşılması gerekecektir.

Ne Kadar Kredi Çekilebilir

Emeklilerin çekebileceği kredi miktarı tıpkı diğer tüketici grupları gibi aylık gelirinin % 50’si kadar taksit ödemesi yapılabilmesine istinaden bir kısıta sahiptir. Yani aylık 2000 TL geliri olan bir emekli en fazla aylık 1000 TL taksit ödemesi yapacak şekilde kredi kullanabilir. Bu miktarın hangi vadede kredi kullanılacaksa ilgili vadeyle çarpılması sonucu kullanılabilecek maksimum kredi tutarı ortaya çıkacaktır.

odeabank emekli kredisi
odeabank emekli kredisi başvurusu

2000 TL maaş alan bir emekli 12 ay vade için en fazla 12 bin TL, 24 ay vade için en fazla 24 bin TL, 36 ay vade için en fazla 36 bin TL kredi tahsis edebilir

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu