fbpx
AkbankEmekli

Akbank Anında 10 Bin TL Emekli Kredisi Başvurusu

Emekli müşterilerine özel ihtiyaç kredisi kampanyasıyla nakit sorunlarını gidermeyi amaçlayan bankalardan birisi de Akbank’tır. Akbank, emekli özelinde düzenlediği ihtiyaç kredisi kapsamında SGK prim ve gün şartını doldurarak emekli aylığı almaya hak kazanan müşterilerine 10 bin TL’ye kadar cazip faiz oranlı ihtiyaç kredisi tahsis etmektedir.

Akbank’ın emekli özelinde düzenlediği bu kampanyaya katılım sağlayabilmek için bilinmesi gereken bazı detaylar vardır ve bu açıdan Akbank emekli kredisi başvurusu 10 bin TL için nasıl yapılır kısaca değinilmesi yararlı olacaktır.

Akbank Emekli Kredisi

Akbank, emekli müşterilere özel düzenlediği ihtiyaç kredisi kapsamında 10 bin TL üst limit avantajına ek olarak dosya masrafı ya da finansman tahsis ücreti gibi ödemeler talep etmediğini de açıklamıştır. % 1.49’luk faiz oranıyla ihtiyaç kredisine ilişkin piyasa ortalamasının oldukça altında bir teklifle ihtiyaç kredisi tahsis eden Akbank’ın bu kredi için belirlediği şartlar şu şekildedir:

  • Kampanyaya katılım sağlayarak ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emeklilerin hali hazırda Akbank’ın maaş müşterisi olması ya da Akbank’a emekli maaşını taşıması gerekmektedir.
  • Şube aracılığıyla kredi başvurusu iletmek isteyen emeklilerin nüfus cüzdanı ile bunu yapması mümkündür, hali hazırda Akbank’ın maaş müşterisi olunması kaynaklı gelir belgesi ya da emekli aylığı dökümüne gerek yoktur.
  • Her emeklinin kredi kullanabilmek için hayat sigortası yaptırması gerekmektedir, hayat sigortası priminin ne kadar tutacağı değişkenlik gösterir.

Akbank Emekli Kredisi Hesaplaması 10 bin TL

Akbank’ın emeklilere özel düzenlediği bu kampanya kapsamında finansman tahsis ücreti ya da dosya masrafı alınmamaktadır fakat emeklilerin hayat sigortası yaptırması gerekmektedir. Hayat sigortası çekilen kredinin miktarına, vadesine, kişinin yaşına bağlı olarak değişse de ortalama yıllık prim ödemesinin % 0,13’ü kadar olduğunu söylemek mümkündür.

10 bin TL kredi başvurusu yapan emeklilerin:

  • 12 ay vade için her ay 933 TL, toplamda 11.200 TL,
  • 24 ay vade için her ay 516 TL, toplamda 12.386 TL,
  • 36 ay vade için her ay 379 TL, toplamda 13.647 TL,
  • 48 ay vade için her ay 312 TL, toplamda 14.982 TL ödeme yapması gerekir.

Akbank Emekli Kredisi Başvurusu

Akbank’ın emeklilere özel düzenlediği bu kampanyaya katılım sağlamak isteyen tüketicilerin en yakın Akbank şubesine nüfus cüzdanıyla birlikte giderek kredi başvurusunda bulunması mümkündür.

Yapılan kredi başvuruları genellikle 24 saat içerisinde değerlendirilip yanıtlanır. Kredi kullanmasına karar verilen tüketicilerin kredileri kısa süre içerisinde mevduat hesaplarına tahsis edilecektir.

Ne Kadar Kredi Verilir

Her ne kadar kredi üst limiti 10 bin TL olsa da ne kadar kredi çekilebileceği kişinin aylık gelirine ve kredi notuna bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

emekli kredi başvurusu akbank
akbank emekli kredisi

Tüketiciler daha önceden çektiği kredilerle ilgili bir sorun yaşamadıysa ve yüksek bir kredi notuna sahipse aylık gelirinin yarısını vade sayısıyla çarparak ne kadar kredi çekebileceğini öğrenebilir. Örneğin aylık 1000 TL emekli maaşı alan bir tüketicinin her ay 500 TL kredi taksit ödemesi yapabilmesi mümkündür. Dolayısıyla bu kişinin 12 ay vade için çekebileceği maksimum kredi 6 bin TL, 24 ay ve daha uzun vadeler için ise kampanya şartları gereği 10 bin TL’dir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu