fbpx
Blog

Netflix Nedir ? Nasıl Üye Olunur ve Ücret Tarifesi

Kaliteli hizmetin her zaman bir alıcısı olduğunu ortaya koyan ve kurulduğu dönemdeki tüm olumsuz söylemlere rağmen dünya çapında başarılı bir girişim olmayı başaran NETFLIX, Türk kullanıcıları da içerik takibi için ödeme yapmaya ikna etmiş durumda. Yüksek standartlarda hizmet veren ve kullanıcı memnuniyetini her şeyden önde tutan firma sunduğu 1 aylık ücretsiz dönem imkanı sayesinde de kişilerin kendi incelemesini yapmasına fırsat tanıyor. Bu kapsamda netflix nedir, nasıl üye olunur, ücret tarifesi ve diğer detaylara değinmek yararlı olacaktır.

Netflix Nedir?

Netflix, kullanıcılarına film ve dizi kiralama imkanı tanıyan, kiralanan süre içerisinde ilgili diziyi yüksek kalitede ve reklamsız olarak izleme fırsatı sunan platformdur. Hali hazırda Kuzey Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Hollanda, İrlanda, İsveç, Norveç, Fransa, Finlandiya, İsviçre, Avustralya, Belçika, Almanya, Lüksemburg ve İngiltere’de sektör lideri olan firma her geçen gün Türkiye’de de büyümeye devam ediyor.

Netflix Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Netflix dijital bir ekranın mevcut olduğu her platform ve ortamda kullanıcılarına hizmet vermeyi ilke edinmiştir. Bu kapsamda IOS, Android, Windows Phone, Windows Store, Tablet, Playstation, Xbox, Google Chromecast, Apple TV veya Blu-Ray oynatıcı aracılığıyla Netflix kullanmak mümkün. Ayrıca tek bir cihaza bağlı kalmanız da gerekmiyor, örneğin bilgisayarınızdan izlemeye başladığınız diziyi yarıda bırakıp telefonunuzdan izlemeye devam edebilirsiniz.

Netflix Aylık Ücret Bedeli

Netflix, kullanıcıların tercih edebileceği Temel Paket, Standart Paket ve Özel Paket isimli 3 abonelik tipine sahip. Her bir paket kendi içerisinde farklı özelliklere sahip bu kapsamda fiyatlarına ayrı ayrı değindikten sonra özelliklerini de açıklamak yararlı olacaktır.

  • Temel Paket: Aylık 15,99 TL,
  • Standart Paket: 27,99 TL,
  • Özel Paket: 39,99 TL.

Temel Paket sayesinde normal kalitede film ya da dizi izleyebilir, aynı anda yalnızca bir ekran kullanabilirsiniz.

Standart Paket sayesinde yüksek kalitede HD dizi ya da film izleyebilir, aynı anda iki ekran kullanabilirsiniz.

Özel Paket sayesinde yüksek kalitede ve ultra HD kalitede film veya dizi izleyebilir, aynı anda 4 ekran kullanabilirsiniz.

Hangi paketi seçtiğiniz fark etmeksizin aboneliğinizin ilk ayı için ücret ödemezsiniz, bir sonraki ayın aynı gününde ise kullanacağınız ay için ödeme yaparsınız. İsterseniz bir sonraki ay yani ödeme yapmanız gereken günden bir gün önce dahi üyeliğinizi iptal edebilir ve ücretsiz bir şekilde Netflix kullanmış olabilirsiniz. Hangi üyelik tipini kullanırsanız kullanın istediğiniz zaman üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Netflix’in ekran özelliği sayesinde bir veya birden fazla arkadaşınızla aynı paketi satın alabilir, ücreti bölüşebilirsiniz. Örneğin 39,99 TL’lik Netflix Özel Paketi sayesinde 4 arkadaş kişi başı 10 TL ödeyerek tek bir hesaptan Netflix kullanabilir.

Netflix Dizileri ve Filmleri

Netflix hali hazırda yayında olan yüzlerce farklı diziye ek olarak kendi orjinal yapımlarını da yayınlamaya başlamıştı. Netflix’in en sevilen dizileri La Casa de Papel, Patron Bebek, Narcos, Black Mirror, Orange is the New Black, The Crown, Sense8, Stranger Things ve House of Cards olarak sıralanabilir. Buna ek olarak diğer yayıncıların popüler dizilerine de erişim sağlayabilirsiniz.

Netflix Altyazı

Netflix üzerinden izlediğiniz dizilere Your Account (Hesabınız) > Settings (Ayarlar) > Language (Dil) adımlarını takip ederek altyazı ekleyebilirsiniz. İzlediğiniz dizinin altyazısı olmadığı söylenirse SubFlicks web sitesine giderek herhangi bir dizi için altyazı indirebilir ve kendiniz ekleyebilirsiniz.

Netflix Kampanyaları 2018

Netflix kullanıcıları ya da kullanmayı düşünenler çeşitli kampanyalar sayesinde oldukça düşük maliyetlere ya da herhangi bir maliyete katlanmadan Netflix kullanabilir. Bu kapsamda düzenlenen en güzel kampanyaları listemek yararlı olabilir.

Vodafone Red 3 Ay Bedava Netflix

Vodafone Red kullanıcıları 4.5g RED 10, 4.5G Red Elite, Yeni Red 10, Yeni Red 20 ve Red 20 gibi paketleri kullanıyorsa 3 ay ücretsiz Netflix hediyesi alabilir. Söz konusu paketi alanlar ayrıca aylık 9,90 TL ödeme yaparak Netflix özelinde internet tanımlaması yapabilir ve bu sayede fatura aşımı vb. gibi sorunlarla uğraşmadan dilediği yerden yüksek kalitede dizi ve film izleyebilir.

netflix başvuru
netflix uyelik basvurusu ucret tarifesi

Enpara.com Netflix Kampanyası

Enpara kullanıcıları ayın enparalısı olmaları halinde Netflix için yapacakları harcamalarda % 50 indirim sahibi olabilir. Ödemenin Enpara kart ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Yapılan harcama sonrasında % 50’lik kısım bir sonraki ayın 7’nci gününde hesaba iade edilecektir.

Cepteteb Netflix Kampanyası

Cepteteb kullanıcıları Netflix üzerinden yapacakları harcamalar için % 50 indirim imkanından faydalanabilir. Aylık en fazla 15 TL, yıllık ise 100 TL indirim yapılmaktadır.

PlayStation Plus ve Netflix Ortak 3 Aylık Üyelik

PlayStation Plus kullanmak isteyenler mağazadan yapacakları 3 aylık üyelik sonrasında 3 aylık Netflix üyeliğini de bedavaya getirmiş olacak. 74,99 TL ödeme yapan kullanıcılar hem PlayStation Plus’un tüm imkanlarından faydalanacak hem de ücretsiz Netflix aboneliği elde edecek. Kampanya stoklarla sınırlı.

Türkiyede Satılan Hibrit Arabalar ve Fiyatları konulu yazımızı da okuyabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu