fbpx
Blog

Özel Gizli Numaradan Arayan Kişiyi Bulma(Kesin Çözüm)

Özel numaradan arayanı öğrenmek için yapılması gereken tek şey savcılık ya da adliyeye başvuruda bulunmak değildir. Bazı pratik yöntemlerin uygulanması halinde arayanın kim olduğunun öğrenilmesi mümkün olabilir.

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenmek

Gizli numaradan arayan kişinin kim olduğunu öğrenebilmek mümkündür. Fakat bu konulara değinmeden önce operatörlerin abonelerine gizli numara üzerinden yapılan aramaları engelleme imkanı verdiğini bilmek gerekir. Eğer gizli numaradan yapılan aramalar artık can sıkıcı raddeye ulaştıysa ve rahatsızlık vermeye başladıysa operatörün mobil ya da internet uygulamasına giriş yaptıktan sonra Ayaralar > Gizli Numara adımlarını takip ederek gizli numaradan gelen aramaların reddedilmesi isabetli olacaktır.

Operatörler yapılan her arama ve gelen her çağrıyı fatura detaylarına kaydetmektedir. Söz konusu kayda fatura detaylarına mobil ya da internet uygulaması aracılığıyla erişilmesi mümkündür. Bu erişim sonrasında gizli numaradan gelen aramaların birçoğu görülebilir.

Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Turkcell aboneleri gizli numaradan arayanı öğrenebilmek için hesabım uygulamasına giriş yapmak durumundadır. Turkcell’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra Bireysel menüsü aracılığıyla numara  ve şifrenin girilmesine istinaden hesabım uygulamasına erişilebilmektedir. Şifresini bilmeyen ya da hatırlamayan aboneler SIFRE yazıp 2222’e mesaj atabilir.

Hesabım uygulamasına giriş yapıldıktan sonra Fatura Analizi > Detay adımları takip edilmeli ve fatura detaylarına erişilmelidir. Yapılan erişim sonrasında geçmiş dönemlerde aboneyi arayan her numara görülebilecektir.

Avea/Türk Telekom Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Avea ve Türk Telekom müşterileri gizli numaradan arayanı öğrenebilmek için Online İşlemler > TL İşlemlerim > Harcama Detayı adımlarını takip etmelidir. Hesabına giriş yapacak aboneler, şifrelerini hatırlamıyorsa *952# yazıp arayarak giriş yapılacak şifreyi öğrenebilir.

Harcama detayı sayfasında gelen tüm çağrılara erişilebilecek ve gizliden arayanın kim olduğu da öğrenilebilecektir.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Öğrenme

Vodafone, fatura detayları aracılığıyla gizliden arayanın kim olduğunun öğrenilmesine imkan vermemektedir. Bu nedenle Vodafone abonelerinin gizliden arayanın kim olduğunu öğrenmek istemesi halinde savcılığa başvurması gerekir. Gizliden arayanı engellemek isteyen aboneler ise GIZLI AC yazıp 7046’ya kısa mesaj gönderebilir.

Mobil Uygulamalar İşe Yarıyor Mu?

Android ve IOS markette gizli numaradan arayanın kim olduğunu bulabileceğini iddia eden onlarca uygulama vardır. Söz konusu uygulamaların hiçbirisi gizli numaradan arayanın kim olduğunu öğrenemeyecektir. Telefonunuza indireceğiniz bu uygulamaların tek amacı telefon rehberinizde yer alan kişi isimleri ve numaralarını veri olarak toplayıp asıl numara sorgulama uygulamalarının veri tabanını genişletmektir. Bu nedenle bilgi hırsızlığının önüne geçmek ve güvende kalabilmek için bu tarz uygulamalardan uzak durulması faydalı olacaktır.

özel gizli numaradan arayanı bulma
ozel numaradan arayani bulma

Hiçbirisi İşe Yaramadı?

Yukarıdaki sorgulama yöntemlerinden herhangi birisinin olumlu sonuç vermediği abonelerin tek yapması gereken Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmaktır. Dilekçe ile adliyeden yapılan başvuru sonrasında savcılık kararı ile gizli numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olacaktır. Dilekçe verecek kişilerin gizli numaradan yapılan aramalar nedeniyle rahatsız olduğunu belirtmesi ve gizli numaradan arayan kişiyi de bu suçla itham etmesi gerekir. Aksi taktirde sadece merakın giderilebilmesi için savcılığa başvurulması mümkün değildir.

Sitemiz üzerinden Ad Soyad ile İnternetten TC Kimlik Numarası Bulma konulu bölümde adınız ve soyadınız ile TC kimlik numaranızı nasıl bulacağınıza ilişkin bilgilerin paylaşıldığı yazımız için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu