fbpx
EmekliFibabanka

Fibabanka Emekli Kredisi Başvurusu 10 bin TL 60 Ay

Emekli özelinde cazip fırsatlara sahip kredi kampanyası düzenleyen bankalardan birisi de Fibabanka’dır. Fibabanka, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emeklilerin günde 15 TL’ye 10 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün hale getirmiştir. Tüketiciler ilgili kredi ürününe çok basit bir başvuru prosedürü sonrasında talepte bulunabilme ve kısa süre içerisinde tahsis imkanından yararlanabilme avantajına sahiptir. Bu açıdan Fibabanka emekli kredisi 10 bin TL için nasıl yapılır, prosedürler ve şartlar nelerdir gibi çeşitli konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Fibabanka Emekli Kredisi

Fibabanka tarafından hazırlanan emekli kredisi ürünü 60 aya kadar olan vadelerde % 1.59 faiz oranıyla tahsis edilebilmektedir. Talep eden tüketiciler ilgili ihtiyaç kredisi ürünü için esnek ödeme planı avantajından yararlanma olanağına sahiptir. İnternet üzerinden, kısa mesajla ya da Fibabanka şubelerinden yapılabilen kredi başvurusu kısa süre içerisinde sonuçlanmakta ve hesaba tahsis edilmektedir.

Ayrıca ilgili kredinin taksit ödemelerinin PTT şubeleri üzerinden de ücretsiz ve zahmetsizce yapılması mümkündür.

Fibabanka 10 bin TL Emekli Kredisi Hesaplaması

Fibabanka, tahsis edilen ihtiyaç kredisi ürününden % 0,5 oranında finansman tahsis ücreti ve kişinin yaşına, sağlık durumuna, kullandığı kredinin miktar ve vadesine göre değişen miktarlarda hayat sigortası prim ödemesi talep etmektedir. Fark edilebileceği gibi bu masrafların kişiye göre değişkenlik göstermesi nedeniyle aşağıdaki hesaplamaya dahil edilmesi mümkün değildir.

10 bin TL kredi çeken emeklilerin

  • 12 ay vade için her ay 919 TL, toplamda 11.034 TL, (faiz oranı % 1,29 uygulanır)
  • 24 ay vade için her ay 516 TL, toplamda 12.386 TL, (faiz oranı % 1,49 uygulanır)
  • 36 ay vade için her ay 382TL, toplamda 13.754 TL, (faiz oranı % 1,53 uygulanır)
  • 48 ay vade için her ay 316 TL, toplamda 15.206 TL, (faiz oranı % 1,55 uygulanır)
  • 60 ay vade için her ay 281 TL, toplamda 16.878 TL şeklinde ödenecektir.

Fibabanka Emekli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi ürününden yararlanarak kredi talebinde bulunmak isteyen tüketicilerin başvuru için yararlanabileceği 3 farklı hizmet kanalı bulunmaktadır.

Kredi başvurusunu Fibabanka şubeleri aracılığıyla yapmak isteyen tüketiciler emekli aylığı dökümü, nüfus cüzdanı ve adına son 3 ay içerisinde kesilmiş elektrik, su ya da doğalgaz faturası ile birlikte şube üzerinden bu isteğini yerine getirebilir.

Kredi başvurusunu Fibabanka’nın internet sitesi üzerinden yapmak isteyen tüketiciler ise Fibabanka’nın web sitesine giriş yaptıktan sonra Bireysel > Bireysel Krediler > İhtiyaç Kredisi > Fibabanka İhtiyaç Kredisi > Hemen Başvur adımlarını takip ederek online kredi başvurusu yapabilir.

Kredi başvurusunu kısa mesajla yapmak isteyen tüketicilerin ise tek yapması gereken TC kimlik numarası yazıp 3422’ye kısa mesaj atmaktır.

fibabank emekli kredisi
fibabanka emekli kredisi

Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Fibabanka aracılığıyla tahsis edilebilecek kampanya özelindeki kredi limiti 10 bin TL ile sınırlıdır. Bu kapsamda en fazla 10 bin TL’ye kadar kredi kullanılabilir, bu limitin daha altında kredi kullanmak isteyenlerin bunu yapması mümkündür. Ayrıca ne kadar kredi kullanılabileceği kişinin kredi notuna, gelirine ve mevcut finansal hacmine bağlı olarak da değişkenlik gösterebilir.

Sitemizde daha önce sizler için yayımlamış olduğumuz Emekli Maaşı Üzerinden Nasıl Kredi Çekilir konulu yazımızı da buradan https://onlinekrediler.net/emekli-maasi-uzerinden-nasil-kredi-cekilir/ okuyarak süreç hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.


Etiketler

Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. hic bir bankaya borcum yok maaşımı ptt den alıyorum. kredi puanım düşük sizden kredi cıkarmı .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı