fbpx
Online Kredi KartıVakıfbank

Vakıfbank Wolrd Kredi Kartı Online Başvuru Nasıl Yapılır

Online kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin tercih edebileceği bankalardan birisi de kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank’tır. Hali hazırda Worldcard özellikli kredi kartıyla en sık tercih edilen bankalar arasında yer alan Vakıfbank, basit başvuru prosedürlerinin yerine getirilmesi sonrasında kısa süre içerisinde tüketicilere kredi kartı teslim edebilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartları

Vakıfbank’ın hali hazırda en sık kullanılan kredi kartı Worldcard Klasik olsa da çeşitli özelliklere sahip alternatiflerinin de azımsanamayacak kadar fazla kullanıldığını hatırlatmak gerekir. Vakıfbank, Worldcard çatısı altında Klasik Kart, Gold Kart, Platinum Kart ve Express Kart’ı da teslim edebilmektedir.

Tüketiciler Ortak Markalı kredi kartları arasında yer alan Ases Kart, Kamusen Kart, Öğretmenim Kredi Kartı, Şişli Kart, Üsküdar Kart ve Bartın Express Kart sahibi de olabilir. Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarlarının kendi takımlarına özel hazırlanan kredi kartlarını alarak takımlarına katkıda bulunması da mümkündür.

Vakıfbank Online Kredi Kartı Başvurusu

Tüketiciler Vakıfkart, Vakıf World Kredi Kartı, Likecard, Fenerbahçe Kart, Galatasaray Kart, Trabzonspor Kart, Gaziantepspor Kart, Rail & Miles Kredi Kartı, Bartın Ulaşım Kart, Tercih Kart ve MilPlus kredi kartı için internet üzerinden kredi kartı başvurusu iletme imkanına sahiptir. Bu kartlar haricindeki kredi kartları için talepte bulunacak tüketicilerin Vakıfbank şubelerini ziyaret etmesi gerekir.

Online kredi kartı başvurusu yapmak isteyen tüketicilerin Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar > Kredi Kartları adımını takip etmesi ve Hemen Başvur butonunu kullanarak başvuru formuna ulaşması gerekir. Başvuru formunda kişisel bilgilerini bankaya ileten tüketiciler 1 gün içerisinde başvuru değerlendirme sonucunu kısa mesaj yardımıyla öğrenebilecektir.

Vakıfbank Online Kredi Kartı Başvuru Sorgulaması

Kredi kartı başvurusu yapan tüketiciler çoğu zaman sorgulama yapmasına gerek kalmaksızın kısa süre içerisinde başvuru değerlendirme sonucunu öğrenmektedir fakat buna ihtiyaç olması halinde başvuru formu sayfasında yer alan Başvuru Sorgulama bağlantısı aracılığıyla talebin yerine getirilmesi mümkündür. Bu sayfaya erişebilmek için takip edilmesi gereken adımlar Ana Sayfa > Bireysel > Kartlar > Kredi KArtları > Hemen Başvur şeklindedir.

Kimler Kredi Kartı Alabilir

Yüksek kredi notuna sahip, düzenli geliri olan, 18 yaşından büyük ve T.C. vatandaşı herkes kredi kartı sahibi olabilir. Yapılan kredi kartı başvurusunun olumsuz yanıtlanması durumunda gelir belgesi beyanında bulunulması tavsiye edilmektedir. Gelir belgesi beyanında bulunabilmek için şubelerden yardım alınması gerekir.

Eğer gelir belgesi ibrazına rağmen başvuru reddedilirse, kredi notunun henüz oluşmamış olması ya da çok düşük olması muhtemeldir. Bu durumda kredi kartı limiti kadar paranın vadesiz mevduat hesabına yatırılması ve bloke teminatlı kredi kartı başvurusu yapılması gerekir.

vakıfbank world kart başvuru
vakifbank world kredi karti online basvuru

Kredi Kartı Limiti

Kredi kartı limiti tüketicinin gelirine ve kredi notuna bağlı olarak belirlenmektedir. Mevzuat uyarınca aylık gelirin 3 katına kadar kredi kartı limiti belirlenebilir fakat bu üst limitin ne kadarlık kısmından faydalanabileceği kısmında kredi notu belirleyici unsur olacaktır. Eğer kredi limiti yetersizse ve artırılması talep edilecekse internet bankacılığı uygulaması, mobil bankacılık uygulaması ya da Vakıfbank çağrı merkezinden limit artırım başvurusu yapılabilir.

Sitemizdeki yazılardan Şubeye Gitmeden Vakıfbank Kredi Başvurusu konulu yazımızı da bu bölümden https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-vakifbank-kredi-basvurusu-aninda-hesaba/ okuyarak yine bir online işlem olarak kredi başvurunuzu anında yapabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu