fbpx
Kuveyt Türk Katılım BankasıOnline KredilerŞubeye Gitmeden Kredi

Şubeye Gitmeden 10 bin TL Kuveyt Türk Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın dijital bankacılık girişimi Senin Bankan aracılığıyla çeşitli ihtiyaçların faizsiz bir şekilde finansmanlandırılması mümkündür.

Tüketiciler Senin Bankan’ın internet sitesi aracılığıyla ilettiği kredi başvurusunun olumlu yanıtlanması halinde adreslerine kurye aracılığıyla gelen belgeleri imzalayarak finansmanı kullanabilir.

Senin Bankan Kredileri

Senin Bankan aracılığıyla ihtiyaç, taşıt ve konut finansmanı kullanılması mümkündür. Katılım Bankacılığı prensipleri gereği nakit sermaye paylaşımı mümkün değildir. Bu nedenle konut kredisi ya da taşıt kredisi kullanacak tüketicilerin murabaha usulünden faydalanabilmek için şubelere çeşitli belgeler ibraz etmesi ve bu şekilde kredi kullanması gerekir.

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler ise İhtiyaç Kart ürünü sayesinde kendi adlarına tahsis edilen krediyi bu kart vasıtasıyla harcayabilmektedir. Söz konusu karta ne kadar kredi tanımlanmış olursa olsun iki ay içerisinde yapılan harcamaya istinaden ödeme planı oluşturulur, kredinin kullanılmayan kısmı için ödeme ya da kar payı talep edilmez.

Senin Bankan Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu

Senin Bankan, oldukça zor bir işi başarmış ve katılım bankacılığı ile dijital bankacılığı birleştirmiştir. Bu doğrultuda tüketicilerin diğer bankalara yaptığı kredi başvurularından ya da uyguladığı prosedürlerden farklı herhangi bir şey yapması beklenmemektedir. Senin Bankan’ın internet sitesi üzerinden iletilen kredi başvuruları kısa süre içerisinde değerlendirilmektedir.

Kredi başvurusu olumlu yanıtlanan tüketicilerin kredi kullanımı için gereken evrakları kurye aracılığıyla ulaştırılmakta, yine aynı şekilde bankanın ihtiyaç duyduğu evraklar da kurye tarafından teslim alınarak bankaya iletilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu

seninbankan.com.tr internet sitesine giriş yapan tüketiciler menüden Ürünler > Finansmanlar adımlarını takip ederek kullanmak istediği kredi için doldurulması gereken başvuru formuna erişebilir.

Başvuru formunun doldurulması ve bankaya talebin iletilmesi sonrasında en geç 24 saat içerisinde kredi talebi değerlendirilir ve kısa mesaj aracılığıyla sonuç iletilir.

Senin Bankan İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Senin Bankan’a ihtiyaç kredisi ürünü için başvuru iletecek tüketicinin 10 bin TL için talepte bulunması halinde;

  • 12 ay vade için her ay 927 TL, toplamda 11.133 TL,
  • 24 ay vade için her ay 510 TL, toplamda 12.250 TL,
  • 36 ay vade için her ay 373 TL, toplamda 13.434 TL,
  • 48 ay vade için her ay 314 TL, toplamda 14.471 TL ödeme yapması gerekir.
kuveyt türk şubeye gitmeden kredi
Kuveyt Türk Şubeye Gitmeden Kredi

İhtiyaç kart başvurusu olumlu yanıtlanan ve ihtiyaç finansmanı kullanma imkanı bulan tüketicilere bir adet kart verilir. Söz konusu kart ile içerisinde bulunulan ay ile bir sonraki ayın sonuna kadar tüm harcamaların yapılması mümkündür. (Alkol, sigara vb. hariç) Daha sonra iki aylık sürenin dolmasına istinaden yapılan harcama, daha önceden belirlenen vade ile taksitlendirilir ve tüketici tarafından ödemeler yapılmaya başlar.

Anlaşılabileceği gibi İhtiyaç Finansmanı ürününün ilk 2 ayı taksitsiz dönemdir ve bu nedenle vade en fazla 46 aydır.

Sitemiz üzerinden Online Kredi Başvurusu ile ilgili bilgiler için bu bölümü https://onlinekrediler.net/online-kredi ve Şubeye Gitmeden Kredi Başvurusu için ise bu bölümü https://onlinekrediler.net/subeye-gitmeden-kredi ziyaret edebilir, bu konularda daha fazla içeriğe başvurabilirsiniz.


Hikmet Ilgaz

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu, evli ve 1 çocuk babası, bankacılık ve finans alanında araştırmalar yapıyor, bu araştırma sonuçlarını buradaki blogunda paylaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu